Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Nasza szkoła osiągnęła znakomite wyniki z egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego i ósmoklasisty – najlepsze spośród wszystkich szkół publicznych w województwie lubuskim!

Egzamin gimnazjalny. Średni wynik szkoły: 72,44 (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 18,24%).

  • język polski: 74,04% (o 13,03% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • historia i wos: 71,96% (o 15,21% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 62,07% ( o 22,97% lepiej od wyniku w woj. lubuskim )
  • język angielski: 87,01% (o 20,53% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 77,09% (o 22,70 lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Egzamin ósmoklasisty. Średni wynik szkoły: 76% (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 25%).

  • język polski: 71% (o 10% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • matematyka: 73% (o 31% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język angielski: 84% (o 26% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
  • język niemiecki: 84% (o 44% lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Kwiecień 2018

27.04.2018 r. (piątek)
WERNISAŻ

Tym razem wernisaż przygotowany przez p. Marzenę Nowicką obejmował cztery wystawy tematyczne (tyle się u nas dzieje). Na sztalugach, ławeczkach i podłodze zaprezentowano prace malowane, rysowane, odbijane i uszyte. Największą popularnością cieszyły się te ostatnie, przy których pierwszoklasiści (i nie tylko) spędzili najwięcej czasu.

30849831 606155709743732 365506365 o

 

27.04.2018 r. (piątek)
KONSTYTUCJA 3 MAJA

Grupa uczniów przygotowana przez p. Katarzynę Wojtkowiak przybliżyła szkolnej społeczności okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i zawiązania się konfederacji targowickiej. Gimnazjaliści ubrani stosownie do epoki odwiedzili wszystkie klasy prezentując krótki program artystyczny. W inscenizacji udział wzięli: Wiktor Jasiczek (3f), Amelia Kaczmarek (3f), Julia Mision (3f), Bartek Oniszczuk (3d), Michał Pilarczyk (3e), Marcin Popielecki (3e), Magdalena Ratajszczak (3f),  Aleksandra Stasińska (3f) i Piotr Wójtowicz (3f).

30849831 606155709743732 365506365 o

 

 

26.04.2018 r (czwartek)
SPŁYW KAJAKOWY PAKLICĄ

Uczniowie klas 2h i 2f próbowali swoich sił na spływie kajakowym rzeką Paklicą. Przygoda, aktywność fizyczna, nabywanie umiejętności współpracy i wspaniała zabawa to zaledwie kilka z wielu zalet pływania kajakiem. Mimo, iż aura bywała kapryśna uczniowie wrócili do domów zadowoleni. 

 

25.04.2018 r. (środa)
PISANIE TAKŻE WARTE ZACHODU

Alina Kobyłecka (3h, op. p. Joanna Kaźmierczak) otrzymała wyróżnienie w XXXIV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku. Nasza gimnazjalistka została nagrodzona za opowiadanie pt. „Tak, wiem, co myślicie... i to dosłownie”. Na konkurs nadesłano ponad 8 tysięcy prac z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Z Zielonej Góry dostrzeżono tylko dwie osoby.

DSC 0041a

 

24.04.2018 r. (wtorek)
CZYTANIE WARTE ZACHODU

W finale wojewódzkiego konkursu „Czytanie warte zachodu” reprezentowały nas dwie uczennice i obie uzyskały tytuł laureatki! Są to: Karolina Krzyż (3b, III miejsce, op. p. Magdalena Blicharczyk) i Gabriela Bilińska (3a, op. p. Halina Ratajczak). Do zawodów III stopnia (finału) przystąpiło 38 uczniów, z których 14 uzyskało tytuł laureata, a 22 tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy uczennicom i nauczycielom. Konkurs zorganizował Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.

