Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Nasza szkoła osiągnęła znakomite wyniki z egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego i ósmoklasisty – najlepsze spośród wszystkich szkół publicznych w województwie lubuskim!

Egzamin gimnazjalny. Średni wynik szkoły: 72,44 (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 18,24%).

  • język polski: 74,04% (o 13,03% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • historia i wos: 71,96% (o 15,21% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 62,07% ( o 22,97% lepiej od wyniku w woj. lubuskim )
  • język angielski: 87,01% (o 20,53% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 77,09% (o 22,70 lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Egzamin ósmoklasisty. Średni wynik szkoły: 76% (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 25%).

  • język polski: 71% (o 10% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 73% (o 31% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język angielski: 84% (o 26% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 84% (o 44% lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Maj 2018

30.05.2018 r. (środa)
MISTRZ DRWALI W SP2
Tego jeszcze nie było... Na zaproszenie Adasia - ucznia klasy 1a - przybył do naszej szkoły wicemistrz świata i dziewięciokrotny mistrz Polski drwali: pan Arkadiusz Drozdek!!! Pokaz umiejętności w posługiwaniu się siekierą zaparł dech w piersiach wszystkim zebranym. Film ze spotkania już wkrótce!

drwal

27.05.2018 r. (niedziela)
WYDARZENIA ZIELONOGÓRSKIE

Delegacja szkoły, w tym duża grupa harcerzy, wzięła udział w miejskich obchodach 58. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich. W głównych uroczystościach uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda, który w swoim przemówieniu nawiązał do bohaterskich postaw zielonogórzan. W walkach o Dom Katolicki wzięło udział ok. 5 tysięcy mieszkańców, czyli 10% ogólnej liczby zamieszkałych tu osób.

25.05.2018 r. (piątek)
BYLISMY POD POMNIKIEM MATKI SYBIRACZKI

W przeddzień Dnia Matki ponad stu gimnazjalistów wzięło udział w uroczystościach pod pomnikiem Matki Sybiraczki. Z zaproszenia Związku Sybiraków skorzystały klasy: 3a (wych.p. Janusz Kaczmarek), 3b (wych . p. Magdalena Blicharczyk), 3e (wych. p. Ewa Mrozińska), 3f (wych. p. Joanna Kaźmierczak) oraz 3g (wych. p. Joanna Solan). Wiersz o poświęceniu matek i ich roli w przetrwaniu syberyjskiej gehenny wyrecytowała Pola Lenckosz (3a, op. p. Agnieszka Sawicka). Wiązankę kwiatów złożyli pod pomnikiem Wiktoria Szablewska, Xxx i Piotr Mazur.

dz niem  

 

24.05.2018 r. (czwartek)
OWAD CZY ROBAK?

"Owad czy robak?" to temat dzisiejszych zajęć z przyrody w klasach czwartych, które poprowadził pan Sebastian. Dzieci przełamały swój strach i z radością uczestniczyły w żywej lekcji przyrody. Zachwytom w czasie prezentacji karaczanów i straszyków nie było końca!

20180524 085216a
23.05.2018 r. (środa)
TYDZIEŃ BIBLIOTEKI

Tydzień Biblioteki dobiegł końca. Program był naprawdę imponujący:
- bajki dla klas pierwszych – Bądź sobą i Królowa bałaganiara, w których wystąpili członkowie KPB: Jagoda Kudlińska (IIa), Ania Łysak (IIa), Julia Wyrwas (IIa), Rozalia Rogaczewska (IIb), Maja Bora (IIa) Marcel Stępniewski (IIa), Lena Narwicz (Ic) i Karolina Zbierska (Ic);
- potyczki biblioteczne dla klas IV, VII i II gimnazjalnych. Z klas IV i VII wszyscy uczniowie brali udział w konkursach. Nagrodą dla zwycięskich drużyn były słodkie upominki. Najlepsi okazali się uczniowie z kl. IIf – Sławek Malik i Tomek Prokop, na drugim miejscu uplasowały się dziewczyny z klasy IIa  – Julia Wyrwas i Ania Łysak, a na trzecim – Agnieszka Felińska i Martyna Turzańska z klasy IIe. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców;
- Kawiarenka Literacka czyli spotkanie dla miłośników książki przy herbatce i ciasteczkach;
- otwarcie wystawy sleeveface połączone z wernisażem w Filii nr 5 WiMBP.
W poniedziałek (21 maja), jak gdyby z rozpędu, wzięliśmy udział w  spotkaniu z pisarką Ewą Nowak, autorką wielu poczytnych książek dla młodzieży, między innymi lektury Yellow bahama w prążki.

