Styczeń 2018

31.01.2018 r. (piątek)
POŁOWINKI

Koniec karnawału już za dwa tygodnie. Dla klas drugich pan Adam Szopa zorganizował tradycyjne połowinki. Uczniowie sami przygotowali sale i ich wystrój, zadbali o odpowiedni prowiant i posprzątali po zabawie. A zabawa była wspaniała. Dziewczęta w karnawałowych kreacjach oraz chłopcy w koszulach i garniturach prezentowali się znakomicie. Na palcach jednej ręki można było policzyć osoby, które nie tańczyły.

 

26.01.2018 r. (piątek)
ODWIEDZINY

Odwiedził nas p. Marcin Witczak, nauczyciel historii, który przeprowadził się i  od września ub. roku pracuje we Wrocławiu. Z jak dużą sympatią był przyjmowany przez uczniów, można zobaczyć na dołączonych fotografiach. Były łzy wzruszenia, były wspomnienia, było miło. Wszyscy w szkole żałują, że doszło do rozstania.

20180116 121952

 

31.01.2018 r. (środa)
SPOTKANIE Z OPOZYCJONISTKĄ

Gościliśmy Panią Alicję Jeśman – osobę, która współtworzyła we wrześniu 1980 roku niezależny ruch związkowy w naszym mieście. Jej nazwisko widnieje na pierwszym dokumencie powołującym Międzyzakładowy Komitet Założycielski Niezależnych Samorządowych Związków Zawodowych Ziemi Lubuskiej.  Za swoja działalność p. Alicja była prześladowana przez komunistyczne władze i wielokrotnie aresztowana. Po stanie wojennym, w roku 1985, Państwo Jeśmanowie zmuszeni zostali do emigracji. W paszporcie widniała adnotacja: „Z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy”Losy Pani Jeśman opisane zostały w szkolnej publikacji „Nie zapomnijcie tamtych dni…”, dostępnej w naszej bibliotece.

20180116 121952

  

31.01.2018 R. (środa)
KOLEJNE SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

Dobre widomości szybko się rochodzą, więc spieszymy donieść o kolejnych sukcesach naszych uczniów w konkursach przedmiotowych. Do etapu wojewódzkiego z języka polskiego zakwalifikowali się: Michał Kalinowski, Julita Krupiczowicz, Karolina Krzyż, Jakub Olkisz, a z geografii reprezentować szkołę będą: Grzegosz Błaszczyk i Oskar Korszun.
I kolejne gratulacje dla uczniów i nauczycieli!!!

  

29.01.2018 r. (poniedziałek)
PIERWSZE SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

Mamy już pierwsze sukcesy w trwającym obecnie maratonie konkursów przedmiotowych na szczeblu rejonowym. 
Zwycięzcami w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego są: Wiktor Jasiczek, Bartosz Oniszczuk, Maja Szutta, Natasza Pilarska-Korczak.
Do etapu wojewódzkiedo w konkursie z biologii zakwalifikowali się: Małgorzata Bukowska, Oskar Korszun, Julia Moszkowicz, Julia Olszańska, Magdalena Czajkowska, Karolina Lisowska, Zuzanna Petryszyn, Mateusz Wagner, Oskar Der, Bartosz Mikulski.
Mistrzem z fizyki okazał się na tym etapie Marvin Ruciński, który jako jedyny z naszego rejonu będzie brał udział w wojewódzkim etapie konkursu przedmiotowego z fizyki.
Gratulujemy uczniom i przygotowującym ich nauczycielom. Życzymy powodzenia i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych zmagań. Czekamy na  radosne wieści !!!

  

26.01.2018 r. (piątek)
SPRAW ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ

Dziś w naszej szkole odbyła się sprzedaż ciast i tostów w celu wsparcia akcji UNICEF-u "Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały zimę". Całość dochodów ze sprzedaży zostanie wpłacona na ten cel. Wszystkim wolontariuszom i kupującym serdecznie dziękujemy za wielkie serce.


25.01.2018 r. (czwartek)
SPOTKANIA Z LITERATURĄ

Uczennice grupy terapeutycznej (Agnieszka Kassa 2d, Malwina Blachowska 2h, Paulina Cieślinska 3a, Patrycja Głuch3h) zaprosiły klasę 1b wraz z wychowawczynią do zimowego świata literatury. Wiersz „ Dziesięć Bałwanków” Wandy Chotomskiej towarzyszył nam w czasie zabaw matematycznych, zimowych zagadek i zabaw plastycznych. Dzieci z pomocą starszych koleżanek stworzyły bałwankowy łańcuch przyjaźni. W czasie spotkania poruszyliśmy dwa ważne tematy: bezpieczeństwo w czasie zimowych zabaw i porozmawialiśmy o przyjaźni. Kolejne klasy 1 odwiedzimy już niebawem.


