Najważniejsze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Nasza szkoła osiągnęła znakomite wyniki z egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego i ósmoklasisty – najlepsze spośród wszystkich szkół publicznych w województwie lubuskim!

Egzamin gimnazjalny. Średni wynik szkoły: 72,44 (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 18,24%).

 • język polski: 74,04% (o 13,03% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
 • historia i wos: 71,96% (o 15,21% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
 • matematyka: 62,07% ( o 22,97% lepiej od wyniku w woj. lubuskim )
 • język angielski: 87,01% (o 20,53% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
 • język niemiecki: 77,09% (o 22,70 lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Egzamin ósmoklasisty. Średni wynik szkoły: 76% (lepszy od średniego wyniku woj. lubuskiego o 25%).

 • język polski: 71% (o 10% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
 • matematyka: 73% (o 31% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
 • język angielski: 84% (o 26% lepiej od wyniku w woj. lubuskim)
 • język niemiecki: 84% (o 44% lepiej od wyniku w woj. lubuskim).

Marzec 2018

28.03.2018 r. (środa)

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy grupa uczniów odwiedziła wszystkie klasy (oraz gabinety – jak widać na zdjęciach) i zaprosiła do świątecznego konkursu. Pytania były łatwe i dotyczyły angielsko-niemieckich słówek związanych z tradycjami wielkanocnymi. W roli prowadzących konkurs wystąpili: Zuzanna Grabowska (3g), Michał Socha (3h), Angelika Szetela (3g), Ola Waleńska (3h) i Jagna Witrylak. Uczniów przygotowały p. Anna Burnagiel i p. Katarzyna Lewandowska.

 

28.03.2018 r. (środa)
WALKA Z BŁĘDAMI TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI

Kolejna edycja konkursu "Walka z błędami tuż przed świętami " została rozstrzygnięta. Uczniowie klas 7 oraz gimnazjalnych wzięli udział w wielkanocnym teście ortograficzno - językowym. Do zabawy przystąpiło 38 śmiałków. Dziesiątka zwycięzców otrzymała dyplomy i upominki. Tym miłym akcentem uczniowie grupy terapeutycznej rozpoczęli wiosenną przerwę świąteczną.

 

26.03.2018 r. (poniedziałek)
KRAINA EKSPERYMENTÓW

Tornado w kieliszku, eksperymenty z hydrożelem, śniegowe babeczki, .... takie to czary miały dzisiaj miejsce w klasie 1 c. Pierwszaki, za sprawą pań z Krainy Eksperymentów, zamieniły się na chwilę w chemików i przeprowadziły doświadczenia, których nie powstydziłoby się najznamienitsze laboratorium. 

 

24.03.2018 r. (sobota)
WYCIECZKA NA DWÓCH KÓŁKACH

Koło Turystyki Rowerowej zainaugurowało sezon wiosenny. Dominik Górski (2g), Maciej Kotas (2f), Dawid Kozica (2c), Stanisław Ogrodnik (2h), Bartosz Oniszczuk (3d), Tomasz Prokop (2f) i Michał Zapała (3d) wybrali się pod opieką p. Marcina Biłgorajskiego i p. Janusza Kaczmarka na przejażdżkę do Pomorska. To tam, nad brzegiem Odry, będą szukać wiosny i pożegnają zimę.

DSC 0090a

 

23.03.2018 r. (piątek)

Znamy kolejnych laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W konkursie matematycznym tytuł laureata uzyskali Marvin Ruciński (3e, op. p. Anna Przybylak) i Julia Krajewska (3b, op. p. Monika Dropińska). Z kolei laureatką wojewódzkiego konkursu języka angielskiego została (po raz trzeci) Natalia Michalewska (3b, op. p. Katarzyna Lewandowska).

W sumie nasi uczniowie zdobyli 14 tytułów laureata! Według moich obliczeń, najwięcej w całym województwie lubuskim! Na drugim miejscu są dwie szkoły żarskie: Gimnazja Społeczne i Katolickie (po 11 laureatów). Serdecznie gratulujemy uczniom i osobom, które przygotowały naszych podopiecznych.

