Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Nasza szkoła osiągnęła znakomite wyniki z egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego i ósmoklasisty – najlepsze spośród wszystkich szkół publicznych w województwie lubuskim!

Egzamin gimnazjalny. Średni wynik szkoły: 72,44 (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 18,24%).

  • język polski: 74,04% (o 13,03% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • historia i wos: 71,96% (o 15,21% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 62,07% ( o 22,97% lepiej od wyniku w woj. lubuskim )
  • język angielski: 87,01% (o 20,53% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 77,09% (o 22,70 lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Egzamin ósmoklasisty. Średni wynik szkoły: 76% (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 25%).

  • język polski: 71% (o 10% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 73% (o 31% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język angielski: 84% (o 26% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 84% (o 44% lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Listopad 2018

30.11.2018 r. (piątek)
ANDRZEJKI

Andrzejki to czas, w którym wielu próbuje odgadnąć swoją przyszłość. Nie inaczej było w naszej szkole. Z tej okazji odbyły się liczne bale i spotkania klasowe. Były tańce, lanie wosku, odgadywanie imion sympatii, ustawianie butów i wiele innych zabaw. Wróżb nie zabrakło również w szkolnej bibliotece i świetlicach, a w holu szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny kącik przepowiedni. Nawet w pokoju nauczycielskim pojawił się mały wróż ze świetlicy klas drugich, aby powróżyć nauczycielom z kolorowego koła. Można powiedzieć, że zabawa była wspaniała i wszyscy w pełni wykorzystali czas przed zbliżającym się adwentem.

andrz

 

30.11.2018 r. (piątek)
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Miło nam zakomunikować, że grono czytelników SP-2 powiększyło się o pierwszoklasistów. Ponoć była to czysta formalność, gdyż uczniowie klas pierwszych są częstymi bywalcami szkolnej biblioteki. Jednak mimo to, każdy świeżo upieczony czytelnik otrzymał z rąk pani bibliotekarki dyplom upoważniający do pełnoprawnego korzystania z zasobów biblioteki. Uroczystość pasowania uświetniły programy artystyczne przygotowane przez drugo- i piątoklasistów a nad całością czuwały niezastąpione panie bibliotekarki.

pasowanie 

28.11.2018 r. (środa)
WOLONTARIAT

Szkolny Klub Wolontariusza zakończył zbiórkę żywności dla rodaków mieszkających na Ukrainie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

ukraina

26.11.2018 r. (poniedziałek)
PROUD TO BE POLISH

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy 3b przystąpili do projektu z języka angielskiego pod hasłem "Proud to be Polish - 100 kartek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości". Gimnazjaliści przygotowali kartki z elementami patriotycznymi oraz słowami "Proud to be Polish" (Dumny z bycia Polakiem), które zostały rozesłane do stu szkół w całym kraju.

proud to be

23.11.2018 r. (piątek)
ŚWIETLICZANIE W BWA

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na spotkanie ze sztuką współczesną niż zielonogórskie BWA. To pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia, wizyta świetliczan z klas drugich w tym miejscu. Podczas warsztatów prowadzonych przez panią Małgorzatę Dobrucką dzieci mogły się poczuć jak mieszkańcy tajemniczej wyspy Pingelap, zwanej „Wyspą Daltonistów”.

BWA

23.11.2018 r. (piątek)
KOLORY NIEPODLEGŁEJ - KONKURS

Aleksander Klim z 2b został wyróżniony w konkursie plastycznym „Kolory Niepodległej” zorganizowanym przez Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”. Serdecznie gratulujemy!

part000001

23.11.2018 r. (piątek)
ADRZEJKOWE WRÓŻENIE

Wspaniała zabawa i mnóstwo śmiechu towarzyszyło uczniom klas 4 i 5 podczas andrzejkowego spotkania. Lanie wosku, losowanie imion przyszłych żon i mężów, tańce i słodki poczęstunek sprawiły, że uczniom trudno było opuścić szkołę. W rolach wróżek i wróżów rewelacyjnie sprawdzili się gimnazjaliści, którym serdecznie dziękujemy za pomoc! O dobrą muzykę zadbał p. Sokołowski. 

