Grudzień 2017

22.12.2017 r. (piątek)

Harcerki zrzeszone w ZHP, Martyna Biel i Maja Markowska z kl. 3e,  przyniosły do szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju.

Jest to coroczna akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Akcję zapoczątkowały w 1986 roku austriackie Radio i Telewizja, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów i harcerzy, akcja obejmuje prawie całą Europę.

IMG 5339

 

22.12.2017 r. (piątek)

W ostatnim dniu nauki przed czekającymi nas Świętami Bożego Narodzenia, Samorząd Uczniowski przekazał na ręce dyrektora szkoły wszystkim pracownikom naszej placówki serdeczne życzenia świąteczne. Życzenia odwzajemniamy i mamy nadzieję, że znajdziecie pod choinkami mnóstwo ciekawych prezentów!

IMG 5339

 

22.12.2017 r. (piątek)
CYKL SPOTKAŃ: CZYTAJ DZIECIOM

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy cykl spotkań z najmłodszymi pt. „Czytaj dzieciom”. Zaprosiliśmy do biblioteki dzieci ze świetlicy, a dziewczynki z klasy 4b przeczytały im baśń H. CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Czytanie z podziałem na role to nie wszystko. Nasze lektorki miały na sobie specjalnie przygotowane stroje, a czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna jako ilustracja tekstu oraz efekty dźwiękowe odtwarzane z płyty.
Pierwszaki w wielkim skupieniu wysłuchały baśni, a później bardzo ładnie odpowiadały na pytania związane z tekstem. Takie spotkania będziemy powtarzać, bo, jak zauważyłyśmy, zarówno czytający jak i słuchający mieli z tego dużą przyjemność.

IMG 5339 

21.12.2017 r. (czwartek)
BOGACTWO I PIĘKNO POLSKICH KOLĘD - PROJEKT EDUKACYJNY

O tym, że polskie kolędy i pastorałki są najpiękniejsze, nie trzeba nikogo przekonywać. Do wspólnego kolędowania zaprosili nas podopieczni pani Violetty Janeckiej, którzy dali niezapomniany koncert na pięć gitar i jedenaście głosów. Usłyszeliśmy: "Wśród nocnej ciszy", " Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przybieżeli do Betlejem", "Gdy śliczna Panna" i "Lulajże, Jezuniu".

 

21.12.2017 r. (czwartek)
RATOWNICTWO PANU SZOPIE

O fakcie, że panu Adamowi Szopie latek przybywa, nie zapomnieli uczestnicy ratownictwa wodnego. Przed basenem zabrzmiało głośne "Sto lat", a panu Adamowi łezka się w oku zakręciła na widok urodzinowej laurki.

 

21.12.2017 r. (czwartek)
I BOŻONARODZENIOWY TURNIEJ KLAS PIERWSZYCH

Dzisiaj odbył się pierwszy Sportowy Turniej klas 1 SP2. Dzieci rywalizowały w konkurencjach szybkościowych i zwinnościowych. Rywalizacja wzbudzała wiele emocji. Ostatecznie zwyciężyły klasy 1a oraz 1b. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 1c. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Turniej zorganizowały pani Patrycja Matyjaszczyk i pani Katarzyna Marciniak.

 

20.12.2017 r. (środa)

Kolejny wielki sukces odnieśli nasi sportowcy. W finale wojewódzkim drużyna szachistów wywalczyła II miejsce. Startowało szesnaście szkół. Szkołę reprezentowali: Sławomir Malik (2f), Marcin Poźniak (3b), Jarosław Szetela (7b) i Wiktoria Stępniak (3c). Uczniów przygotowała p. Joanna Solan.

20.12.2017 r. (środa)

W etapie rejonowym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia uczennica klasy 3d Aleksandra Dziaduszek (op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus) zajęła I miejsce. Konkurs zorganizował odział Rejonowy PCK.

