Luty 2018

26.02.2018 r. (poniedziałek)
NIESPODZIANKA DLA KUBY

Po raz kolejny uczniowie klasy 1C udowodnili, że mają wielkie serce. Po aktywnym udziale w akcjach "Szlachetna paczka " i "Zbiórka na Burka", postanowili wywołać uśmiech na twarzy 10 letniego Kuby. Kuba jest wyjątkowym chłopcem, który od wielu lat walczy z poważną chorobą. Mama Agnieszki Stępień wyszła z inicjatywą pokolorowania koszulki dla dzielnego chłopca. Pod czujnym okiem Pań, dzieci wykonały piękne laurki i dyplom dla jubilata. Już widzimy uśmiech na twarzy Kubusia.

 

25.02.2018 r. (niedziela)

W miejskich uroczystościach związanych z Dniem Żołnierzy Wyklętych wzięli udział uczniowie klasy 7a (wych. p. Łukasz Cyrok) oraz Poczet Sztandarowy, który wystawiła klasa 3e (Michał Kalinowski, Kinga Kaniak i Oliwia Hasek). Było bardzo zimno.

A 

23.02.2018 r. (piątek)
ŁAWKI JAK MALOWANE

Ferie to idealny czas na artystyczne przedsięwzięcia. Piątka artystów z naszej szkoły podjęła się przemalowania wysłużonych ławek w pracowni plastycznej. Szkolny sprzęt zyskał drugie życie, uczniowie dali upust swojej pasji twórczej a sala wypiękniała z dnia na dzień.

 

10.02.2018 r. (sobota)

Delegacja szkoły uczestniczyła w obchodach pierwszej deportacji Polaków na Syberię. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Matki Sybiraczki w Zielonej Górze. Poczet Sztandarowy wystawiła klasa 3d – Oscar Korszun, Julia Moszkowicz i Maja Truszczyńska.

A

 

10.02.2018 r. (sobota)
MIKOŁAJOWE PACZKI

W tę sobotę dzieci naszych pracowników uczestniczyły w imprezie noworocznej połączonej z wręczeniem paczek mikołajowych. Można było też obejrzeć tradycyjne przedstawienie przygotowane przez uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Młodzi aktorzy radzili sobie świetnie, próbowali nawet wciągnąć widownię do zabawy. Trzeba przyznać, że im się to udało, bo kto, jak kto, ale dzieci długo do wspólnej zabawy namawiać nie trzeba. Potem były paczki. Mikołaj (Dawid Brzeski - 3d) podołał wyzwaniu, dobrze wywiązał się z powierzonego zadania. A na życzenie chętnie pozował do zdjęć. W przedstawieniu wystąpili: Ania Łuczak - 2a, Jagoda Kudlińska- 2a, Rozalia Rogaczewska - 2b, Marcel Stępniewski - 2a oraz uczennice klasy 1c - Lena Narwicz i Karolina Zbierska.

 

09.02.2018 r. (piątek)
WALENTYNKI

Kalendarz roku szkolnego sprawił, że Walentynkowa Poczta zaczęła działać o kilka dni wcześniej niż zazwyczaj. Ale w niczym to nie przeszkodziło młodzieży w uroczej zabawie. Koniec karnawału sprawił, że w holu pojawiły się nawet tańczące grupki uczniów. W takim radosnym nastroju rozchodzimy się na długo wyczekiwane ferie zimowe.
Miłego wypoczynku!

 

8.02.2018 r. (czwartek)
WARSZTATY PEŁNE MIŁOŚCI

"Love, love, love..." - śpiewali The Beatles.  O tym jak można rozpoznać miłość i czy potrzebujemy jej w życiu rozmawały dziś dzieci z klasy 1a z członkami grupy terapeutycznej. Temat rzeka ... płynie bez końca... walentynkowo.

 

07.02.2018 r. (środa)

Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego zakończyły się sukcesem Martyny Biel (3e), Oliwii Barylskiej (3g), Zofii Ślakowskiej (3f) i Jagody Słomki (2g). Deklamacje uczniów oceniali p. Halina Ratajczak, p. Magdalena Blicharczyk, p. Lena Zieja-gazdowska oraz nasza absolwentka Daria Felińska.

7.02.2018 r. (środa)
STRAŻ POŻARNA W SP2

Działo się, działo...strażacy w SP 2! Na szczęście nie gasili pożaru. Kuba Staśkiewicz, uczeń klasy 1 a, zaprosił swojego tatę, który zaprezentował dzieciom, jak strażacy ubierają się do akcji, jak wygląda ich ekwipunek i co może się podczas takiej akcji wydarzyć. Każdy uczeń musiał przejść test sprawnościowy, którego wynik jasno wskazał przyszłych strażaków.


6.02.2018 r. (wtorek)
ZMYSŁY

Czy wszyscy czujemy to samo? Czy każdy czuje ten sam smak i zapach w ten sam sposób? Na lekcji przyrody uczymy się o ukladzie nerwowym i zmysłach.

5.02.2018 r. (poniedziałek)
BRITISH AND AMERICAN CULTURE

Odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu kulturowego BRITISH AND AMERICAN CULTURE. Uczniowie tradycyjnie już rozwiązywali test kulturowy z pytaniami dotyczącymi szeroko pojętej kultury krajów angielskiego obszaru językowego (m.in. z dziedziny historii, geografii, sportu, rozrywki, sztuki, tradycji czy kuchni).
Oto najlepsi:
I miejsce - Barbara Chlamtacz 3d, op. A.Paszkowska
II miejsce - Kacper Kowalewski 3d, op.A.Chruścińska
III miejsce - Martyna Gryko 3g, op.K.Lewandowska
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

 

2.02.2017 r.  (piątek)
SĄ JUŻ W FINALE

Opublikowano kolejne wyniki konkursów przedmiotowych - etap rejonowy. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się kolejni nasi uczniwie. Z języka angielskiego - Zuzanna Łukasiewicz, Igor Pająk i Natalia Michalewska, a z chemii - Maja Markowska. Gratulujemy!!!

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Gościmy:

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03228369
Dzisiaj
Wczoraj
535
597
Twoje IP: 34.238.248.103

Logowanie