IMG 6488a

 

22.05.2018 r. (wtorek)
DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Po raz dziewiąty obchodziliśmy Dzień Języka Niemieckiego. Jego organizatorkami były: p. Alicja Raczyńska - Zbierska i p. Beata Narwicz. Celem obchodów było uwrażliwienie młodych ludzi na znaczenie uczenia się języka niemieckiego oraz wzbogacenie ogólnej wiedzy uczniów na temat państw obszaru niemieckojęzycznego. Głównym punktem programu był ogólnoszkolny konkurs. Startowały dwuosobowe reprezentacje wszystkich klas gimnazjalnych i siódmych.  Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła klasa 7a, która wyprzedziła 2c oraz 2h.
dz niem
22.05.2018 r. (wtorek)
SUKCES ALINY

Uczennica klasy 3h, Alina Kobylecka, zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Wiem wszystko o Zielonej Gorze”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło podczas festynu w Gimnazjum nr 4.

 

21.05.2018 r. (poniedziałek)
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

Klasy trzecie rozpoczęły przygotowania do Balu Absolwenta. W sali gimnastycznej przeprowadzono pierwszą próbę poloneza. Ćwiczono pod okiem p. Adama Szopy i p. Ewy Mrozińskiej.

c

21.05.2018 r. (poniedziałek)
WERNISAŻ GABRYSI

Podczas kolejnego wernisażu swoje prace zaprezentowała Gabriela Pilarczyk, uczennica klasy 4a. Utalentowaną jedenastolatkę wypatrzyła p. Marzena Nowicka. Prace wykonane przez Gabi urzekły wszystkich zwiedzających.

c

 

19.05.2018 r. (sobota)
SZKOLNY FESTYN

Na terenach przyszkolnych zorganizowaliśmy rodzinny festyn, na który zaproszeni zostali nowi uczniowie naszej szkoły. Na uczestników czekały różne atrakcje: konkursy, zgadywanki, gry sprawnościowe, zawody przeciągania liny, tor przeszkód, nauka Zumby, malowanki, dmuchane zamki itd. Można było zobaczyć także wozy strażackie, policyjne i ratownictwa medycznego. Zaprezentowali się również zawodnicy Falubazu. A do wspólnej zabawy zachęcał ulubieniec dzieci – klaun. Organizacją całości zajęła się p. dyr. Agnieszka Żyznowska z zespołem.

c

 

19.05.2018 r. (sobota)
PIŁKA KOPANA

Klasa 2b – gimnazjalna (Filip Apanasewicz, Szymon Jutrzenka,  Jędrzej Politański, Kamil Stępień, Miłosz Sibilski, Bartek Zalewski) wywalczyła I miejsce w mistrzostwach szkoły klas II w piłce nożnej. Drugie miejsce zajęła klasa 2f, a trzecie 2g. Zawody zorganizował p. Piotr Mąkowski.

c

 

18.05.2018 r. (piątek)
KLASOWIZJA

Telewizja ma Eurowizję, a my mamy Klasowizję. Wszystko za sprawą Grzegorza Błaszczyka (3e), który razem z kolegami (Marvinem Rucińskim i Mateuszem Polito) zorganizował Szkolny Festiwal Teledysków, czyli Eurovision School Contest. Prezentacje odbywały się w stołówce szkolnej (zamienionej na ten czas w salę koncertową) oraz izbach lekcyjnych, do których sprytni gimnazjaliści doprowadzili sygnał teletransmisyjny. Konkurs wygrała klasa 2d (wych. p. Monika Dropińska), wyprzedzając kl. 3d (wych. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus) i 3e (wych. p. Ewa Mrozińska).

c

 

