Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Nasza szkoła osiągnęła znakomite wyniki z egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego i ósmoklasisty – najlepsze spośród wszystkich szkół publicznych w województwie lubuskim!

Egzamin gimnazjalny. Średni wynik szkoły: 72,44 (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 18,24%).

  • język polski: 74,04% (o 13,03% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • historia i wos: 71,96% (o 15,21% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 62,07% ( o 22,97% lepiej od wyniku w woj. lubuskim )
  • język angielski: 87,01% (o 20,53% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 77,09% (o 22,70 lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Egzamin ósmoklasisty. Średni wynik szkoły: 76% (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 25%).

  • język polski: 71% (o 10% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 73% (o 31% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język angielski: 84% (o 26% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 84% (o 44% lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Październik 2018

31.10.2018 r. (środa)
SELFIE ZE ŚWIĘTYM, DZIEŃ DYNI, HALLOWEEN
Szkolne korytarze opanowała dziś armia aniołów, świętych, potworów i strzyg. Rodzime akcenty mieszały się z celtyckimi. A wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował konkursy dla uczniów w każdym wieku: na najstraszliwszy balon i najciekawsze przebranie. Świetlica zorganizowała imprezę taneczną z okazji dnia dyni a dzięki uczniom klas gimnazjalnych każdy mógł sobie zrobić "sefie ze świętym", co znacznie złagodziło charakter tego strrrrasznego dnia.
selfie1c
29.10.2018 r. (poniedziałek)
WIELCY POLACY
Uczniowie klasy 2c po raz kolejny udowodnili, że potrafią wspólnie działać. Przed Narodowym Świętem Niepodległości Antoś i Antoś przygotowali wspólnie prezentację na temat "Sławni Polacy". Pojawiły się postacie historyczne i współczesne - a wszystkie wielkiej sławy! Koleżanki i koledzy Antosiów byli pod dużym wrażeniem prelekcji. Gratulujemy!
wielcy polacy
29.10.2018 r. (poniedziałek)
KOSZ PEŁEN JESIENNYCH DARÓW
W piątek w ZE nr 9 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Kosz pełen jesiennych darów - JABŁKO". Dzieci ze świetlicy klas pierwszych wykonały przepiękny kosz wyklejony nasionami. Nasi świetliczanie wywalczyli wyróżnienie. Przedstawicielami grupy z SP-2 była Ania i Filip z 1a Serdecznie gratulujemy!
kosz jesien
29.10.2018 r. (poniedziałek)
NAUCZANIE ZINTEGROWANE
O tym, że w klasach pierwszych i drugich lekcje są zawsze interesujące nie trzeba nikogo przekonywać. Uczniowie klas 1c i 2a wiedzą to doskonale. Ciekawe quizy, prace plastyczne, doświadczenia na huśtawce a nawet wizyta w sklepie sprawiają, że powiedzenie "najlepiej uczymy się przez doświadczenie" nabiera mocy. 
1c

 

27.10.2018 r. (sobota)

W mistrzostwach szkoły w koszykówce dziewcząt zwyciężyły uczennice klasy 3e (Agata Dziaduszek, Mariola Matyja, Oliwia Mordal, Martyna Turzańska, Maja Wojciechowska). Najlepsza zawodniczką turnieju została Ola Zielińska (3a). Sędziowali Bartosz Bałacki, Miłosz Rataj i Jakub Zdaniewicz).