 

22-23.03.2018 r. (czwartek-piątek)
REKOLEKCJE

Tegoroczne rekolekcje, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadziły siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Bledzewie. Nauki realizowane były w szkole (klasy I) oraz w kościele św. Józefa (klasy pozostałe). Oto opinie niektórych uczniów: „Było super” (Nikoś), „Przekaz bardzo mi się podobał, ale było za zimno” (Magda), „Zbyt modlitewnie, ale podobały się nam – szczególnie scenki rodzajowe” (Bartek, Radek, Grześ i Wojtek).

DSC 0090a

  

21.03.2018 r. (środa)
ZMIERZ SIĘ Z BOHATERKĄ LITERACKĄ

Rok 2018 jest rokiem Praw Kobiet. Dlatego tegoroczna edycja międzyszkolnego konkursu „Zmierz się z …” została poświęcona kobiecym postaciom w literaturze. Powstały piękne prace - lapbooki i albumy prezentujące ciekawą postać literacką oraz wzruszające opowiadania, których głównymi bohaterkami autorzy uczynili kobietę lub dziewczynkę stanowiącą wzór do naśladowania. Na konkurs wpłynęły 33 prace. Nagrody zdobyli: Kornelia Świdzińska (SP-17), Inez Bakalarczyk (Sp-17), Kacper Krzesiński (ZSzEkologicznych – klasa gimnazjalna), Maja Gizicka (SP-11), Lena Przybysz (SP-11), Kinga Hładka (SP-11), Karolina Nieczkowska (SP-11), Alex Konwa i Andrzej Moroz (SP-18), Iga Łabaj SP-2, klasa gimnazjalna) oraz Julia Jankowiak (SP-2, klasa gimnazjalna).

Uroczystość wręczenia  nagród oraz część artystyczną poprowadzili uczniowie naszej szkoły przygotowani pod kierunkiem organizatorek konkursu p. Joanny Kaźmierczak i p. Magdaleny Blicharczyk: Agnieszka Felińska i Jakub Pawłowski (2e), a w literackie postacie kobiece wcieliły się: Kopciuszek – Maja Wojciechowska (2e),  Nel Rawlison – Martyna Turzańska (2e),  Emilia Plater – Mariola Matyja (2e), Ligia – Julia Wyrwas (2a), Balladyna – Anna Łysak (2a), Róża – ukochana Małego Księcia – Jagoda Kudlińska (2a), Ania Shirley z Zielonego Wzgórza – Alicja Smul (2e). Piękną recytacją fragmentu prozy - „Hopeless” Colleen Hoover - pożegnała naszych gości Martyna Biel (3e). Na zaprezentowanej w holu wystawie wyeksponowano wszystkie nadesłane na konkurs prace.

 

 

21.03.2018 r. (środa)
MECZ KOSZYKÓWKI

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny rozegrano tradycyjny mecz koszykówki pomiędzy nauczycielami i uczniami. Mecz był bardzo zacięty. W zespole pedagogów dało się zauważyć braki kondycyjne. Gimnazjaliści prowadzili przez dwie pierwsze tercje, ale widowiskowa i dynamiczna gra p. Małachowskiego rozwiała ich nadzieje na zwycięstwo. Ostatecznie nauczyciele wygrali 61:57. Mecz sędziowali Bartosz Oniszczuk (3d) i p. Adam Szopa.

Uczniowie: Szymon Jutrzenka (2b, 8), Rafał Kopaczewski (2h, 13), Maciej Kowalski (2d), Miłosz Rataj (2a, 10), Mikołaj Szcześniak (2a, 11), Jakub Zdaniewicz (2a, 15).

Nauczyciele: p. Alicja Bronikowska, p. Patrycja Matyjaszczyk (4), p. Marcin Biłgorajski (2), p. Roman Łuczkiewicz (11), p. Mariusz Małachowski (40), p. Robert Sztejna (4).

