Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2017/2018

  • 14 laureatów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych – najwięcej w województwie lubuskim
  • najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego wśród szkół publicznych w województwie lubuskim
  • I miejsce w całorocznej rywalizacji sportowej na terenie Zielonej Góry i III miejsce w województwie lubuskim w klasyfikacji generalnej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

Marzec 2019

2.04.2019 r. (wtorek)
INFORMACJA DLA RODZICÓW

29 marca 2019 r. (w ub. piątek) dyrekcja szkoły została oficjalnie poinformowana przez Panią Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Zielonej Górze, że „od 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) … rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania”. W referendum szkolnym za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 70 pracowników (na 72 głosujących, spośród 99 uprawnionych). Przepisy prawa nie pozwalają dyrektorowi szkoły na pozyskanie informacji, kto z grona pedagogicznego nie przystępuje do strajku. O tym, ile osób zgłosi się do pracy dowiem się w dniu protestu. W związku z tym informuję Państwa, że:
 - w dniach strajku nie będzie zajęć lekcyjnych ani pozalekcyjnych; sekretariat będzie otwarty od godz. 6:40 do godz. 16:40
- szkoła nie jest w stanie zapewnić uczniom opieki (dlatego proszę rozważyć możliwość zapewnienia opieki dzieciom we własnym zakresie)
- stołówka szkolna w dniach strajku nie będzie funkcjonowała (za dni strajku będą przysługiwały tzw. odpisy)
- egzaminy zewnętrzne (gimnazjalny i ósmoklasisty) mimo akcji strajkowej zostaną przeprowadzone; uczniowie pisać będą najprawdopodobniej w sali gimnastycznej, stołówce i w holu szkoły – A dół.
- wszelkie informacje medialne wskazujące na możliwość wyznaczenia przez dyrektora CKE kolejnego terminu przeprowadzania egzaminu nie znajdują uzasadnienia w obowiązujących przepisach prawa; przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym (w czerwcu) jest możliwe wyłącznie w przypadku zdających, którzy nie przystąpili do egzaminu w terminie głównym (w kwietniu) z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

 

22.03.2019 r. (piątek)
LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
 
Mamy już wyniki konkursów przedmiotowych. W tym roku szkolnym nasi gimnazjaliści zdobyli 8 tytułów laureata w konkursach przedmiotowych stopnia wojewódzkiego, a ósmoklasiści - 7 tytułów. Zdobywcy tego zaszczytnego miana są zwolnieni (z mocy prawa oświatowego) z procedury rekrutacyjnej do szkół wyższego rzędu. Oto nasi laureaci:
 
Jezyk polski: Nina Sługocka (8a)
Biologia: Anna Łysak (3a), Karolina Lisowska (3b), Olimpia Bień (8a), Natan Witucki (8b)
Historia: Bartosz Mikulski (3a)
Matematyka: Karolina Lisowska (3b), Antonina Arkit (8a), Konrad Stepień (8a)
Jezyk angielski: Zuzanna Łukasiewicz (3b), Maja Tkaczyk (3h), Maksymilian Gruszczyński (3c), Radosław Chruściński (8a)
Jezyk niemiecki: Maja Szutta (3b)
Chemia: Konrad Stępień (8a).
Gratulujemy!!!
 laureaci
22.03.2019 r. (piątek)
WYCIECZKA DO LONDYNU

Londyn to jedno z najpiękniejszych miast świata, o czym przekonali się uczniowie najstarszych klas SP-2. Grupa młodych globtrotterów, pod opieką nauczycielek języka angielskiego, wyruszyła w podróż w poniedziałek, a za trzy dni spodziewamy się ich powrotu. Czas upływa przede wszystkim na zwiedzaniu, ponieważ w stolicy Wielkiej Brytanii aż roi się od rozmaitych atrakcji. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć słynną rezydencję królewską Buckingham Palace, najstarsze miejsce w Londynie – twierdzę Tower, zwiedzić karocarnię The Royal Mews, Muzeum Transportu, Muzeum Madame Tussauds, a także letnią rezydencję królowej – Windsor Castle. Nie zabrakło spacerów po moście Tower Bridge i uliczkami China Town, a nawet wieczornych wypraw nad Tamizę. Warto wspomnieć również o wizycie w jednej z londyńskich szkół, z którą SP-2 chciałaby nawiązać współpracę. Ptaszki ćwierkają, że po powrocie nasi podróżnicy będą spisywać wspomnienia z Londynu – oczywiście w języku angielskim.
 