andrz

22.11.2018 r. (czwartek)

Koło Przyjaciół Biblioteki zorganizowało uroczyste przyjęcie nowych czytelników. W części artystycznej wystąpili: Ania Hrypińska (5b), Ania Łysak (3a gimnazjalna), Antek Miech (2c), Lena Narwicz (2c), Wiktoria Oleszek (5b), Ania Pilarczyk (5b), Witek Waliński (2c), Karolina Zbierska (2c) i Weronika Żyznowska (5b). Pierwszoklasiści byli zachwyceni występem podopiecznych p. Elżbiety Pawluk i p. Karoliny Rudnickiej.

alfik

 

 

22.11.2018 r. (czwartek)

Mistrzostwo szkoły w unihokeju dziewcząt zdobyły uczennice klasy 3a (Julia Wyrwas, Maja Grzelak, Marika Szczerba, Daria Daniszewska, Jagoda Kudlińska i Ania Łysak). Drugie miejsce zajęła klasa 3e, a trzecie połączone siły 3dh. Najlepszą zawodniczką turnieju został Julia Gogoc (3b). Zawody zorganizowały p. Joanna Solan i p. Alicja Bronikowska.

alfik

 

 

22.11.2018 r. (wtorek)
JESIENNE POMYSŁY

Jesienne liście wspaniale prezentują się jako dekoracje na stołach, oknach i ścianach, ale czy można z nich zrobić... fryzurę? Uczniowie klasy 1a udowodnili dziś, że TAK!

1a

21.11.2018 r. (środa)
ALFIK MATEMATYCZNY

Uczniowie klas drugich naszej szkoły przystąpili dziś do ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Od godziny 13.00 rozwiązywali w skupieniu zadania konkursowe. Wyniki poznamy mniej więcej za miesiąc. Oczekujemy ich z niecierpliwością. Kolejny ogólnopolski konkurs z matematyki - Kangur - odbędzie się 21 marca 2019 roku. Zapisy wkrótce.


alfik

21.11.2108 r. (środa)
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości najmłodsi uczniowie dzielili się pozytywnymi emocjami ze starszymi koleżankami i kolegami a także z pracownikami szkoły. Każdy otrzymał w prezencie uśmiechniętą naklejkę, która przypominała nam, że warto być życzliwym. W klasach powstały plakaty, z których można było odczytać, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. 

kolaz3

20.11.2018 r. (wtorek)
SZKOLENIE NA STRAŻAKA - 1B

Klasa 1b wraz z wychowawczynią udała się do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci przeszły tam swoje pierwsze szkolenie na strażaka. Musiały wykazać się umiejętnością obsługi gaśnicy i syreny w wozie strażackim, zapamiętać numer telefoniczny straży pożarnej i wejść na wysoką drabinę aby wszcząć alarm. Wszyscy uczniowie ukończyli wzorowo szkolenie co przypieczętowano uściskiem dłoni. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej realcji z tej wizyty!

1c

20.11.2018 r. (wtorek)
ĆWICZENIE PAMIĘCI

W 2c każdy dzień przynosi coś nowego. Dziś uczniowie ćwiczyli pamięć, koncentrację i ortografię w nieszablonowy sposób. Zadaniem dzieci było zapamiętać tekst, na którym... siedzą. Żeby jak najrzadziej wstawać, należało jak najwięcej zapamiętać. Uczniowie zadowoleni z nietypowych metod, a efekty rewelacyjne!

2c  

19.11.2018 r. (poniedziałek)

Podopieczne p. Alicji Bronikowskiej wywalczyły I miejsce w mistrzostwach Zielonej Góry w badmintonie. Szkołę reprezentowały super dziewczyny: Kaja Czwojda (3c), Nikola Wykocka (3c) i Agnieszka Kassa (3d).