 

 

21.03.2018 r. (środa)
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

To był wspaniały pierwszy dzień wiosny! Były tańce, zabawy, śpiewy, wiosenne konkursy i oczywiście niezawodna "belgijka" odtańczona przez najstarszych uczniów naszej szkoły w sali gimnastycznej. Świętowali wszyscy - od pierwszaków po gimnazjalistów. Oprócz dnia wiosny obchodziliśmy dziś również Światowy Dzień Zespołu Downa, więc na znak wsparcia, założyliśmy kolorowe skarpetki.

DSC 0026a

 

21.03.2018 r. (środa)
SENS - ODCINEK 2

Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka szkolnego programu informacyjnego SENS. Film w zakładce GALERIA SP 2 i na FB Szkoły Podstawowej nr 2.

sens1a

 

18.03.2018 r. (niedziela)
RATOWNICTWO WODNE - EGZAMIN TUŻ, TUŻ

Uczniowie klas 7 i gimnazjalnych (pod opieką naszych nauczycieli pływania: pana Adama Szopy i pana Marcina Biłgorajskiego) przygotowywali się w niedzielę do egzaminu na młodszego ratownika WOPR (od 12 r.ż.) i na ratownika WOPR (od 16 r.ż.). Udział w ćwiczeniach brali również nasi absolwenci, którzy będą ubiegać się o stopień ratownika wodnego (od 18 r.ż.). Życzymy powodzenia!

28946569 588859734806663 27334540 o

 

16-17.03.2018 r. (piątek-sobota)

Tym razem noc w szkole spędziła klasa p. Łukasza Cyroka - 7a. Sala B-8 została zamieniona w klubo-noclegownię. W programie były lekturowe filmy, gry planszowe i nocne rodaków rozmowy. Panu Łukaszowi pomagał p. Janusz Kaczmarek.

16.03.2018 r. (piątek)
OTWARTE DZIAŁANIA TWÓRCZE: RUMCAJS I INNI

Uczniowie naszej szkoły po raz piąty biorą udział w projekcie Otwartych Działań Twórczych (XVI edycja), organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze. Myślą przewodnią spotkań jest przyswojenie elementarnej wiedzy o krajach UE w utworzonych grupach integracyjnych. W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim są CZECHY. Podczas pierwszego spotkania z naszymi przyjaciółmi z ZSS nr 1 powstały wspaniałe dzieła plastyczne, związane z czeską animacją filmową. Kolejne warsztaty już w kwietniu.

 

16.03.2018 r. (piątek)
ZABAWA W CHOWANEGO ZAKOŃCZONA

Poznaliśmy wyniki Miejskiego konkursu plastycznego pt. Zabawa w chowanego. Tytuł laureata zdobyli: Aniela Godzisz (4a), Wiktor Kielarski (4a), Daria Walusiak (4a), Antoni Ochocki (4b), Kajetan Kowalczuk (4b), Aleksandra Białogłowa (7b), Zuzanna Dymaczewska-Winkler (7b), Wojciech Pieślak (7b), Natan Witucki(7b), Alicja Smul (2e), Julia Cymbaluk (2f). Gratulujemy!

Zch5

16.03.2018 r. (piątek)

W mistrzostwach szkoły w siatkówce dziewcząt (klas gimnazjalnych) zwyciężyły uczennice z klasy 3c (Dorota Kulina, Roksana Podgórska, Weronika Rajfur, Nadia Ratajczak i Julia Zadrożna). Kolejne miejsca zajęły klasy 3a i 3b. Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Zadrożna (3c). Sędziowali Grzegorz Błaszczyk (3c), Jakub Gołąb (3e) i Miłosz Wiliński (3g). Turniej zorganizowały p. Katarzyna Marciniak i p. Patrycja Matyjaszczyk.

dzień kobiet

 