londyn1

21.03.2019 r. (czwartek)
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
 
Większość uczniów SP-2 wypatrywało dziś niecierpliwie końca zimy. Dzieci z klas pierwszych i drugich wykonały klasowe marzanny, które towarzyszyły im podczas sadzenia wiosennych kwiatów w szkolnych gazonach, a najstarsi zatańczyli w holu "belgijkę". W szkole było dziś bardzo kolorowo nie tylko z powodu nadejścia wiosny. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa wielu z nas założyło skarpetki nie do pary, które symbolizują nieparzystość chromosomów u osób z zespołem Downa.
 
wiosna
 
11.03.2019 r. (poniedziałek)
MASTERCHEF - WYNIKI
 
Tytuł najlepszego kucharza SP-2 przyznano dziś Weronice Żyznowskiej z 5b. Weronika wywalczyła pierwsze miejsce przygotowując pyszne gazpacho, czyli hiszpańską pomidorówkę na zimno. Rónież pozostali finaliści szkolnego turnieju kulinarnego MasterChef odebrali dziś pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wśród nich znaleźli się uczniowie klas czwartych: Dawid Janiszewski, Szymon Niemiec i Amelia Chońdaińska!
Masterchef

09.03.2019 r. (sobota)
MASTERCHEF - FINAŁ

Czworo wielbicieli gotowania z klas 4 i 5 stanęło do walki o tytuł szkolnego MasterChefa 2019 podczas finału turnieju kulinarnego. Na stole pojawiły się: hiszpańskie gazpacho, polskie racuchy, francuska sałatka nicejska i niemiecka sałatka ziemniaczana. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom był bardzo wyrównany a potrawy wyśmienite. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród już w poniedziałek, w holu szkoły o godzinie 11:30. Zapraszamy!

masterchef

08.03.2019 r. (piątek)
KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR" - WYRÓŻNIENIE

Witek Waliński z 2c odebrał dziś w Toruniu, na Wydziale Matematyki i Informatyki, wyróżnienie w Konkursie "Bóbr Informatyczny". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

witek

07.03.2019 r. (czwartek)
WERNISAŻ "PIKASSY I WANGOGI"

Dziś w szkolnej galerii "Wszędzie" odbył się kolejny wernisaż wystawy prac naszych uczniów. W holu szkoły można podziwiać ponad 100 dzieł inspirowanych malarstwem Picassa i van Gogha. Wystawa potrwa do 14 marca. Zapraszamy!

picasso

06.03.2019 r. (środa)
DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY KONKURS RECYTATORSKI

Milena Biedrzycka z 4a jest laureatką Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego. Dziś w Hydrozagadce zaprezentowało się 64 uczestników z klas 4-6. Razem z innymi laureatami Milena będzie reprezentować Zieloną Górę na przeglądzie wojwódzkim. Nasza druga uczennica, Justynka Glazer z 1b, została wyróżniona spośród 55 uczestników z klas 1 - 3. Gratulujemy!

milena

01.03.2019 r. (piątek)
MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY "DWIE TWARZE"

Z wielką radością informujemy, że pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału miejskiego konkursu plastycznego pt „Dwie Twarze”. Na uroczystym wernisażu w Hydrozagadce pamiątkowe dyplomy odebrali: Julia Rybak kl. 4a, Zofia Gromadzka kl. 5b, Zuzanna Winkler-Dymaczewska kl. 8b, Wojciech Pieślak, kl. 8b, Agnieszka Felińska kl. 3e. Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu artystycznego uczniów naszej szkoły, tym bardziej, że tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę pięknych dzieł malarskich (612!), z czego do ekspozycji jury wybrało tylko 80 twórców. GRATULUJEMY!

4

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Gościmy:

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

02355190
Dzisiaj
Wczoraj
3826
3318
Twoje IP: 34.238.194.166

Logowanie