Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Nasza szkoła osiągnęła znakomite wyniki z egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego i ósmoklasisty – najlepsze spośród wszystkich szkół publicznych w województwie lubuskim!

Egzamin gimnazjalny. Średni wynik szkoły: 72,44 (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 18,24%).

  • język polski: 74,04% (o 13,03% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • historia i wos: 71,96% (o 15,21% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 62,07% ( o 22,97% lepiej od wyniku w woj. lubuskim )
  • język angielski: 87,01% (o 20,53% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 77,09% (o 22,70 lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Egzamin ósmoklasisty. Średni wynik szkoły: 76% (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 25%).

  • język polski: 71% (o 10% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 73% (o 31% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język angielski: 84% (o 26% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 84% (o 44% lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Grudzień 2018

21.12.2018 r. (piątek)

DZIEŃ ANIOŁA
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili dzisiaj dzień anioła. Z tej okazji spotkali się w sali gimnastycznej na wspólnym kolędowaniu. O oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia zatroszczyli się nasi wspaniali gimnazjaliści. Radosna, przyjazna i ciepła atmosfera przypominała, że święta za pasem.
dzien aniola
19.12.2018 r. (środa)
RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
Warsztaty bożonarodzeniowe cieszą się w SP-2 ogromną popularnością. Świąteczne dekoracje powstawały w ciepłej, rodzinnej atmosferze w klasach pierwszych i drugich. Dzieci wraz z bliskimi z klas 1a i 2c wykonały ozdoby choinkowe, w 1d i 2a stroiki bożonarodzeniowe i świąteczne chatki, a w 1c i 2b dekorowały pierniki.
warsztaty
18.12.2018 r. (wtorek)
WERNISAŻ "PTASZYDEŁKA" I WARSZTATY "FRR..."
.
Czy można zaprojektować kolekcję ptasich dziobów? Jak wygląda kosmiczny ptakolot? I... czy fantazja uczniów klas 4 ma granice? Ptaszydełka żyjące w dziecięcej krainie wyobraźni rozgościły się w szkolnej galerii Wszędzie. Podczas wernisażu można było podziwiać wspaniałe prace malarskie, a zaproszeni goście wzięli udział w warsztatach plastycznych "Frrr..." oraz flash-mobie. 
ptaszydła 2
18.12.2018 r. (wtorek)
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

"Małe ręce - wielkie serce, czyli: pomagać każdy może" - pod takim hasłem uczniowie 2a zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego dochód zasili fundację "Przystań na 4 Łapy". Zaangażowanie dzieci godne podziwu!
IMG 20181218 131953
.
 
18.12.2018 r. (wtorek)
KOLĘDOWANIE POD CHOINKĄ
Grupa uczniów przygotowana przez panią Violettę Janecką zaprosiła nas dziś do wspólnego kolędowania "Pod choinką". Zaproszeni uczniowie i pracownicy szkoły poczuli magię nadchodzących świąt, a "Cicha nocy", "Przybieżeli do Betlejem" i "Bosy pastuszek" zabrzmiały wspaniale przy akompaniamencie gitar, fletu i skrzypiec. Zapraszamy do obejrzenia relacji!
pod choinka
14.12.2018 r. (piątek)
ŚWIĄTECZNE KARTKI

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas drugich przygotowali do wysyłki mnóstwo kartek pocztowych. Wkrótce trafią one do adresatów.