19.01.2018 r. (piątek)
DZIEŃ BABCI I DZIADKA TUŻ TUŻ

W klasie I c trwają pierwsze przygotowania do tego święta. Na zajęcia krawieckie zawitały dziś do klasy przemiłe panie z maszynami do szycia z Mini Bambini. Samodzielnie uszyte przez dzieci tulipany na pewno będą wspaniałym prezentem dla Babci i Dziadka.

18.01. 2018 r. (czwartek)
JAK DBAĆ O SWÓJ ORGANIZM?

W czwartek 18 stycznia uczniowie z kl. 3"b" oraz przedstawiciele innych klas 3, mający fakultety z p. Joanną Solan i p. Patrycją Matyjaszczyk, spotkali się w szkolnej bibliotece na zajęciach z fizjoterapeutą - p. Jackiem Dudzicem. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat funkcjonowania organizmu, wpływu używek, mądrego dobierania treningu. Były też m.in. ćwiczenia praktyczne i możliwość uzyskania odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania. Nasz gość chętnie rozmawiał z młodzieżą - jest nauczycielem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Zielonej Górze oraz czynnie pracującującym fizjoterapeutą. Zachęcał nas do dbania o swój organizm, mądrego dobierania dyscypliny sportowej, rozsądnego trenowania, unikania używek - ogółem: do ruchu prowadzącego do zdrowia i dającego przyjemność.

Spotkanie zorganizowała mama naszego gimnazjalisty - p. Małgorzata Dudek, której bardzo dziękujemy.

szyjemy o

18.01.2018 r. (czwartek)
TAJEMNICE LUDZKIEGO CIAŁA

Na lekcji przyrody klasy czwarte gościły Pana dr Macieja Pilarczyka - neurochirurga. Dzieci miały możliwość osłuchania siebie nawzajem, nauczenia się mierzenia tętna i sprawdzenia swoich odruchów. Wszystko to miało pomóc w zrozumieniu tajemnic własnego ciała. Naszemu gościowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas!
 

17.01.2018 r. (środa)
5xSZTUKA

Galeria WSZĘDZIE zaprosiła uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami na kolejne duże przedsięwzięcie artystyczne. W ramach wernisażu pt. 5XSZTUKA swoje talenty plastyczne, teatralne, wokalne oraz recytatorskie prezentowały dzieci i młodzież z klas 4 i 7 SP-2 oraz gimnazjalne grupy artystyczne. Punktualnie o 17.01 licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać 5 bardzo różnorodnych wystaw. Imprezami towarzyszącymi wernisażowi był popisy recytatorskie (Martyna Biel kl.3e, Malwina Blachowska kl.2h), występ wokalno-instrumentalny (Ida Kozieł kl. 3b, Karolina Krzyż kl. 3b, Kinga Urbaniak kl.3b) oraz prezentacja najnowszego spektaklu teatralnego Sfumato pt. „Niewesoła ballada o świątecznej rybie”.


16.01.2018 r. (wtorek)
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dziś wszyscy uczniowie klas pierwszychzostali oficjalnie pasowani na czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2. Impreza została przygotowana i poprowadzona przy współudziale gimnazjalistów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Najmłodsi czytelnicy zostali pokrótce zapoznani z regulaminem biblioteki i czytelni, zasadami wypożyczania oraz wydzielonym dla nich księgozbiorem pod nazwą "Bajki i wierszyki". Poznali też "prośby  książki", a w uroczystym ślubowaniu przyrzekali wszystkie je spełniać. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało pięknie wydane legendy polskie A. Oppmana pt.​ "Za górami, za morzami". W programie artystycznym wystąpili: Jagoda Kudlińska - 2a, Julia Wyrwas - 2a, Rozalia Rogaczewska - 2b, Marcel Stępniewski - 2a.
 