16.03.2018 r. (piątek)
Z CYKLU SPOTKAŃ Z ABSOLWENTEM

Gościliśmy p. Piotr Barczaka – radnego  Rady Miasta Zielona Góra. Tym razem odbiorcami byli uczniowie klasy 1c (wych. p. Jolanta Harla), ale nie znaczy to, że nasz gość miał łatwą przeprawę. Pytania uczniów były interesujące i dociekliwe. Pytano głównie o szkolne lata. Pan Piotr jest bowiem absolwentem naszej szkoły (są tu jeszcze nauczyciele, którzy Go uczyli).

dzień kobiet

16.03.2018 r. (piątek)

Wiem, że nie należy kolejnej notatki zaczynać od tych samych słów, ale naprawdę są to wielkie sukcesy naszych uczniów (obyśmy mieli tylko takie zmartwienia). Laureatami kolejnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych zostali:

 • historia: Michał Kalinowski, kl. 3e (op. p. Katarzyna Wojtkowiak / p. Katarzyna Machaj),
 • język polski: Michał Kalinowski, kl. 3e (op. p. Ewa Mrozińska), Karolina Krzyż, kl. 3b (op. p. Magdalena Blicharczyk), Jakub Olkisz, kl. 3d (op. p. Magdalena Blicharczyk / p. Agnieszka Opala),
 • fizyka: Marvin Ruciński, kl. 3e (op. p. Ewa Wawszczyk).

Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

 

15.03.2018 r. (czwartek)

Kolejny wielki sukces. Aleksandra Dziaduszek (3d, op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus) wygrała okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia i awansowała do finału centralnego, który odbędzie się pod koniec Maja w Łodzi.

dzień kobiet

15.03.2018 r. (czwartek)

W czasie tzw. Drzwi Otwartych odwiedziło nas ponad 200 młodych zielonogórzan. Zainteresowanie ofertą edukacyjną było bardzo duże. I to nas cieszy. Nawet bardzo.

dzień kobiet

 

12.03.2018 r. (poniedziałek)

Znamy już pierwszych laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W konkursie geograficznym zwyciężył Grzegorz Błaszczyk (3e, op. p. Anna Sienkiewicz), natomiast w konkursie biologicznym tytuły laureata uzyskali: Julia Olszańska (3b, op. p. Kinga Puchan, najlepszy wynik w województwie), Oskar Der (3a, op p. Eliza Pietkiewicz-Hanus) i Julia Moszkowicz (3d, op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus). Naszym orłom serdecznie gartulujemy!

Z ostatniej chwili! Do grona laureatów dołaczyli: Natasza Pilarska Korczak (3e, op. p. Alicja Raczyńska) i Wiktor Jasiczek (3f, op. p. Beata Narwicz), wygrywając wojewódzki konkurs języka niemieckiego. Brawo!


09.03.2018 r. (piątek)

Duży sukces odnieśli nasi uczniowie z klas gimnazjalnych. Michał Kalinowski (3e, op. p. Katarzyna Wojtkowiak i Katarzyna Machaj) wywalczył tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, a Oskar Korszun (3d, op. p. Agnieszka Sawicka) i Jakub Nowicki (3h, op. KW i KM) – tytuły finalistów. Wszyscy tym samym uzyskali z mocy prawa wstęp do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Zawody były kilkuetapowe, a finał odbył się w Warszawie.

 

09.03.2018 r. (piątek)

Kolejny sukces odnotował Marvin Ruciński (3e). Podopieczny p. Anny Przybylak zakwalifikował się do centralnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej. Zawody rozgrywane były w Szczecinie, a na finał Marvin wybiera się do Warszawy.

