Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2017/2018

• 14 laureatów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych – najwięcej w województwie lubuskim
  • najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego wśród szkół publicznych w województwie lubuskim
  • I miejsce w całorocznej rywalizacji sportowej na terenie Zielonej Góry i III miejsce w województwie lubuskim w klasyfikacji generalnej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

PEDAGOGIKA MONTESSORI

„Pomóż mi to zrobić samodzielnie” –

dziecko ma prawo do samodzielnego i nieskrępowanego rozwoju,

pracy własnej przy odpowiedniej pomocy nauczyciela.

/Maria Montessori/

W pracy z najmłodszymi dziećmi na początkowym etapie edukacji w klasach 1-3 wykorzystujemy elementy metody pedagogicznej Marii Montessori.

1. Wzbudzamy w dzieciach naturalną chęć do nauki, odkrywania świata i siebie samego w świecie.

2. Uczymy przezwyciężania strachu i wykorzystywania porażki na drodze do osiągnięcia sukcesu.

3. Pomagamy w budowaniu poczucia własnej wartości.

4. Pracujemy, wykorzystując materiały rozwojowe Montessori. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania świata za pomocą konkretów – dzieci poznają litery, cyfry, pojęcia, dźwięki itd. Materiały pomocnicze można nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć, poczuć, usłyszeć. Uaktywnione zostają wszystkie zmysły, by w późniejszym etapie nauki lepiej radzić sobie z pojęciami bardziej abstrakcyjnymi.

5. Uczymy dziecko efektywnej pracy własnej.

6. Pomagamy w rozwijaniu indywidualnych potrzeb dziecka podczas lekcji jak i na oferowanych przez nas zajęciach pozalekcyjnych.

7. Dajemy okazję do zdobycia wielu praktycznych umiejętności np. przygotowanie prostych potraw, dekorowanie stołu, układanie bukietów, dbanie o ogród i zwierzęta.

8. Odwiedzamy miejsca w naszym mieści i poza, które tematycznie związane są z omawianymi tematami.

9. Stwarzamy dziecku możliwość aktywnego odpoczynku podczas organizowanych przez nas zajęć sportowych.

Sierpień 2019

Twoje IP: 34.238.194.166