15.01.2018 r. (poniedziałek)
MASTERCHEF - OGŁOSZENIE WYNIKÓW

W holu szkoły ogłoszono wyniki tegorocznej edycji szkolnego konkursu MasterChef. Zwycięzcą okazała się Kasia Kasprzak – uczennica klasy 3c. Drugie miejsce zajęła Gabriela Szymczyk z klasy 3e. Wyróżnienia otrzymali Malwina Blachowska (2h) i Kacper Kowalewski (3d). Jak podkreśliło Jury, różnice punktowe były minimalne. Konkurs zorganizowali p. Katarzyna Żak i p. Janusz Kaczmarek.

20180116 121952

14.01.2018 r. (niedziela)

Na corocznym opłatkowym spotkaniu gościliśmy Sybiraków. Nasi goście podziękowali (słodkimi upominkami) pocztom sztandarowym za reprezentowanie Związku na różnych uroczystościach patriotyczno-religijnych oraz wysłuchali mini koncertu kolęd w wykonaniu uczniów klas drugich. W spotkaniu uczestniczyli p. Violeta Haręźlak (zastępca Prezydenta Miasta) oraz ks. bp Adam Dyczkowski. Jednym z gości była p. Agnieszka Sawicka, która bardzo wspiera działania Sybiraków.

20180116 121952

13.01.2018 r. (sobota)

W mistrzostwach szkoły w koszykówce dziewcząt klas II wystartowało sześć klas. Tytuł mistrzowski wywalczyły uczennice klasy 2a (Julia Wyrwas, Julia Zawiślak, Jagoda Kudlińska, Maja Bora). Kolejne miejsca zajęły klasy 2g i 2d. Najlepszą zawodniczką turnieju została Rozalia Rogaczewska (2b). Sędziowali uczniowie kl 2a: Jakub Zdaniewicz, Miłosz Rataj, Mikołaj Szcześniak  i Bartosz Bałacki.

Przed rozpoczęciem zawodów krótką prezentację o cyberprzemocy przedstawiły Maja Wojciechowska i Mariola Matyja (2e). Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Katarzyna Marciniak i p. Patrycja Matyjaszczyk.

20180116 121952

13.01.2018 r. (sobota)
MASTERCHEF FINAŁ

W pracowni gospodarstwa domowego przeprowadzono finał szkolnego konkursu MasterChef. Czworo uczniów przygotowało przystawki (ze składników wcześniej nieznanych), dania główne i desery. Dodatkowo musieli rozpoznać po smaku i węchu różne kulinarne składniki. Zmagania uczniów oceniali (i degustowali pyszne potrawy): Iga Łabaj (3c), Ola Stasińska (3f), Kaja Czwojda (2c) oraz p. Kasia Żak (op. SU) i p. Janusz Kaczmarek (koneser).

20180116 121952

 

10.01.2018 r. (środa)
ZDROWE ŚNIADANIE

Co jemy na drugie śniadanie i czy może być ono zdrowe? Oczywiście, że tak! Uczniowie klas 4 w ramach lekcji przyrody przygotowali pełnowartościowy posiłek a przy okazji sprawdzali znajomość składników odżywczych.

 

9.01.2018 r.
NOC TEATRALNA Z RYBĄ W TLE

Czy próbowaliście nieprzerwanie tworzyć sztukę teatralną przez 10,11 godzin? Zapewne nie…, natomiast tak powstają spektakle Plastycznej Formy Teatralnej SFUMATO. Wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób rodzą się wspaniałe, zapierające dech przedstawienia. Pani Marzena Nowicka i jej grupa uchylili rąbka tajemnicy i wpuścili nas za kulisy. Wielogodzinne powtarzanie scen, szlifowanie choreografii, dostrajanie dźwięku, ustawianie oświetlenia - taki ogrom pracy to murowany sukces.
Nowy spektakl odchodzi od kanonu tradycyjnych przedstawień bożonarodzeniowych. Jest trudny, ale celem Sfumato jest poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań artystycznych i emocjonalnych.
Nocny skład SFUMATO:
Anna Barska (kl.2g), Nikola Pawlikowska (kl.2g), Agnieszka Felińska (kl.2e),Bartosz Feliński (kl.2e),  Zuzia Kaźmierczak (kl.2e), Alicja Smul (kl.2e), Jakub Pawłowski (kl.2e), Alicja Mowczan (kl.2f), Marta Błaszczyk (kl.3b), Karolina Krzyż (kl.3b), Ada Skibińska (kl.3b), Natalia Michalewska. W zmaganiach z trudnym tworzywem teatralnym wspierały nas „stare Sfumaty” – absolwenci Gimnazjum 1:
Barbara Chrześcijańska – montaż ścieżki dźwiękowej,
Tycjan Pękala  - obsługa świateł i dźwięku
Natalia Kulus, Daria Felińska, Dominika Wiatrowska - wskazówki choreograficzne
Opiekę nad grupą bez zmrużenia oka sprawowali p. Marzena Nowicka i p. Janusz Kaczmarek.

