Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Nasza szkoła osiągnęła znakomite wyniki z egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego i ósmoklasisty – najlepsze spośród wszystkich szkół publicznych w województwie lubuskim!

Egzamin gimnazjalny. Średni wynik szkoły: 72,44 (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 18,24%).

  • język polski: 74,04% (o 13,03% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • historia i wos: 71,96% (o 15,21% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 62,07% ( o 22,97% lepiej od wyniku w woj. lubuskim )
  • język angielski: 87,01% (o 20,53% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 77,09% (o 22,70 lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Egzamin ósmoklasisty. Średni wynik szkoły: 76% (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 25%).

  • język polski: 71% (o 10% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 73% (o 31% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język angielski: 84% (o 26% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 84% (o 44% lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Marzec 2019

2.04.2019 r. (wtorek)
INFORMACJA DLA RODZICÓW

29 marca 2019 r. (w ub. piątek) dyrekcja szkoły została oficjalnie poinformowana przez Panią Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Zielonej Górze, że „od 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) … rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania”. W referendum szkolnym za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 70 pracowników (na 72 głosujących, spośród 99 uprawnionych). Przepisy prawa nie pozwalają dyrektorowi szkoły na pozyskanie informacji, kto z grona pedagogicznego nie przystępuje do strajku. O tym, ile osób zgłosi się do pracy dowiem się w dniu protestu. W związku z tym informuję Państwa, że:
 - w dniach strajku nie będzie zajęć lekcyjnych ani pozalekcyjnych; sekretariat będzie otwarty od godz. 6:40 do godz. 16:40
- szkoła nie jest w stanie zapewnić uczniom opieki (dlatego proszę rozważyć możliwość zapewnienia opieki dzieciom we własnym zakresie)
- stołówka szkolna w dniach strajku nie będzie funkcjonowała (za dni strajku będą przysługiwały tzw. odpisy)
- egzaminy zewnętrzne (gimnazjalny i ósmoklasisty) mimo akcji strajkowej zostaną przeprowadzone; uczniowie pisać będą najprawdopodobniej w sali gimnastycznej, stołówce i w holu szkoły – A dół.
- wszelkie informacje medialne wskazujące na możliwość wyznaczenia przez dyrektora CKE kolejnego terminu przeprowadzania egzaminu nie znajdują uzasadnienia w obowiązujących przepisach prawa; przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym (w czerwcu) jest możliwe wyłącznie w przypadku zdających, którzy nie przystąpili do egzaminu w terminie głównym (w kwietniu) z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

 

22.03.2019 r. (piątek)
LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
 
Mamy już wyniki konkursów przedmiotowych. W tym roku szkolnym nasi gimnazjaliści zdobyli 8 tytułów laureata w konkursach przedmiotowych stopnia wojewódzkiego, a ósmoklasiści - 7 tytułów. Zdobywcy tego zaszczytnego miana są zwolnieni (z mocy prawa oświatowego) z procedury rekrutacyjnej do szkół wyższego rzędu. Oto nasi laureaci:
 
Jezyk polski: Nina Sługocka (8a)
Biologia: Anna Łysak (3a), Karolina Lisowska (3b), Olimpia Bień (8a), Natan Witucki (8b)
Historia: Bartosz Mikulski (3a)
Matematyka: Karolina Lisowska (3b), Antonina Arkit (8a), Konrad Stepień (8a)
Jezyk angielski: Zuzanna Łukasiewicz (3b), Maja Tkaczyk (3h), Maksymilian Gruszczyński (3c), Radosław Chruściński (8a)
Jezyk niemiecki: Maja Szutta (3b)
Chemia: Konrad Stępień (8a).
Gratulujemy!!!
 laureaci
22.03.2019 r. (piątek)
WYCIECZKA DO LONDYNU

Londyn to jedno z najpiękniejszych miast świata, o czym przekonali się uczniowie najstarszych klas SP-2. Grupa młodych globtrotterów, pod opieką nauczycielek języka angielskiego, wyruszyła w podróż w poniedziałek, a za trzy dni spodziewamy się ich powrotu. Czas upływa przede wszystkim na zwiedzaniu, ponieważ w stolicy Wielkiej Brytanii aż roi się od rozmaitych atrakcji. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć słynną rezydencję królewską Buckingham Palace, najstarsze miejsce w Londynie – twierdzę Tower, zwiedzić karocarnię The Royal Mews, Muzeum Transportu, Muzeum Madame Tussauds, a także letnią rezydencję królowej – Windsor Castle. Nie zabrakło spacerów po moście Tower Bridge i uliczkami China Town, a nawet wieczornych wypraw nad Tamizę. Warto wspomnieć również o wizycie w jednej z londyńskich szkół, z którą SP-2 chciałaby nawiązać współpracę. Ptaszki ćwierkają, że po powrocie nasi podróżnicy będą spisywać wspomnienia z Londynu – oczywiście w języku angielskim.
 