 

25.04.2018 r. (środa)
CENTRUM NAUKI KEPLERA
Do Centrum Przyrodniczego i Planetarium Wenus wybrały się dziś klasy 4. Uczniowie obejrzeli film „Dobór Naturalny” o historii teorii ewolucji organizmów żywych. Poznali Karola Darwina – przyrodnika i twórcę teorii ewolucji i wraz z nim odkryli niezwykłe gatunki zwierząt i skamieniałości dawnych organizmów. W CP dzieci odpowiadały na pytania: ile mamy zmysłów, jaki jest najbrzydszy kolor świata i co to jest powidok. Tradycyjnie... największą popularnością cieszyła się sala stanowisk interaktywnych.
24.04.2018 r. (wtorek)
JESTEM POLKĄ, JESTEM POLAKIEM
Na dzisiejszym "Spotkaniu z literaturą " uczniowie klasy 1b poznali legendę "Wars i Sawa". Z okazji zbliżających się majowych świat rozmawialiśmy o symbolach narodowych i historii Polski. W czasie spotkania uczniowie wykonali kolaże do poznanej legendy i stworzyli kotyliony z napisem "JESTEM POLKĄ", "JESTEM POLAKIEM".
24.04.2018 r. (wtorek)
MAT-TUR i DAS BERUFE-QUIZ

Pięknym sukcesem zakończyliśmy udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Nasi reprezentanci zwyciężyli zarówno w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym „MAT-TUR” (IX edycja), jak i Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego Zawodowego „Das Berufe-Quiz” (edycja VIII). Tytuł matematycznego Tura zdobyli: Julia Krajewska (3b), Marvin Ruciński (3e) i Mateusz Sagan (3d), a znakomitą znajomością języka naszych zachodnich sąsiadów popisali się: Hanna Jędraszewska (2b), Jonas Strecker (2d) i Maja Szuta (2b). Młodzieżą opiekowały się p. Justyna Flis i p. Beata Narwicz.

 

23.04.2018 r. (poniedziałek)
GIMNAZJALIŚCI Z KOSMOSU

W wojewódzkim konkursie astronomicznym „Odkryjmy tajemnice Wszechświata” zajęliśmy I miejsce. Mistrzowski team tworzyli uczniowie klasy 3d gimnazjalnej: Kacper Kowalewski, Julia Moszkowicz, Karolina Orzeszko, Agata Szczepańczyk, Maja Truszczyńska i Michał Zapała.

 

23.04.2018 r. (poniedziałek)
STREETBALL CHALLENGE

W Zespole Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej - II LO została rozegrana VII edycja Streetball Challenge. Jest to turniej koszykówki ulicznej, w którym nasza szkoła bierze udział od samego początku. Zawody były rozgrywane w systemie 3x3. Przystąpiły do nich drużyny z całego miasta i Nowej Soli. Nasza szkoła wystąpiła w składzie: Mikołaj Szcześniak, Miłosz Rataj, Jakub Zdaniewicz i Szymon Jutrzenak. Chłopcy od samego początku zapewniali że będą walczyć o najwyższe podium. Tak też i było. W finale spotkali się z drużyną z Nowej Soli. Mądra i spokojna gra naszych zawodników zagwarantowała im zwycięstwo, tym samym zajęli 1 miejsce. Gratulujemy!

 

20.04.2018 r. (piątek)
ANIELKA I SMOK

Anielka Godzisz z klasy 4b została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. Smok Obibok i przyjaciele. W konkursie, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Lubinie wzięły udział 84 placówki oświatowe z całego kraju. Większość zwycięskich prac powstała w wyspecjalizowanych centrach artystycznych. Cieszymy się, że profesjonalne jury doceniło talent naszej uczennicy.

20.04.2018 r. (piątek)

Jak to mówią - to już jest koniec, nie ma już nic !!! Egzamin gimnazjalny - dzień trzeci - część językowa został zakończony. Ale... Czekamy na wyniki naszych uczniów, które na pewno będą bardzo dobre, a tymczasem życzymy udanego weekendu w atmosferze zasłużonego wypoczynku. Omijajcie testy z daleka :-)

DSC 0041a

 

 

19.04.2018 r. (czwartek)

Egzaminu dzień drugi. Podobno testy nie były trudne, ale jak to stwierdzić, skoro co uczeń, to inna opinia. Niezależnie od oceny trudności, humory wszystkim dopisywały (my już tak mamy). Jutro ostatni dzień egzaminacyjnego maratonu - języki obce.