  

17.11.2018 r. (sobota)

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj". Jej celem jest zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Szczegóły działań w ramach kampanii wkrótce!

nie o sms lecz

17.11.2018 r. (sobota)
WARSZTATY INTEGRACYJNE 4B

Tym razem na integracyjne zajęcia zgłosiła się klasa 4b (wych. p. Monika Dropińska). Ćwiczenia z (trochę rozgadanymi) uczniami prowadziły p. Agnieszka Szymaniak (psycholog) i p. Agata Walorska (terapeuta).

 

 17.11.2018 r. (sobota)
SZKOLNE ROZGRYWKI MINECRAFT - KLASY STARSZE

Uczniowie klasy 3d (Jonas Strecker, Piotr Śpiewak, Dawid Zieliński) zwyciężyli w szkolnych rozgrywkach Minecrafta. Drugie miejsce zajęła klasa 8a (Emilia Leśniak, Bartosz Balicki, Nikodem Kowalczuk, Michał Wojnicz), a trzecie 3c (Dawid Ekstowicz, Mateusz Odziomek, Oskar Operacz).

 

16.11.2018 r. (piątek)
KONKURS "JESIENNA KARTKA"

W Szkole Podstawowej nr 17 miało dziś miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Moja jesienna kartka". Spośród 114 nadesłanych prac konkursowych jury nagrodziło jesienną kartkę wykonaną przez naszą uczennicę Marcelinę Zubek. Serdecznie gratulujemy!

jesien kart

16.11.2018 r. (piątek)
BÓBR INFORMATYCZNY

Uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Mali informatycy przez godzinę rozwiązywali zadania online. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

bobr informat

16.11.2018 (piątek)
DER MARTINSTAG - DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA

Pani Anna Burnagiel wraz ze swoimi uczniami postanowiła zaznajomić nas z niemieckimi zwyczajami związanymi z dniem świętego Marcina. Miłosz Rataj (3a ,występujący w roli Św. Marcina) wraz z uczennicami i uczniami klasy 3a i 3g (Kaja Stankiewicz, Emilia Hejduk, Martyna Guźda, Kuba Zdaniewicz, Jagoda Białogłowy i Julia Zawiślak) urządzili pochód z lampionami. Gimnazjaliści chodzili w przebraniu po klasach i przeprowadzali konkurs o Św. Marcinie, a nagrodzonym uczniom wręczali rogaliki świętomarcińskie oraz babeczki. W tym samym czasie uczennice klasy 3e (Oliwia Mordal, Jagoda Kudlińska, Maja Wojciechowicz i Agnieszka Felińska) oraz klasy 3g (Oliwia Czubacka, Ola Palonek i Ala Stabrowska) przygotowywały w szkolnej kuchni tradycyjny świętomarciński poncz oraz pieczone jabłka. Przekąski te wraz z upieczonymi w domu rogalami świętomarcińskimi, babeczkami i ciasteczkami sprzedawali w holu szkoły. Tego dnia przeprowadzony został również szkolny konkurs pt.” Najpiękniejszy lampion Św. Marcina”, w którym nagrodzeni zostali: Oliwia Zawieja (3g) i Kamil Stepień (3b) - I miejsce, Agnieszka Felińska (3e) i Cezary Dudar (3e) - II miejsce, Barbara Woźniak (3g) i Tomasz Sak (3b) - III miejsce.

martinstag

16.11.2018 r. (piątek)
MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA

Biblioteka szkolna przypomina o zbiórce nagród (gadżety reklamowe, maskotki, zabawki, bibeloty, książki) na Mikołajkową Loterię Fantową.  Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w bibliotece SP-2.

loteria

15.11.2018 r. (czwartek)
KAMISHIBAI - TEATR ILUSTRACJI

Uczniowie klas 2b i 2c mieli okazję zapoznać się z techniką opowiadania i czytania wywodzącą się z Japonii. Kamishibai (papierowy teatr) to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. W nawiązaniu do obejrzanego przedstawienia uczniowie rozmawiali o przyjaźni, szacunku do drugiego człowieka i uczyli się tolerancji do otaczającego nas świata. Zajęcia dla klas pomogły przeprowadzić Malwina i Maja z klasy 3h, pod opieką terapeuty - pani Agaty Walorskiej - Michalak.