09.03.2018 r. (piątek)
KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty zakwalifikowało się aż 38 uczniów klas gimnazjalnych (najwięcej spośród wszystkich zielonogórskich – i nie tylko – szkół). Trzymamy kciuki i życzymy zdobycia tytułu laureata. Oto najlepsi z najlepszych:

Przedmiot

Nazwisko i imię

klasa

Opiekun

Historia
5

Kalinowski Michał Piotr

3e

p.Katarzyna Wojtkowiak / p.Kasia Machaj

Olkisz Jakub

3d

p.Katarzyna Wojtkowiak / p.Kasia Machaj

Błaszczyk Marta Anna

3b

p.Łukasz Cyrok

Korszun Oskar

3d

p.Katarzyna Wojtkowiak / p.Kasia Machaj

Nowicki Jakub Beniamin

3h

p.Agnieszka Sawicka

Matematyka
8

Ruciński Marvin

3e

p.Anna Przybylak

Krupiczowicz Julita Anna

3b

p.Monika Dropińska/Anna Przybylak

Sagan Mateusz Stanisław

3d

p.Danuta Przybyszewska/Anna Przybylak

Korszun Oskar

3d

p.Danuta Przybyszewska/Anna Przybylak

Krajewska Julia Anna

3b

p.Monika Dropińska

Lutkowski Tomasz

3e

p.Anna Przybylak

Dziedzic Antoni Michał

3h

p.Monika Dropińska/Anna Przybylak

Kalinowski Michał Piotr

3e

p.Anna Przybylak

Chemia
1

Markowska Maja

3e

p.Ewa Pachciarek

Język angielski
3

Michalewska Natalia

3b

p.Katarzyna Lewandowska

Pająk Igor

3f

p.Anita Paszkowska

Łukasiewicz Zuzanna

2b

p.Anita Paszkowska

Język polski
4

Kalinowski Michał Piotr

3e

p.Ewa Mrozińska

Krupiczowicz Julita Anna

3b

p.Magdalena Blicharczyk

Krzyż Karolina Beata

3b

p.Magdalena Blicharczyk

Olkisz Jakub

3d

p.Magdalena Blicharczyk / p. Agnieszka Opala

Geografia
2

Błaszczyk Grzegorz Paweł

3e

p.Anna Sienkiewicz

Korszun Oskar

3d

p.Anna Sienkiewicz

Fizyka
1

Ruciński Marvin

3e

p.Ewa Wawszczyk

Język niemiecki
4

Jasiczek Wiktor

3f

p.Beata Narwicz

Szutta Maja

2b

p.Beata Narwicz

Oniszczuk Bartosz

3d

p.Beata Narwicz

Pilarska Korczak Natasza

3e

p.Alicja Raczyńska Zbierska

Biologia
10

Bukowska Małgorzata Anna

2b

p.Eliza Pietkiewicz Hanus

Korszun Oskar

3d

p.Eliza Pietkiewicz Hanus

Moszkowicz Julia Stefania

3d

p.Eliza Pietkiewicz Hanus

Olszańska Julia

3b

p.Kinga Pyrka Puchan

Czajkowska Magdalena Wanda

3a

p.Eliza Pietkiewicz Hanus

Lisowska Karolina Helena

2b

p.Eliza Pietkiewicz Hanus

Petryszyn Zuzanna

3f

p.Kinga Pyrka Puchan

Wagner Mateusz

3d

p.Eliza Pietkiewicz Hanus

Der Oskar

3a

p.Eliza Pietkiewicz Hanus

Mikulski Bartosz

2a

p.Kinga Pyrka Puchan

 

09.03.2018 r. (piątek)

Z okazji Dnia Kobiet rozegrano towarzyski mecz siatkówki pomiędzy uczennicami a nauczycielkami. Tym razem zwyciężyły panie (Alicja Bronikowska, Justyna Flis, Patrycja Matyjaszczyk, Dorota Nawój, Patrycja Petrów i Anna Przybylak). W reprezentacji dzielnie walczących dziewcząt wystąpiły: Nikola Dawidziak (3g), Roksana Podgórska (3c), Claudia Sedda (3e), Ola Stasińska (3f), Jagna Witrylak (3g), Hanna Wysocka (3b) i Julia Zadrożna (3c). Mecz sędziowali Grzegorz Błaszczyk (3e), Jakub Gołąb 93e) i Miłosz Wiliński (3g). W przerwie wystąpił zespół Cheerleaderek.