Do poniedziałku (17 grudnia) czekamy na Wasze świąteczne kartki z życzeniami. Bożonarodzeniowe życzenia należy umieścić w skrzynce pocztowej, ustawionej w holu szkoły. Do kogo można wysłać kartkę? Do koleżanki, kolegi, nauczyciela, pracownika szkoły. Wasze życzenia dostarczą wyjątkowi listonosze: śnieżynki, elfy i św. Mikołaj – o czym poinformowała nas p. Agata Walorska.

 kartka

 

13.12.2018 r. (czwartek)
PIERWSZAKI W SZKOLNEJ PRACOWNI GOSPODARSTWA DOMOWEGO

To były pierwsze warsztaty klasy 1b w szkolnej kuchni. Ugniatanie, wałkowanie, wykrawanie i pieczenie piernikowego ciasta sprawiło dzieciom wielką frajdę. Efekt był ponoć wyjatkowo smaczny. Nawet bez lukru.

pierniki 2b n

11.12.2018 r. (wtorek)

Uczniowie klas drugich SP i trzecich gimnazjalnych wzięli udział w mini warsztatach plastycznych. Efektem ich działań jest gigantyczna bombka stworzona z indywidualnych prac plastycznych uczniów. Podopieczni p. Agaty Walorskiej zapraszają do obejrzenia ich pracy wystawionej w holu szkoły.

mikolajki

.
08.12.2018 r. (sobota)
PIECZEMY PIERNIKI

W sobotnie przedpołudnie w szkolnej pracowni gospodarstwa domowego p. Patrycja Stodolak, wraz z grupą uczniów, przystąpiła do wypieku świątecznych pierników. Prace nadzorował szef grupy, p. Janusz Kaczmarek. Upieczone słodkości poczekają do świąt – wówczas to nabiorą odpowiedniego aromatu i kruchości.

mikolajki

 

07.12.2018 r. (piątek)
OLIMPIADA HISTORYCZNA GIMNAZJALISTÓW

Damian Kuźnik (3h) zwyciężył w eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Finał centralny odbędzie się w Warszawie w marcu przyszłego roku. Opiekunem ucznia jest p. Tomasz Tyliszczak.

 

07.12.2018 r. (piątek)
PRZEDSZKOLAKI W SP-2

Gościliśmy przedszkolaków z „Bajki”, PP-21, PP-7 i PP-39. Zabawę na sali gimnastycznej prowadziły p. Patrycja Matyjaszczyk i p. Katarzyna Marciniak, a pomagały im uczennice klas trzecich gimnazjalnych. Do przedszkolaków zawitał nawet św. Mikołaj, który obdarował wszystkich słodyczami.

 mikolajki

 

07.12.2018 r. (piątek)
FALUBAZOWE MIKOŁAJKI

Na Mikołajkowym spotkaniu z Falubazem gościliśmy mistrzów czarnego sportu: Piotra Protasiewicza, Patryka Dudka (naszego absolwenta) i Damiana Pawliczaka. Atmosfera była bardzo gorąca, prawie taka sama jak na stadionie przy W-69. Rozmowę z żużlowcami umilały liczne konkursy z nagrodami. Wizytę zorganizowała p. Joanna Solan.

mikolajki

 

7.12.208 r. (piątek)
GODZINA KODOWANIA

Godzina Kodowania (The Hour of Code) to inicjatywa edukacyjna organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Z tej okazji najmłodsze klasy uczestniczyły w zajęciach prezentujących dźwięki zakodowane w przedmiotach. Dziś nasi uczniowie testowali aplikację, która odtwarza impulsy elektryczne wytwarzane na przedmiotach przewodzących prąd, nawet na... bananach i mandarynkach. Na tym jednak nie koniec! Kodowanie "zahaczyło" o tematykę przyrodniczą, uczniowie programowali drogę... muchy i odczytywali kody zapisane przez kolegów. Kody są wszędzie! Otaczają nas i wkraczają do naszego życia ze wszystkich stron! Zapraszamy do obejrzenia relacji!

