INFORMACJE

Na szkolnej stronie internetowej w zakładce menu ŚWIETLICA udostępniliśmy dla Państwa Kartę zapisu dziecka do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023. Dodatkowo załączona została krótka informacja oraz wzór wypełniania karty zapisu. 

Dokument należy dostarczyć do świetlicy najpóźniej przed pierwszym dniem pobytu w niej ucznia.  Rodzice uczniów klas II i III, którzy chcą, aby ich dziecko korzystało ze świetlicy zobowiązani są wypełnić kartę zapisu na nowy rok szkolny.

Dokumenty można złożyć w świetlicy w dniach 29-31.08.2022 r. w godzinach 8:00-14:00 oraz w dniu 30.08.2022 r. w godzinach 16:30-18:00 przy okazji zajęć integracyjnych dla uczniów klas pierwszych.

Od dnia dzisiejszego dokumenty dostępne są również w formie papierowej do pobrania w sekretariacie szkoły. 

WARUNKI KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH, ZEGARKÓW SMARTWATCH I INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH PRZEZ UCZNIÓW 

Na podstawie § 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U.2003.6.69), zarządza się, co następuje: 

  1. Podczas pobytu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 uczniów wszystkich klas obowiązuje całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych, zegarków smartwatch oraz sprzętu elektronicznego. 
  1. Przed rozpoczęciem zajęć edukacyjnych uczeń ma obowiązek wyłączyć i schować aparat telefoniczny, smartwatch i sprzęt elektroniczny do plecaka lub szafki. 
  1. Dopuszcza się korzystanie z urządzeń elektronicznych w uzasadnionych sytuacjach za zgodą wychowawcy, nauczyciela dyżurującego, dyrekcji szkoły. 
  1. Naruszanie przez uczniów zasad korzystania z telefonów komórkowych oraz urządzeń elektronicznych na terenie szkoły skutkuje przekazaniem urządzenia wychowawcy klasy, który informuje o tym fakcie rodziców ucznia. Urządzenie odbierają rodzice/opiekunowie ucznia od wychowawcy. 
  1. Wychowawca udziela upomnienia w postaci uwagi zapisanej w dzienniku uczniowi, który naruszył obowiązujące w szkole zasady korzystania z telefonów komórkowych i urządzeń elektronicznych. 
  1. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zgubienie lub kradzież urządzeń przynoszonych przez uczniów. 

MLEKO I PRODUKTY MLECZNE 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,                                                                            

Szkoła Podstawowa nr 2 uczestniczy w unijnym „Programie dla szkół”, w ramach którego uczniowie klas I-V otrzymują bezpłatnie mleko i produkty mleczne. Nauczyciele świetlicy szkolnej koordynują realizację programu w szkole oraz wydają produkty uczniom. 

Poniżej najważniejsze informacje i zasady związane z uczestnictwem uczniów w programie realizowanym przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcie Rolnictwa. 

Program dla szkół jest programem edukacyjnym, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając dostarczane im mleko i produkty mleczne. 

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci uczestniczące w programie będą otrzymywać przeważnie 3 razy w tygodniu przez porcję mleka i produktów mlecznych (mogą to być mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne). Jeśli któryś z uczniów nie będzie miał ochoty na mleko lub konkretny produkt mleczny, może go zostawić w szkolnej portierni. 

W programie biorą udział wyłącznie uczniowie, których rodzice/opiekunowie wyrazili pisemną zgodę na udział dziecka w Programie. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty gotowe do spożycia przez dzieci (odpowiednio zapakowane). Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość jest sprawdzana w szkole. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domu. Jakość produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu, co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny. 

logo Laboratoria Przyszłości pion kolorhum org
klub org
klasa

kluba34

logoetwinning 768x524 removebg previewEU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

05731984
Dzisiaj
Wczoraj
8913
3271
Twoje IP: 3.235.147.50