 

18.04.2018 r. (środa)

Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego za nami. W Polsce przystąpiło do niego prawie 350 tysięcy trzecioklasistów (w naszej szkole 228 uczniów). Trzydniową sesję egzaminacyjną rozpoczęły testy z historii i wos-u oraz z języka polskiego. W sumie uczniowie przystąpią w tym czasie do sześciu egzaminów (kto to wymyślił !!!). Mimo tak napiętego harmonogramu humory dopisywały i nie zauważyliśmy oznak stresu. Wyniki poznamy 15 czerwca.

DSC 0041a

16.04.2018 r. (poniedziałek)
BIEGI PRZEŁAJOWE - FINAŁ WOJEWÓDZKI

W finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych (to już nie przelewki, prawo startu w tak prestiżowej imprezie wywalczyli tylko nieliczni) nasze dziewczęta zdobyły II miejsce. Srebrne medale otrzymały: Marta Błaszczyk (3b), Wiktoria Dydak (3h), Aleksandra Dziaduszek (3d), Natalia Huba (2e), Martyna Mękalska (2f), Julia Olszańska (3b), Patrycja Wróbel (3d) i Julia Wyrwas (2a). Opiekunem drużyny jest p. Joanna Solan.

W tych samych zawodach podopieczni p. Piotra Mąkowskiego zajęli VI miejsce. Szkołę reprezentowali: Grzegorz Błaszczyk (3e), Mikołaj Cieśliński (2f), Krystian Czekalski (3h), Oskar Der (3a), Jakub Kalemba (3b), Oskar Korszun (3d), Mikołaj Laskowski (3e) i Igor Rutkowski (2h). Dzięki tak dobrym wynikom umocniliśmy się na pierwszym miejscu w miejskiej, całorocznej rywalizacji sportowej. Zawody rozgrywano w Babimoście.

 

16.04.2018 r. (poniedziałek)
I TURNIEJ DWÓCH OGNI

W poniedziałkowe popołudnie w sali gimnastycznej zjawili się uczniowie klas 4, aby rozegrać I Turniej Dwóch Ogni. Uczniowie grali do trzech wygranych, w składach mieszanych. Po zaciętych walkach wygrała klasa 4b (3:0). Klasom zostały wręczone puchary, dyplomy oraz owoce. Zawodom towarzyszyła wspaniała atmosfera, zaś wszyscy zawodnicy wykazali się postawą godną zasad fair play. Imprezę przygotowali pani Patrycja Matyjaszczyk oraz pan Mariusz Małachowski.

 

13.04.2018 r. (piątek)
REALIZM WG SROKI

Z dużym podziwem przyglądaliśmy się pracom Michała Srokowskiego (7b), zaprezentowanym podczas szkolnego wernisażu. Z podziwem i niedowierzaniem, że młody człowiek może wyczarować tak piękne obrazy. Wystawę zorganizowała p. Marzena Nowicka.

 

13.04.2018 (piątek)
RODZICE CZYTAJĄ TUWIMA

Niespodzianka, którą rodzice uczniów klasy 1c przygotowali dla swoich pociech, była naprawdę niezwykła. Wiersze Juliana Tuwima w ich wykonaniu zostaną w pamięci na długo. Były recytacje i inscenizacje, występy solowe i w duecie. Kreatywność i talenty aktorskie zaskoczyły wszystkich.


12.04.2018 r. (czwartek)
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki Dla Dzieci panie Ele :-) zaprosiły do biblioteki najmłodszych. Pierwszoklasiści dowiedzieli się skąd wzięło się to święto, a później prześledzili drogę książki od pisarza do czytelnika. Jednym z punktów lekcji były zagadki. Uczniowie wykazałi się znakomitą wiedzą oraz świetną znajomością baśni Andersena. Na koniec uczennice z klasy 4b (W. Oleszek, L. Ostapczuk, A. Pilarczyk, W. Żyznowska.) pięknie przeczytały, z podziałem na role, baśń „Brzydkie kaczątko”.

 

11.04.2018 (środa)
SUKCESY

Uczniowie klas 7 SP 2 zakwalifikowali się do etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

język polski - Nina Sługocka (7a)- op. Halina Ratajczak, Rozalia Kinal (7b)- op.Magdalena Blicharczyk
matematyka - Antonina Arkit (7a), Konrad Stępień (7a), Alaksandra Markowska (7a)- op. Danuta Przybyszewska
język angielski - Radosław Chruściński (7a)- op. Anita Paszkowska
język niemiecki - Nina Sługocka (7a), Antonina Arkit (7a), Karolina Kruszelnicka (7a)- op. Anna Burnagiel

Gratulujemy uczniom i opiekunom!