26.10.2018 r. (piątek)
SZKOLNY KUB PRZYJACIÓŁ JEŻY
Szkolny Klub Przyjaciół Jeży zyskał 47 członków. Uczniowie klas 1a i 1b przeszli wszystkie etapy jeżowej edukacji i uzyskali tytuł przyjaciół jeży. Na dowód znajomości kolczastego tematu każdy otrzymał legitymację członkowską klubu.
Muzyka wykorzystana w filmie - https://www.purple-planet.com/
jez
25.10.2018 r. (czwartek)
SPOKO W SP 2
Spontaniczni, Pozytywni, Otwarci, Kreatywni i Oryginalni czyli SPOKO. Nietuzinkowi tancerze, choreografowie i artyści próbowali dziś zarazić tańcem dzieci i młodzież z SP 2 i chyba im się udało! Wystarczy spojrzeć jak wspaniale bawili się nasi uczniowie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.
Muzyka wykorzystana w filmie - https://www.purple-planet.com/
spoko
23.10.2018 r. (wtorek)
ŚWIAT WG SROKI
Michał Srokowski uczeń klasy 8 b zaprezentował swoje dzieła na indywidualnej wystawie plastycznej w Galerii Młodych WiMBP w Zielonej Górze. Młody artysta genialnie rysuje zwierzęta, portrety oraz martwe natury. Efekt hiperrealizmu osiąga za pomocą kredek oraz skalpela.
sroka plakat 722x1024
23.10.2018 r. (wtorek)
OK? OK!
Uczestnicy popołudniowych zajęć plastycznych włączyli się w wykonanie elementów stałej dekoracji szkolnego holu „Ocenianie kształtujące”. W zeszłym roku na ścianie pojawiła się malowana rodzina jeży, teraz kolej na dokończenie projektu. Cała naścienna dekoracja będzie gotowa w listopadzie.
kółko2
22.10.2018 r. (poniedziałek)
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week) uczniowie klas 1 i 2 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z matą do kodowania oraz zapoznali się z robotami Ozobot, Photon, Dash i Dot. Dzieci przekonały się, że kodowanie to świetna zabawa, do której można wykorzystać wszystko, nawet Świeżaki. Uczniowie programowali roboty, uczyli się orientacji na macie a przede wszystkim dobrze się bawili. Na zakończenie tygodnia kodowania młodzi programiści mierzyli swoje siły w próbie Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".
IMG 20181008 111647
19.10.2018 r. (piątek)
JEŻ NASZ PRZYJACIEL
Uczniowie klas 1 a i 1 b wzięli udział w prelekcji na temat ochrony polskich jeży. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że jeże nie jedzą jabłek i że powinni im pomagać. Honorowym gościem była jeżyca, która pomaga swojej opiekunce edukować dzieci. Jest ona przedstawicielem naszego rodzimego gatunku, który ze względu na niepełnosprawność zostanie pod opieką człowieka do końca swojego życia.
DSC 0061a
19.10.2018 r. (piątek)
PROJEKT "WIELKA BRYTANIA"
Klasy 4b, 4c oraz 5a uczestniczyły w projekcie dotyczącym wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wprowadzenie elementów socjokulturowych, faktów a nawet zabawa przy muzyce The Beatles - to wszystko pozwoliło na zrozumienie kultury kraju, którego języka dzieci uczą się na lekcjach.
2018 10 18 16.41.59
18.10. 2018 r. (czwartek)
MECZ KOSZYKÓWKI NAUCZYCIELE VS UCZNIOWIE

Z okazji DEN na sali gimnastycznej został rozegrany tradycyjny mecz koszykówki nauczyciele vs uczniowie. Spotkanie, jak można było się spodziewać, trzymało w napięciu do samego końca. Mecz zakończył się wynikiem 59:64. Spotkanie było sędziowane przez pana dyrektora Romana Łuczkiewicza oraz pana Adama Szopę. Skład uczniów: Miłosz Rataj, Mikołaj Szcześnik, Hubert Smoleński, Jakub Zdaniewicz, Rafał Kopaczewski. Skład nauczycieli: Marcin Biłgorajski, Piotr Mąkowski, Mariusz Małachowski, Robert Sztejna 
DSC 0130aa
17.10.2018 r. (środa)
TEORIA BARW
Dzieci z klas 4 poznały na plastyce teorię barw. Efekty mieszania barwników zaskakiwały zarówno panią Marzenę Nowicką jak i samych mieszających. Pojawiły się kolory turkusowego morza, brudnej kałuży i ...czarne ręce. Jedyny skutek uboczny to konieczność przywrócenia pracowni do poprzedniego stanu.
8
16.10.2018 r. (wtorek)
WYCIECZKA DO SKANSENU
Grupa plastyków z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do skansenu w Ochli. Zaprosili nas uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w ramach podziękowania za udział w Otwartych Działaniach Twórczych. My również dziękujemy!
DSCN2489a
14.10.2018 r. (niedziela)
KWESTA W DNIU PAPIESKIM

Jak co roku Szkolny Wolontariat wziął udział w Dniu Papieskim. Nasi uczniowie kwestowali na rzecz uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Wystawiliśmy 7 patroli, które w niedzielne przedpołudnie zebrały w sumie 4.851 zł (rekord!). Młodzieżą opiekowali się: p. Urszula Kozłowska, p. Katarzyna Marciniak, p. Ewa Mrozińska, p. Anita Paszkowska, p. Karolina Rudnicka, p. Patrycja Stodolak i p. Tomasz Tyliszczak. Nad całością czuwały: p. Danuta Fabiś, p. Anna Sienkiewicz i p. Beata Rybak.