08.01.2018 r.
KSIĄŻKA SENSORYCZNA

Klasy 2  na warsztatach  plastycznych tworzą piękne książki sensoryczne. Książka sensoryczna to świetna zabawka dla przedszkolaków i najmłodszych klas szkoły podstawowej.  Pozwala  wspólnie z rodziną czy rówieśnikami poznawać alfabet, układać słowa, czytać i rozpoznawać godziny, ćwiczyć umiejętność logicznego myślenia. Jak widać na zdjęciach nasi uczniowie muszą na moment zamienić się w krojczych i krawców. W erze komputeryzacji i gotowych produktów, umiejętność sprawnego posługiwania się igłą i nożyczkami nie należy do najłatwiejszych. Po zakończeniu pracy,  książki przejdą „testy” w przedszkolach. O wynikach poinformujemy.

05.01.2018 r. (piątek)
ROK 2057 - CENTRUM NAUKI KEPLERA

Uczniowie klas 2g i 2h udali się dziś w podróż do roku 2057 i zostali jedną z pierwszych grup kolonizacyjnych nowego układu planetarnego. W zielonogórskim planetarium dowiedzieli się, jak dotychczas wyglądała eksploracja kosmosu i jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w przestrzeni kosmicznej. Ciąg dalszy zajęć miał miejsce w Centrum Przyrodniczym, gdzie gimnazjaliści uczestniczyli w interesującej prelekcji na temat komunikacji w świecie roślin, zwierząt i ludzi. Jednak największą przyjemnością okazała się wizyta w sali stanowiski interaktywnych, która potwierdza powiedzenie: "Najlepiej uczymy się przez doświadczenie".

kepler

04.01.2018 r. (czwartek)
LEKCJA W SĄDZIE

Klasa 2g wraz z wychowawczynią, panią Alicją Raczyńską - Zbierską, brała udział  w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym.  Po wcześniejszym zapoznaniu się z  aktami sprawy, uczniowie wcielili się w rolę sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżonego oraz poszkodowanego i wraz z doświadczonymi pracownikami sądu przeprowadzili całą rozprawę. Gimnazjaliści mieli możliwość rozmowy i zadawania pytań pracownikom sądu: sędziemu oraz adwokatom. Za zorganizowanie zajęć w sali rozpraw dziękujemy Pani Małgorzacie Dobieckiej - Woźniak.

IMG 8254


Z CYKLU: SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

Na spotkanie z uczniami klas 3b i 3h przyjęła zaproszenie nasza absolwentka - Gabriela Dydak. Ukończyła III LO w Zielonej Górze, a obecnie jest studentką II roku prawa na Middlesex University London.
W bardzo interesujący sposób opowiadała nam o swojej uczelni, studiach, pracy, podróżach. Mówiła o plusach i minusach samodzielnego - dorosłego już - życia poza granicami kraju; o trudnościach w komunikowaniu się w obcym języku. Ale nic ją nie zraża - jest bardzo zadowolona z podjętej decyzji.
Gabrysię od najmłodszych lat pasjonuje muzyka - śpiewa, gra na skrzypcach (w Zielonej Górze ukończyła szkołę muzyczną, grała w orkiestrze) - i w swoim nowym miejscu zamieszkania nadal rozwija talenty - teraz w orkiestrze symfonicznej na swojej uczelni. Od półtora roku współpracuje z p. Małgorzatą Bugaj - redaktorką z Radia Index. Przygoda z radiem rozpoczęła się w czasie zdawania matury - Gabi uczestniczyła w nagrywaniu audycji "Hura Matura", a teraz tworzy kolejne odcinki audycji "Z Indexem w Londynie". Gabi udowodniła nam, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia. Jeśli jest się odważnym, zaradnym, wytrwałym i pracowitym - można wiele osiągnąć. Osoby najbardziej zainteresowane studiami za granicą pozostały jeszcze po spotkaniu na indywidualnych rozmowach.

26655239 553541028338534 1799599703 o

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Gościmy:

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03228376
Dzisiaj
Wczoraj
542
597
Twoje IP: 34.238.248.103

Logowanie