17.05.2018 r. (czwartek)
KAWIARENKA LITERACKA
Na kolejnej herbatce w szkolnej bibliotece spotkali się miłośnicy literatury pięknej i poezji. O miły nastrój zadbały p. Elżbieta Szapućko, p. Elżbieta Pawluk i p. Magdalena Blicharczyk. Uczestnicy wymienili się opiniami o przeczytanych ostatnio książkach i zaprezentowali swoje wiersze.
c 
17.05.2018 r. (czwartek)
WYBORY DO MRM
Jednym z kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta jest Grzegorz Błaszczyk (3e), przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. W szkolnym głosowaniu Grzegorz uzyskał najlepszy wynik. Wybory zorganizowała p. Katarzyna Wojtkowiak. W komisji wyborczej zauważyliśmy m. in. Michała Kalinowskiego.c  
17.05.2018 r. (czwartek)
MINI-NOBEL

W najbardziej prestiżowym konkursie pn. „Szkolny Mini-Nobel” wystąpiło kilkunastu gimnazjalistów. Tematy prac zasugerowali opiekunowie. Uczestnicy zdobywali wiedzę i materiały do pracy w czasie roku szkolnego. Uczyli się wybierania, gromadzenia i selekcjonowania informacji. Później podjęli próbę sformułowania hipotez i przeprowadzenia badań weryfikujących ich słuszność. Wyniki swojej pracy badawczej przedstawili na forum szkoły przed uczniami, rodzicami i komisją, która oceniała zaprezentowane działania.

W tym roku komisja, której przewodniczyła p. dyr. Beata Rybak, nagrodziła:
w dziedzinie chemii - Olę Waleńską i Michała Waszkiewicza (3h) za projekt pt. „Myć się, czy perfumować?”
w dziedzinie biologii – Kamila Stępnia, Karolinę Lisowską, Maksymiliana Dreckiego i Miłosza Sibilskiego (2b) za pracę pt. „ Jak czynniki zewnętrzne wpływają na kiełkowanie roślin?”
w dziedzinie geografii – Michała Kalinowskiego za prezentację „Nieodkryte lubuskie”.
Organizatorami Szkolnego Mini-Nobla są p. Anna Sienkiewicz i p. Beata Rybak.
c

17.05.2018 r. (czwartek)
LEKKOATLETYCZNY CZWARTEK
Pięknym sukcesem zakończyliśmy udział w mistrzostwach Zielonej Góry w lekkiej atletyce. Oto nasi medaliści:
KATEGORIA JUNIOR MŁODSZY
Der Oskar (3a)                       200 m              I miejsce
Oskar Korszun (3d)                800 m              I miejsce
Grzegorz Błaszczyk (3e)        3000 m           I miejsce
Grzegorz Błaszczyk (3e), Krystian Czekalski (3h), Oskar Der (3a), Oskar Urbaniak (3c)                                                        sztafeta 4x100 m            I miejsce
Sebastian Gondek (3a)           1500 m            II miejsce
Miłosz Wiliński (3g)                 kula                  II miejsce
Krystian Czekalski (3h)           100 m              III miejsce
Krystian Czekalski (3h)           400 m              III miejsce
Jakub Kalemba (3b)                skok wzwyż     III miejsce
KATEGORIA MŁODZIKÓW
Mikołaj Mariasz (2h)               100 m              I miejsce
Mikołaj Cieśliński (2f)              300 m              I miejsce
Mikołaj Mariasz (2h), Mikołaj Cieśliński (2f), Mateusz Nowak (2f), Szymon Krzysztofik (2g)                                                    sztafeta 4x100 m            I miejsce
Sebastian Kucia (2h)              2000 m            II miejsce
Szymon Jutrzenka (2b)          1000 m            III miejsce
Igor Wachowiak (2f)               kula                 III miejsce
Szymon Krzysztofik (2g)        skok wzwyż     III miejsce

16.05.2018 r. (środa)
KANGUR MATEMATYCZNY

Dotarły do nas wyniki Matematycznego Kangura. W marcu do konkursu przystąpiło 98 uczniów naszej szkoły. Aż 23 – prawie ¼ składu osobowego - zdobyło wyróżnienie (w Kangurze wyróżnienie oznacza II miejsce).

Klasy VII szkoły podstawowej: Konrad Stępień (7a), Antonina Arkit (7a), Wojciech Borodziuk (7a), Bartosz Balicki (7a), Agata Morgiel (7a)Aleksandra Tera (7b).