 

10.04.2018 r. (poniedziałek)
UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej uczniowie klas gimnazjalnych 2a (wych. p. Patrycja Matyjaszczyk) i 2b (wych. p. Anita Paszkowska) wzięli udział w miejskich obchodach tej tragicznej rocznicy. Uroczystości odbyły się na cmentarzu komunalnym, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przy pomniku upamiętniającym uczestników feralnego lotu.

W szkole punktualnie o godzinie 8:41 włączony został dzwonek szkolny. Młodzież i nauczyciele uczcili pamięć ofiar minutą ciszy.

10 kwietnia 2010 roku, o godzinie 8:41, samolot rządowy, na pokładzie którego było 96 osób, rozbił się przed pasem startowym na lotnisku w Smoleńsku. Śmierć ponieśli:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – p. prof. Lech Kaczyński z małżonką,

Marszałkowie Sejmu i Senatu,

Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej i Senatorowie,

Generałowie - Dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych,

Prezesi najważniejszych instytucji państwowych,

Duchowni,

Przedstawiciele Rodzin Katyńskich,

Piloci, obsługa samolotu i oficerowie BOR-u.

30262155 2448795538479884 9185564242906972160 o

 

07.04.2018 r. (sobota)
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - ZATONIE

Koło Turystyki Rowerowej nie zwalnia tempa i po świątecznej przerwie wybrało się na wycieczkę do Zatonia. Wiosenne krajobrazy podziwiali: Dawid Adamek (2g), Dominik Górski (2g), Stanisław Ogrodnik (2h), Bartosz Oniszczuk (3d), Tomasz Prokop (2f) i Michał Zapała (3d). Wyjazd zorganizowali p. Janusz Kaczmarek i p. Robert Sztejna.

30262155 2448795538479884 9185564242906972160 o

07.04.2018 r. (sobota)
TURNIEJ SPORTOWY

Panie Katarzyna Marciniak i Patrycja Matyjaszczyk zorganizowały dla dziewcząt z obu klas siódmych turniej sportowy. Rozegrano mecze w unihokeja (1:4), piłkę siatkową (2:3) oraz koszykówkę (26:4). Sędziowały gimnazjalistki: Agata Dziaduszek, Mariola Matyja, Oliwia Mordal i Maja Wojciechowska (2e). Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła klasa 7a.

30262155 2448795538479884 9185564242906972160 o

07.04.2018 r. (sobota)

Liczna grupa naszych uczniów i nauczycieli udała się do Gorzowa Wlkp. na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Humory mieliśmy świetne bo zdobyliśmy 14 tytułów laureata i 24 tytuły finalisty – najwięcej w województwie lubuskim (w roku ub. mieliśmy również 14 laureatów (najwięcej w woj. lubuskim), a dwa lata temu 21 L – co dało nam także pierwsze miejsce w woj. lubuskim!

Najwięcej laureatów mieliśmy z języka polskiego i biologii. Podwójnymi laureatami zostali Michał Kalinowski (3e) i Marvin Ruciński (3e). Najwięcej laureatów było w klasach 3e (6) i 3b (4). Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratuluję! Oto ci najlepsi:

Język polski

Kalinowski Michał Piotr          3e        j. pol.               op. p. Ewa Mrozińska

Krzyż Karolina Beata             3b        j. pol.               op. p. Magdalena Blicharczyk

Olkisz Jakub                           3d        j. pol.              op. p. Magdalena Blicharczyk

Biologia:

Der Oskar                               3a        biologia           op. p. Eliza Pietkiewicz Hanus

Moszkowicz Julia Stefania      3d        biologia           op. p. Eliza Pietkiewicz Hanus

Olszańska Julia                       3b        biologia           op. p. Kinga Pyrka Puchan

Język niemiecki:

Jasiczek Wiktor                      3f        j. niemiecki     op. p. Beata Narwicz

Pilarska Korczak Natasza      3e        j. niemiecki     op. p. Alicja Raczyńska Zbierska

Matematyka:

Krajewska Julia Anna            3b        matematyka    op. p. Monika Dropińska

Ruciński Marvin                     3e        matematyka    op. p. Anna Przybylak

Język angielski:

Michalewska Natalia              3b        j. ang.   op. p. Katarzyna Lewandowska

Geografia:

Błaszczyk Grzegorz Paweł    3e        geografia         op. p. Anna Sienkiewicz

Historia:

Kalinowski Michał Piotr          3e        historia            op. p. Katarzyna Wojtkowiak / p. Kasia Machaj

Fizyka:

Ruciński Marvin                     3e        fizyka              op. p. Ewa Wawszczyk

30262155 2448795538479884 9185564242906972160 o

05.04.2018 r. (czwartek)

Paweł Rogowski (2e) wywalczył tytuł mistrza szkoły w tenisie stołowym. Drugie miejsce zajął Andrzej Kowalski (3h), a trzecie Wojciech Łotysz (3d). Zawody zorganizowały p. Katarzyna Marcinaik i p. Patrycja Matyjaszczyk.

 

6.04.2018 r. (piątek)
DZIECIAKI SADZENIAKI

 
Uczniowie klasy 1c wzięli udział w warsztatach "Dzieciaki - Sadzeniaki", zorganizowanych przez zielonogórski Leroy Merlin. Dzieci samodzielnie posadziły rośliny balkonowe i dowiedziały się jak je pielęgnować. Uczniowie mieli również możliwość obserwacji pracy w supermarkecie. Dziękujemy pani Annie Mikołajczyk za ciepłe przyjęcie i wspaniałe warsztaty.
 

6.04.2018 r. (piątek)
MOJA PASJA
 
Tata Nadii Zbróg z 1a, zaprezentował dziś pierwszakom swoje hobby. A jest ich niemało: gry taktyczne, kolekcja ręcznie malowanych figurek, modelarstwo szybowcowe, wędkarstwo, a nawet hodowla pająków. Zauważyliśmy, że Nadia idzie w ślady taty. Zdobyła już pierwsze puchary w zawodach wędkarskich. Gratulujemy!
 
 
6.04.2018 r. (piątek)
TROPEM ZIELONOGÓRSKICH JEŻY
 
"Kolczasty" projekt ruszył z kopyta i nabiera tempa. Zawiązała się grupa jeżowych przyjaciół, która za cel postawiła sobie ochronę jeży w naszym mieście. Uczniowie klas gimnazjalnych i 4 SP odwiedzili panią dr Annę Ryś, od której uzyskali wiele cennych informacji dotyczących pomocy weterynaryjnej udzielanej chorym jeżom. Obecnie, uczestnicy projektu są w trakcie prac nad ankietą kierowaną do mieszkańców Zielonej Góry oraz nad projektem ulotki informującej o potrzebie ochrony tego gatunku. Opiekunka projektu, pani Kinga Pyrka - Puchan, odwiedziła również Urząd Miasta, w celu uzyskania informacji o możliwości postawienia znaków informujących o miejscach, w których jeże najczęściej giną pod kołami aut. O efektach poinformujemy wkrótce.
 
 
5.04.2018 r. (czwartek)
MISTRZOSTWA ZIELONEJ GÓRY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
 
W klasyfikacji drużynowej mistrzostw miasta w biegach przełajowych, zarówno dziewcząt jak i chłopców, zajęliśmy pierwsze miejsce. W składzie dziewcząt wystąpiły: Julia Wyrwas 2a, Natali Huba 2e, Martyna Mękalska 2f, Marta Błaszczyk 3b, Julia Olszańska 3b, Aleksandra Dziaduszek 3d, Patrycja Wróbel 3d, Wiktoria Dydak 3h. W skład drużyny chłopców weszli: Oskar Korszun 3d, Grzegorz Błaszczyk 2e, Kamil Ławrynowicz 3e, Oskar Der 3a, Igor rutkowski 2h, Mikołaj Cieśliński 2f, Krystian Czekalski 3h, Jakub Kalemba 3b. Opiekunem dziewcząt jest pani Joanna Solan, a chłopców pan Piotr Mąkowski.
 
sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03090752
Dzisiaj
Wczoraj
359
1328
Twoje IP: 18.232.188.251

Logowanie