DSCN2489a

  

12.10.2018 r. (piątek)
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W związku z Dniem Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na nauczycielskiego sobowtóra. Największą popularnością cieszyli się: p. Mariusz Małachowski, p. Tomasz Tyliszczak i p. Eliza Pietkiewicz-Hanus. Wygrał Olek z kl. 8a, który przebrał się za p. Elizę i zadbał o każdy szczegół garderoby nauczycielki.

Z dużą satysfakcją pragnę poinformować o nagrodach, jakie z okazji DEN zostały przyznane nauczycielom naszej szkoły.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała p. Danuta Przybyszewska

Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała p. Agnieszka Sawicka

Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymały: p. Marzena Nowicka i p. Elżbieta Pawluk.

Swoje wyróżnienia przyznali także uczniowie. Belfrem z klasą została p. Justyna Flis, Belfrem z czarem – p. Monika Dropińska, a Belfrem z kosą – p. Violetta Janecka.

kompas

 

12.10.2018 r (piątek)

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE"

Wszystkie klasy drugie SP-2 biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Edukacja przez szachy w szkole". Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości, jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.

szachy

12.10.2018 r. (piątek)
Z KOMPASEM ZA PAN BRAT

Gdy chce się dotrzeć do konkretnego miejsca potrzebny będzie kompas i mapa. Obsługa tego przyrządu i czytanie map wydają się proste, ale w rzeczywistości trzeba mocno pogłówkować, żeby się nie zgubić. Drogi do celu z pomocą kompasu w ramach lekcji przyrody szukały klasy 4.

kompas

12.10.2018 r. (piątek)
Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Sala Ognik w Zielonej Górze jest idealna do ćwiczeń, o czym przekonała się klasa 1c. Pierwszoklasiści mieli okazję "ugasić pożar", przypomnieć sobie numery alarmowe i przejść krótkie szkolenie szybkościowe, lecz najwięcej radości sprawiła eksploracja wozu strażackiego. Podziękowania za gościnę i certyfikaty bezpieczeństwa kierujemy do Jednostki Straży Pożarnej nr 1!

ognik 1c

11.10.2018 r. (czwartek)
PROJEKT "MATEMATYKA Z KLASĄ 2, 3"

Druga część projektu "Matematyka z klasą 2-3" poświęcona była wyobraźni. Od dziś uczniowie 2c wiedzą, że polot i fantazja stanowią podstawę twórczości i wszelkiej aktywności. Dzieci odpowiadały na pytania "O czym ludzie myślą i po co myślą?" oraz "Do czego potrzebna jest wyobraźnia?". Owoce wyobraźni naszych drugoklasistów można podziwiać na zdjęciach. Część 3 projektu już wkrótce, a jej gościem będzie... pan Mateusz Kuśnierewicz.

matma 23

09.10.2018 r. (wtorek)
KONCERT "LUBUSKIE TALENTY"

Klasy gimnazjalne udały się do Filharmonii Zielonogórskiej. Koncert odbywał się w ramach cyklu „Lubuskie talenty” - Festiwal Smyczkowy „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. Orkiestra pod batutą Czesława Grabowskiego zagrała m.in. Poloneza A-dur F. Chopina, Poloneza i Oberka J. Stefaniego, Mazura z opery „Halka” ST. Moniuszki, fragmenty z baletu „Pan Twardowski” L. Różyckiego oraz Małą suitę W. Lutosławskiego.

filh

09.10.2018 r. (wtorek)
DZIECIĘCE LICZENIE - WARZYWNA MATEMATYKA

"Warzywna matematyka" to od dziś ulubiony przedmiot w 1a. Liczenie warzyw, tworzenie z nich zbiorów, segregowanie według wielkości i koloru sprawiło dzieciom wielką frajdę. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się dlaczego jedzenie warzyw jest takie ważne.

mat warz

08.10.2018 r. (poniedziałek)
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Tydzień kodowania czas zacząć!To już szósta edycja Code Week, a druga, w której bierze udział nasza szkoła. Zobaczcie z jakim powodzeniem kodują nasi pierwszoklasiści! Zabawy wprowadzające w świat programowania to dla nich ogromna przyjemność, a umiejętności, które zdobywają podczas realizacji zadań zaowocują w każdej dziedzinie nauki.

kodowanie

05.10.2018 r. (piątek)
UNIHOKEJ

Reprezentacja szkoły w unihokeju zwyciężyła w eliminacjach do mistrzostw miasta. W naszej drużynie, trenowanej przez p. Piotra Mąkowskiego, wystąpili: Arek Kozłowski (3h), Sebastian Kucia (3h), Maciej Maćkowiak (3e), Kacper Makarowicz (3f), Michał Nowicki (3g), Wojtek Stachowski (3b), Hubert Szymański (3e), Igor Wachowiak (3f).