Klasy II gimnazjalne: Szymon Wawrowicz (2b), Maksymilian Gruszczyński (2c), Igor Rutkowski (2h), Maja Szutta (2b), Szymon Jutrzenka (2b), Damian Kuźnik (2h), Piotr Bogacki (2d), Maciej Blicharczyk (2e), Bartosz Sobczak (2h), Cezary Dudar (2e).

Klasy III gimnazjalne: Marvin Ruciński 93e), Mateusz Sagan (3d), Oskar Korzun (3d), Julia Krajewska (3b), Jakub Martyński (3h), Mateusz Polito (3e), Grzegorz Błaszczyk (3e).

15.05.2018 r. (wtorek)
WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Na stronie Kuratorium Oświaty opublikowano wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez LKO dla szkół podstawowych.Laureaci, zgodnie z przepisami prawa oświatowego są przyjmowani do szkół ponadpodstawowych z mocy praw, poza systemem rekrutacyjnym. Finaliści otrzymują dodatkowe punkty do rekrutacji.

Wojewódzki konkurs języka niemieckiego:

Nina Sługocka (7a) – Laureatka
Antonina Arkit (7a) – Finalistka
Karolina Kruszelnicka (7a) – Finalistka.
Wojewódzki konkurs języka angielskiego:
Radosław Chruściński (7a) – Finalista.
Wojewódzki konkurs polonistyczny:
Rozalia Kinal (7b) – Finalistka
Nina Sługocka (7a) – Finalistka. 
14.05.2018 r. (poniedziałek)
PIŁKA KOPANA

Reprezentacja szkoły wywalczyła awans do rozgrywek wojewódzkich. W finale miejskim zajęliśmy II miejsce (różnicą bramek). Podopieczni p. Piotra Mąkowskiego wystąpili w składzie: Grzegorz Błaszczyk (3e), Mikołaj Cieśliński (2f), Oskar Korszun (3d), Jakub Kubicki (3b), Mikołaj Laskowski (3e), Kamil Ławrynowicz (3f), Gabriel Rudowicz (3g) i Michał Waszkiewicz.
14.05.2018 r. (poniedziałek)
W KLIMATACH KUBIZMU I CZESKIEJ PRAGI

Za nami dwa artystyczne spotkania w ramach Otwartych Działań Twórczych. W gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych stworzyliśmy wspaniałe dzieła, związane z kulturą naszego południowego sąsiada. Malownicze uliczki pięknej Pragi oraz czeski kubizm były tematem kwietniowych i majowych warsztatów. Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji ODT odbędzie się 5 czerwca w godz. 14.00-16.00 pod pomnikiem Bohaterów II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy!
 
 
aa
 

14.05.2018 r. (poniedziałek)
WARSZTATY MAJSTERKOWANIA

Dzieci z klasy 1a brały dziś udział w warsztatach majsterkowania. Uczniowie samodzielnie samodzielnie "zmajstrowali" drewniane stojaki na kubki. Dziękujemy za zaproszenie mamie Marcela z 1a.b.
 

14.05.2018 r. (poniedziałek)
SADZENIE KWIATÓW

Z inicjatywy rodziców uczniowie klasy 4a zamienili się dziś w ogrodników i posadzili kwiaty w klombach przed szkołą. Prace przebiegały wzorowo pod czujnym okiem rodziców i wychowawczyni. Dziękujemy rodzicom za zakup kwiatów, ziemi i za pomoc przy sadzeniu.c

12.05.2018 r. (sobota)
TURNIEJ SIATKÓWKI

Ostatnim akcentem upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja był międzyszkolny turniej siatkówki, zorganizowany przez p. Patrycję Matyjaszczyk i p. Roberta Sztejnę. Rywalizowały reprezentacje dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 7 (obecnie w strukturach V LO) i Gimnazjum nr 1 (obecnie SP-2). Podczas uroczystego otwarcia zawodów polski hymn brawurowo zaśpiewała (a’capella) Agata Dziaduszek (2e). Mecze były bardzo zacięte, o zwycięstwie często decydował tie-break. Sędziowała p. Katarzyna Marciniak. Turniej zakończył się sukcesem naszych uczniów. Szkołę reprezentowali: Jakub Gołąb (3e), Valentyn Kovblyuk (3g), Kacper Kowalewski (3d), Andrzej Kowalski (3h), Bartek Michalski (3b), Radosław Molenda (3g), Mateusz Ołpiński (3b) i Miłosz Wiliński (3g) oraz Kinga Banaszyk (3b), Roksana Podgórska (3c), Nadia Ratajczak (3c), Claudia Sedda (3e), Marysia Sierachan (7b), Agata Stwaska (3d), Jagna Witrylak (3g), Hanna Wysocka (3b) i Julia Zadrożna (3c).Tytuły najlepszych zawodników trafiły w ręce Mateusza i Roksany. Na zakończenie rozegrano mix, w którym zwyciężyło G-7. W przerwie zawodnicy mogli posilić się kiełbaskami z rusztu, przygotowanymi przez p. Janusza Kaczmarka.