londyn1

21.03.2019 r. (czwartek)
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
 
Większość uczniów SP-2 wypatrywało dziś niecierpliwie końca zimy. Dzieci z klas pierwszych i drugich wykonały klasowe marzanny, które towarzyszyły im podczas sadzenia wiosennych kwiatów w szkolnych gazonach, a najstarsi zatańczyli w holu "belgijkę". W szkole było dziś bardzo kolorowo nie tylko z powodu nadejścia wiosny. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa wielu z nas założyło skarpetki nie do pary, które symbolizują nieparzystość chromosomów u osób z zespołem Downa.
 
wiosna
 
11.03.2019 r. (poniedziałek)
MASTERCHEF - WYNIKI
 
Tytuł najlepszego kucharza SP-2 przyznano dziś Weronice Żyznowskiej z 5b. Weronika wywalczyła pierwsze miejsce przygotowując pyszne gazpacho, czyli hiszpańską pomidorówkę na zimno. Rónież pozostali finaliści szkolnego turnieju kulinarnego MasterChef odebrali dziś pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wśród nich znaleźli się uczniowie klas czwartych: Dawid Janiszewski, Szymon Niemiec i Amelia Chońdaińska!
Masterchef

09.03.2019 r. (sobota)
MASTERCHEF - FINAŁ

Czworo wielbicieli gotowania z klas 4 i 5 stanęło do walki o tytuł szkolnego MasterChefa 2019 podczas finału turnieju kulinarnego. Na stole pojawiły się: hiszpańskie gazpacho, polskie racuchy, francuska sałatka nicejska i niemiecka sałatka ziemniaczana. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom był bardzo wyrównany a potrawy wyśmienite. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród już w poniedziałek, w holu szkoły o godzinie 11:30. Zapraszamy!

masterchef

08.03.2019 r. (piątek)
KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR" - WYRÓŻNIENIE

Witek Waliński z 2c odebrał dziś w Toruniu, na Wydziale Matematyki i Informatyki, wyróżnienie w Konkursie "Bóbr Informatyczny". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

witek

07.03.2019 r. (czwartek)
WERNISAŻ "PIKASSY I WANGOGI"

Dziś w szkolnej galerii "Wszędzie" odbył się kolejny wernisaż wystawy prac naszych uczniów. W holu szkoły można podziwiać ponad 100 dzieł inspirowanych malarstwem Picassa i van Gogha. Wystawa potrwa do 14 marca. Zapraszamy!

picasso

06.03.2019 r. (środa)
DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY KONKURS RECYTATORSKI

Milena Biedrzycka z 4a jest laureatką Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego. Dziś w Hydrozagadce zaprezentowało się 64 uczestników z klas 4-6. Razem z innymi laureatami Milena będzie reprezentować Zieloną Górę na przeglądzie wojwódzkim. Nasza druga uczennica, Justynka Glazer z 1b, została wyróżniona spośród 55 uczestników z klas 1 - 3. Gratulujemy!

milena

01.03.2019 r. (piątek)
MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY "DWIE TWARZE"

Z wielką radością informujemy, że pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału miejskiego konkursu plastycznego pt „Dwie Twarze”. Na uroczystym wernisażu w Hydrozagadce pamiątkowe dyplomy odebrali: Julia Rybak kl. 4a, Zofia Gromadzka kl. 5b, Zuzanna Winkler-Dymaczewska kl. 8b, Wojciech Pieślak, kl. 8b, Agnieszka Felińska kl. 3e. Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu artystycznego uczniów naszej szkoły, tym bardziej, że tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę pięknych dzieł malarskich (612!), z czego do ekspozycji jury wybrało tylko 80 twórców. GRATULUJEMY!

4

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03090869
Dzisiaj
Wczoraj
476
1328
Twoje IP: 18.232.188.251

Logowanie