DSC 4364

 

 

15.11.2018 r. (czwartek)

Magdalena Dobek (3b, op. p. Agnieszka Sawicka) zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym pt. „Powojenne losy zesłańców Sybiru”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

 

 

15.11.2018 (czwartek)
1A W KRAINIE EKSPERYMENTÓW

Pod okiem pań z "Krainy Eksperymentów" dzieci z 1a sprawdzały dziś gęstość cieczy. Mali fizycy stworzyli swoje tęczowe wieże gęstości. Dzisiejsze eksperymenty pokazały dzieciom, że nie każda ciecz, czyli nie każdy płyn, jest taki sam. Różnią się wieloma właściwościami takimi jak kolor i zapach, ale nie tylko. Różnią się również gęstością, co sprawia, że jeden płyn może pływać na drugim.

eksp1a

14.11.2018 r. (środa)
ŚWIĘTY MARCIN

Uczennice klasy 8a i 3a wybrały się wraz z panią Anną Burnagiel do Miejskiego Przedszkola nr 25 „Bajka” na warsztaty plastyczne. Przedszkolaki wraz z dziewczętami wykonywały lampiony na dzień św. Marcina. Warsztaty poprzedziła legenda o św. Marcinie, przeczytana przez Maję Jurgę (8a). Przedszkolaki miały w ten sposób okazję poznać zwyczaje niemieckie związane z obchodem tego dnia. Nasze uczennice szybko znalazły wspólny język z przedszkolakami i spędziły miło czas, nawiązały się pierwsze przyjaźnie. Na koniec wszyscy degustowali rogaliki świętomarcińskie.

marcin

13.11.2018 r. (wtorek)
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "DROGI DO NIEPODLEGŁOSCI"

W Muzeum Wojska w Drzonowie odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Drogi do niepodległości”. Tegoroczny konkurs, zgromadził rekordową liczbę uczestników. Nagrodę główną otrzymał Dawid Ekstowicz (3c). Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Dróbka (7a), Agnieszka Felińska (3e), Alicja Smul (kl. IIIe), Konstantine Ghlonti (3c), Michał Fórmaniak (3d). GRATULUJEMY!

DSC 0373

13.11.2018 r. (wtorek)
PRAWIDŁOWY CHWYT PISARSKI

Dziś powstały pierwsze nakładki korygujące nieprawidłowy chwyt pisarski u uczniów klas 1. Wykonane przez terapeutę pedagogicznego nakładki są wymodelowane i dopasowane do kształtu i wielkości dłoni konkretnego dziecka. Prawidłowe trzymanie ołówka lub długopisu jest ważne ponieważ: sprawia, że ręka się mniej męczy, ułatwia wyrobienie ładnego charakteru pisma, pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas pisania i rozwija umiejętności tzw. motoryki małej u dziecka. 

DSC 0283


13.11.2018 r. (wtorek)
ZAKODOWANA 1A

Uczniowie 1a ćwiczą orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć słuchową oraz percepcję wzrokową. Przy okazji szlifują umiejętność odczytywania współrzędnych. A wszystko za pomocą mat do kodowania i kolorowych kubeczków.

kodow

 

 

 

11.11.2018 r. (niedziela)

Specjalne życzenia od wszystkich uczniów naszej szkoły dla Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości sprecyzowały w formie pracy plastycznej i wiersza uczennice Agnieszka Felińska (3e), Alicja Smul (3e) i Alicja Mowczan (3f). Życzenia te, wraz z innymi,  zostały zamknięte w kapsule czasu wmurowanej w fundamenty pomnika Niepodległości na Placu Matejki.