32130571 612688432423793 9140959405515210752 n10.05.2018 r. (czwartek)
PROJEKT EDUKACYJNY

W ramach Tygodnia Biblioteki uczniowie klasy 2a pod kierunkiem p. Magdaleny Blicharczyk zaprezentowali projekt edukacyjny nawiązujący do bohaterskiej działalności Ireny Sendlerowej.
Irena Sendler (z domu Krzyżanowska) była działaczką Żegoty - Rady Pomocy Żydom. W czasie II wojny światowej razem z innymi osobami uratowała ok. 2 500 żydowskich dzieci, które znalazły schronienie w domach polskich rodzin, klasztorach, sierocińcach prowadzonych przez siostry zakonne. 
11.05.2018 r. (piątek)
BIBLIOTECZNE POTYCZKI
W „Potyczkach bibliotecznych” zorganizowanych przez p. Elżbietę Szapućko i p. Elżbietę Pawluk zmierzyli się uczniowie klasy 7b (wych. p. Wioletta Kupczyk). To kolejna inicjatywa w bardzo bogatym programie Tygodnia Biblioteki. 
11.05.2018 r. (piątek)
CYBERPRZEMOC
Pan Łukasz Cyrok zaprosił do szkoły p. Monikę Olejnik, sędzinę Sądu Rejonowego w Zielonej Górze. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna małoletnich i cyberprzemoc, jakże często występująca w skomputeryzowanej (niby)rzeczywistości.
 
10. 05.2018 r. (czwartek)
TROPEM ZIELONOGÓRSKICH JEŻY

Uczestnicy jeżowego projektu poczynili kolejne kroki. Za nami ankietowanie mieszkańców Zielonej Góry, a także przygotowanie projektu plakatu oraz ulotek. Już za momencik, już za chwileczkę zaczniemy rozwieszanie plakatów.
 
 
jez
10.05.2018 r. (czwartek)
ODKRYWCY PRZYRODY

Uczniowie 2 klas gimnazjalnych rozpoczęli kolejny etap "ODKRYWCÓW PRZYRODY" przygotowany przez Uniwersytet Zielonogórski. Pierwsza część zajęć to prelekcja z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przeprowadzona przez panią dr Agnieszkę Ważną, podczas której uczniowie zapoznali się z technikami zbioru organizmów, poznali pospolite gatunki roślin i zwierząt. Druga część to zajęcia terenowe w Parku Poetów z dr Janem Cichockim, podczas których gimnazjaliści zbierali i oznaczali materiał badawczy zgodnie z udostępnioną kartą pracy. Mało kto zdawał sobie sprawę, jak wiele istot żyje pod naszymi stopami. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia, możliwość obserwacji i doświadczania.
 
32130571 612688432423793 9140959405515210752 n
 
09.05.2018 r. (środa)
WARSZTATY OGRODNICZE

Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez tatę Antka z klasy 1c na warsztaty ogrodnicze do Sulechowa. Każde dziecko posadziło swoją roślinę oraz mogło dać upust wyobraźni w pracach plastycznych. Dziękujemy za zaproszenie!
32169601 2498673280158776 1427002858326196224 n
03.05.2018 r. (czwartek)

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Delegacja szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poczet sztandarowy, w składzie  Maja Truszczyńska, Martyna Wałach i Dawid Brzeski, wystawiła niezawodna klasa 3d. Młodzieżą opiekował się p. Adam Szopa. Uroczystości odbywały się w kościele Najświętszego Zbawiciela i na Placu Bohaterów, z asystą Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.DSC 0221a
sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03090785
Dzisiaj
Wczoraj
392
1328
Twoje IP: 18.232.188.251

Logowanie