 

08.03.2018 r. (czwartek)

W mistrzostwa szkoły w unihokeju dziewcząt klas drugich zwyciężyła klasa 2e (Iza Jagodzińska - bramkarz, Agata Dziaduszek, Natalia Huba, Mariola Matyja, Martyna Turzańska, Maja Wojciechowska). Drugie miejsce zajęły dziewczęta z klasy 2a, a trzecie z 2b. Walka była zacięta, wszystkie drużyny grały na wysokim poziomie. Gra o pierwsze miejsce została rozstrzygnięta poprzez strzały do bramki. Najlepszą zawodniczką zawodów została Martyna Turzańska (2e). Turniej przygotowały p. Joanna Solan i p. Alicja Bronikowska.

dzień kobiet

 

08.03.2018 r. (czwartek)

Miło było popatrzeć, jak zajęci zazwyczaj różnymi sprawami chłopcy, starają się przypodobać płci pięknej i od rana znoszą do szkoły kwiatki, prezenciki, słodkości a nawet pizzę w ilościach hurtowych. Na wysokości zadania stanął jak zwykle Samorząd Uczniowski, któremu przewodniczy elegancki i elokwentny Grzegorz Błaszczyk (3e), a który to Samorząd   odwiedził z życzeniami i słodyczami wszystkie panie pracujące w szkole. Taką to cudowną młodzież mamy w szkole. Serce rośnie!

dzień kobiet

8.03.2018 r. (czwartek)
DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet w 4a był słodki i pełen emocji. Były zagadki, rebusy a nawet rzuty do celu. Nie zabrakło też słodyczy ani kwiatów a na twarzach dziewcząt zagościły szerokie uśmiechy.

 

7.03.2018 r. (środa)
JAK OPIEKOWAĆ SIĘ NIEMOWLAKIEM? :-)

Takich warsztatów jeszcze w historii naszej szkoły nie było! Niemowlaki i chusty opanowały klasę 1A. Mama Zoi poprowadziła warsztaty chustowania, czyli noszenia niemowląt w chustach. Emocji było dużo - każdy z uczniów zapragnął nagle braciszka lub siostrzyczkę.

 

06.03.2018 r. (wtorek)
KONKURS POETYCKI

Dwoje naszych uczniów zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”,  ogłoszonego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Rozalia Kinal (7b, op. p. Magdalena Blicharczyk) zdobyła I nagroda (op. MB), a Kacper Rogowski (3d gimnazjalna, op. p. Magdalena Blicharczyk i p. Agnieszka Opala) – wyróżnienie. Wyniki ogłoszono podczas podczas XXI Biesiady Słowa. Gościem wieczoru był zespół Wolna Grupa Bukowina, który uraczył zgromadzonych pięknym koncertem. Autorów proszę o dostarczenie nagrodzonych liryków – chętnie je zaprezentujemy na naszej stronie.

 

01.03.2018 r. (czwartek)
Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

W ramach programu Edukacja dla Bezpieczeństwa klasa 1c miała możliwość wzięcia udział w ciekawych zajęciach w sali edukacyjnej "Ognik" Straży Pożarnej w ZG. Młodzi kadeci Straży Pożarnej dowiedzieli się jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

01.03.2018 r. (czwartek)
DORADZTWO ZAWODOWE

Klasy 7 rozpoczęły tworzenie swoich portfolio. Znajdą sie w nich indywidualne, wypracowane w czasie zajęć z doradztwa testy i wytwory. Pomoże to naszej młodzieży w podejmowaniu różnych decyzji m.in. dotyczących edukacji.

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Gościmy:

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03090774
Dzisiaj
Wczoraj
381
1328
Twoje IP: 18.232.188.251

Logowanie