 


11.11.2018 r. (niedziela)

W miejskich uroczystościach setnej rocznicy odzyskania niepodległości wzięła udział klasa 5a (wych. p. Anna Sienkiewicz). Na zakończenie ceremonii uczniowie złożyli pod pomnikiem kwiaty. Wcześniej poczet sztandarowy (Natalia Huba, Ola Weber, Tymoteusz Puślecki) uczestniczył w celebrowanej przez ks. biskupa Stefana Regmunta uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny.

su

 

10.11.2018 r. (sobota)

W turnieju Minecrafta (kategoria klas IV i V) zwyciężyli uczniowie klasy 5a. Kolejne miejsca przypadły zespołom z klas 5b i 4b. Zawody zorganizował Samorząd Uczniowski przy pomocy pana Janusza Kaczmarka.

su

 

10.11.2018 r. (sobota)

Klasa 4c (wych. p. Joanna Solan) wzięła udział w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez p. Agatę Walorską-Michalak (terapeuta) i p. Agnieszkę Szymaniak (psycholog). Trzygodzinne zajęcia były okazją do bliższego poznania się i krytycznego spojrzenia na zachowanie klasy podczas lekcji.

 

10.11.2018 r. (sobota)

Z okazji Święta Niepodległości rozegrano XXIV Międzyszkolny Turniej Koszykówki. Do zawodów zgłosiły się drużyny dziewcząt i chłopców z SP-18, G-7 i SP-2. Podczas uroczystego otwarcia Ania Barska (3g) odśpiewała w pięknym stylu (a’cappella) hymn polski. Do chóralnego śpiewu włączyli się wszyscy zawodnicy i trenerzy. W turnieju zwyciężyły dziewczęta z Gimnazjum nr 7 (V LO) i chłopcy z SP-2. Sędziował p. Adam Szopa. Zawody zorganizowali p. Mariusz Małachowski i p. Katarzyna Marciniak.

 

09.11.2018 r. (piątek)

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas trzecich gimnazjalnych ustawili się z biało-czerwonymi balonami tworząc napis 100 LAT.

 

09.11.2018 r. (piątek)

Uczniowie najstarszego rocznika uczcili Święto Niepodległości happeningiem. Młodzież z gitarami (a także skrzypcami i fletem) jeździła przez godzinę autobusami komunikacji miejskiej i śpiewała pieśni legionowe.  Projekt przygotowały p. Violetta Janecka i p. Agnieszka Sawicka, a pomagała im p. Anita Paszkowska.

 

9.11.2018 r. (piątek)

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek o 11:11 szkoły w całej Polsce zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. W ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" wzięła również udział nasza szkoła. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

rekord

9.11.2018 r. (piątek)
JESTEŚMY POLAKAMI - AKCJA SU

"Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem..." śpiewali wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego najmłodsi uczniowie SP-2. Był też krótki quiz patriotyczny i nagrody w narodowych barwach.

su

8.11.2018 r. (piątek)
PROGRAM ARTYSTYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Na trzy dni przed Świętem Niepodległości podopieczni pani Violetty Janeckiej i pani Agnieszki Sawickiej zaprezentowali wszystkim klasom krótki montaż słowno-muzyczny na temat 11 listopada – naszego najważniejszego święta narodowego. Recytacje i śpiew w wykonaniu uczniów przypomniały nam najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległego bytu.

 spiewamy

 8.11.2018 r. (piątek)
ŚNIADANIE DAJE MOC

"Śniadanie Daje Moc" to akcja, w której nasza szkoła bierze udział po raz drugi. Zapraszamy do wysłuchania krótkiej relacji w Radiu Zachód.
http://www.zachod.pl/audycja/sniadanie-daje-moc/?fbclid=IwAR21bCd6v0nJpYW1FrYpgGIu_vX-tFVTuKBRp0fQqoajE_AS-AGmaCnkXwA

moc

6.11.2018 r. (środa)
WIZYTA W LOTNICZYM POGOTOWIU RATUNKOWYM

Klasa 1c udała się z wizytą do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzieci spędziły czas na lotnisku obserwując miejsce i styl pracy ratowników. Możliwość wcielenia się w ich rolę sprawiła dzieciom wielką frajdę, lecz prawdziwy zachwyt wywołała sposobność wskoczenia do helikoptera.

 lot

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03090892
Dzisiaj
Wczoraj
499
1328
Twoje IP: 18.232.188.251

Logowanie