 

 

04.10.2018 r. (czwartek)
PIERWSZA SZKOLNA WYCIECZKA

Ile emocji budzi pierwszy klasowy wyjazd w życiu wiedzą już uczniowie klas 1a i 1b. Pod opieką pań wychowawczyń i nauczycielek świetlicy dzieci wybrały się do Wilkanowa na pieszą wycieczkę po lesie. Wsparcia merytorycznego udzieliła pani Kaja - pracownik Nadleśnictwa Zielona Góra, która odkrywała przed pierwszoklasistami tajemnice lasu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego!

las1ab 

04.10.2018 r. (czwartek)
FINAŁ LUBUSKIEJ OLIPIADY MŁODZIEŻY

W Babimoście odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Zielińska kl.3a, Julia Wyrwas kl.3a, Natalia Ślusarz kl.3c, Martyna Turzańska kl.3e, Iza Kowalska kl.3f, Barbara Wożniak kl.3g, Emilia Hejduk kl.3g i Aleksandra Tera kl.8b uplasowała się na szóstej pozycji. GRATULUJEMY!!!

LOM

04.10.2018 r. (czwartek)
W KRAINIE EKSPERYMENTÓW

Podczas spotkania z pracownikami Krainy Eksperymentów uczniowie klasy 2c dowiedzieli się co to jest dwutlenek węgla, do czego potrzebne są drożdże i co oznacza H2O. Ponadto obserwowali reakcje chemiczne zachodzące podczas powstawania piany i produkowali pastę do zębów.  Serdecznie dziękujemy Krainie Eksperymentów!

kraina eksp

03.10.2018 r. (środa)
RADA UCZNIOWSKA 2018/2019

Mamy nową Radę Uczniowską! Przewodniczącym SU został Arek Kozłowski (3h), zastepcą Emilia Leśniak (8a). Funkcję Rzecznika Praw Ucznia objęła Małgorzata Myczkowska (3e). Pozostali członkowie RU to: Rozalia Rogaczewska (3b), Karolina Waleńska (3d) i Jakub Pawłowski (3e). SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY! Opiekunem Samorządu jest p. Ania Bogalska.

RU 2018

03.10.2018 r. (wtorek)
PODZIEKOWANIA OD DSM W ZIELONEJ GÓRZE

Dzisiaj drugoklasistów odwiedzili pracownicy Domu Samotnej Matki. W ramach podziękowań za zbierane nakrętki i kasztany dla DSM, dzieci otrzymały słodkości oraz ekologiczne szczoteczki do zębów. Uczniowie klas drugich zadeklarowali chęć dalszej pomocy i obiecali przez cały rok szkolny wspierać samotne mamy. BRAWO!!!

DSM2

02.10.2018 r. (wtorek)
WYBORY DO RADY UCZNIOWSKIEJ

Poprzedzone kampanią wyborczą i przepisową ciszą przedwyborczą wybory do Rady Uczniowskiej przebiegły wzorowo. Był specjalny lokal, prawdziwa urna, spis uprawnionych do głosowania, karty wyborcze, zasłony zapewniające tajność głosowania i komisja wyborcza. Nad prawidłowością głosowania czuwały organizatorki wyborów pani Anna Bogalska i pani Agnieszka Sawicka. Przy spisie wyborców nie uwzględniono, z uwagi na wiek, uczniów klas pierwszych, ale zaproszono ich do lokalu wyborczego i w krótkich słowach zapoznano z ideą wyborów. Ogłoszenie wyników jutro!

wybory

 

01.10.2018 r. (poniedziałek)
DOM SAMOTNEJ MATKI - AKCJA KLAS DRUGICH

Klasa 2c przystąpiła do akcji charytatywnej na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze, do której zaprosiła również uczniów klas 2a i 2b. Drugoklasistom udało zbrać się pokaźną ilość kasztanów i plastikowych nakrętek, które zostaną spieniężone i przeznaczone na cele statutowe ośrodka.

DSM 1c

 

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03090798
Dzisiaj
Wczoraj
405
1328
Twoje IP: 18.232.188.251

Logowanie