Muzyka wykorzystana w filmie - https://www.purple-planet.com/

godz kodo

6.12.2018 r. (czwartek)
MIKOŁAJKI 

Rozpoczął się czas mikołajkowych spotkań. Klasy 1c,1d oraz klasy drugie pojechały na spotkanie z Mikołajem do Kołatki. Oprócz bożonarodzeniowych warsztatów, rozmów z Mikołajem i zabaw z elfami były tańce i zajęcia z chustą animacyjną. Natomiast 1a i 1b wybrały się do sali zabaw, w której brodaty jegomość w czerwonym ubraniu rozdawał upominki. Był też słodki poczęstunek lecz przede wszystkim szalona zabawa na trampolinach, ogromnych zjeżdżalniach i w basenach pełnych piłek. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najzabawniejszą drużynę świętego Mikołaja, a w sali gimnastycznej tradycyjnie odbyły się mikołajki z Falubazem.

mikolajki

 

04.12.2018 r. (wtorek)
FILHARMONIA

Uczniowie klas 1a, 1b, 1d i 2c pokazali dziś prawdziwą klasę. Uśmiechnięci, eleganccy, kulturalni zasiedli na widowni Filharmonii Zielonogórskiej i zatonęli w dźwiękach muzyki z filmów Walta Disneya. Repertuar i wykonanie chyba bardzo przypadły dzieciom do gustu, bo owacjom nie było końca.

filh

04.12.2018 r (wtorek)
BARBÓRKA

Święta Barbara - patronka ciężkiej pracy, opiekunka górników i geologów. To właśnie z okazji Barbórki klasę 1a odwiedzili dziś górnicy, żeby opowiedzieć o swojej pracy. Natomiast w klasach 4 w ramach lekcji historii zaproszeni goście odpowiadali na pytania: kto wynalazł lampę naftową, skąd się bierze ropa i co to jest skamieniałość? Interesujące opowieści, fascynujące filmy i przedmioty związane z górnictwem sprawiły, że ta lekcja zostanie w pamięci na długo. Czwartoklasiści otrzymali od górników notesy, długopisy i górnicze czapki a dzieci nie pozostały dłużne i wręczyły gościom piękną laurkę z życzeniami z okazji ich święta.

barborka

 

04.12.2018 r. (sobota)
PRÓBNE EGZAMINY
Do próbnego egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 216 uczniów. Głównym celem przeprowadzonej próby było zapoznanie abiturientów z procedurami, stopniem trudności materiału objętego egzaminem oraz prawidłowe rozplanowanie czasu przeznaczonego na test. Tydzień wczesniej do podobnej próby podeszli ósmoklasisci.
mikolajki

 

03.12.2018 r. (poniedziałek)
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...
W holu szkoły ustawiono piękną choinkę, która będzie przypominać nam o nadchodzących w szybkim tempie Świętach Bożego Narodzenia.
mikolajki
 
01.12.2018 r. (sobota)
KONKURS nt. AIDS

W XX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, AIDS i Uzależnieniach zwyciężyła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Przewozie. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło ponad dwudziestu uczniów z południowej części woj. lubuskiego. Prelekcję na temat zdrowego stylu życia wraz z prezentacją multimedialną przygotowali Zuzanna Łukasiewicz (3b) i Maksymilian Drecki (3b). Jury przewodniczyła p. Jolanta Rapiej (szefowa pielęgniarek w Szpitalu Uniweresyteckim). Całość bardzo zgrabnie poprowadziły Zuzanna Łukasiewicz i Hania Olechno (3b).

 mikolajki

 

01.12.2018 r. (sobota)
KLASÓWKA KLAS IV
Klasówka, to integracyjny turniej sportowy uczniów klas czwartych. Jak można było się spodziewać, rywalizacja była bardzo zacięta, walczono o każdy punkt. Ostatecznie zwyciężyła klas 4b (wych. p. Monika Dropińska). Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców. Konkurs prowadziły panie Katarzyna Marciniak i Patrycja Matyjaszczyk. Zmagania uczniów oceniali p. Violetta Janecka, p. Katarzyna Szymaniak i p. Adam Szopa.

 mikolajki

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03090888
Dzisiaj
Wczoraj
495
1328
Twoje IP: 18.232.188.251

Logowanie