 

20.12.2017 r (środa)
RATOWNICTWO WODNE

Nietypowo pływali dzisiaj uczniowie na zajęciach z ratownictwa wodnego. Dowiedzieli się jak to jest, kiedy człowiek znajdzie się w wodzie w ubraniu. Przećwiczyli wszystkie sportowe style pływackie i ratownicze sposoby pływania. Holowali siebie nawzajem różnymi technikami – wszystko oczywiście w odzieży. Na koniec musieli zdjąć w wodzie z siebie ubrania i wyrzucić na brzeg bez dotykania dna pływalni. A to nie lada sztuka!

 

20.12.2017 r. (środa)
STUDENCI DZIECIOM

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniów klas 1 przebywających po lekcjach na świetlicy szkolnej odwiedzali studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego i prowadzili z nimi zajęcia plastyczno- muzyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Różnorodność zabaw plastycznych i muzycznych sprawiała wiele radości dzieciom. Serdecznie dziękujemy pani Ewie Pasterniak- Kobyłeckiej (prywatnie mamy Aliny Kobyłeckiej z 3h)  za pomoc w zorganizowaniu zajęć  pozalekcyjnych dla klas 1. 

 

20.12. 2017 r (środa)
ŚWIĄTECZNA POCZTA

Przez 3 dni w naszej szkole działa świąteczna poczta. Śnieżynki, Elfy i Mikołajki (Patrycja Głuch, Karolina Kołakowska - Kocz, Wiktoria Fortuna, Kinga Głowacz, Alicja Słoniec, Maja Walkiewicz oraz Wiktoria Wilk) pomagały  dostarczyć kartki świąteczne do rąk uczniów i nauczycieli. Radość i uśmiechy na twarzach obdarowywanych cieszą niezwykle organizatorki tego pomysłu panią Danutę Fabiś i panią Agatę Walorską – Michalak. Kartki świąteczne poza mocą sprawiania przyjemności, miały też moc kolędowania. Dziękujemy za duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli - liczba kartek z roku na rok przerasta nasze najśmielsze oczekiwania.

 

19.12.2017 r. (wtorek)
PROJEKT "TROPEM ZIELONOGÓRSKICH JEŻY"

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 2 znalazła się w gronie laureatów "EKO ODKRYWCÓW 5" i otrzymała nagrodę w postaci dofinansowania na realizację projektu "Tropem zielonogórskich jeży". Fakt, że znaleźliśmy się w gronie zwycięzców zawdzięczamy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którym serdecznie dziękujemy za udział w głosowaniu. 


Więcej o projekcie tutaj: 
http://www.ekoodkrywcy.pl/pl_PL/Project/show/741

19.12.2017 r. (wtorek)
IX ZIMOWE WARSZTATY MALARSKIE 

Ruszyła IX edycja zimowych warsztatów plastycznych. Punktualnie o 9.00 w pracowni plastycznej stawili się artyści z klas 4 i 7 Szkoły Podstawowej nr 2 oraz klas 2 Gimnazjum nr 1. Temat tegorocznych spotkań - „Widzialne - Niewidzialne, Odkryte-Zakryte” okazał się dla uczestników artystycznym wyzwaniem.  W ruch poszły farby, pędzle, folie, gąbki i palce. Czary-mary… i narodził się abstrakcyjny widok zimowego pejzażu, na innym płótnie zamieszkał tajemniczy kruk, chowający się za zasłoną,  owce i smoki bawiące się w chowanego. Powstałe dzieła zaskakują pomysłowością oraz kolorystyką. Pomimo znacznej różnicy wieku artystów na warsztatach panowała przyjazna i twórcza atmosfera. Dzieła, powstałe w sobotnie przedpołudnie będą reprezentowały naszą szkołę na miejskim konkursie plastycznym pt. „Zabawa w chowanego”.  

Uczestnicy warsztatów: Godzisz Aniela (kl.4a), Kielarski Wiktor(kl.4a), Lewandowska Wiktoria(kl.4a),Daria Walusiak (kl.4a), Fiedot Maciej (k.4b), Kowalczuk Kajetan (kl.4b), Alicja Słomska (kl.4b), Ochocki Antoni (kl.4b), Białogłowa Aleksandra (kl.7b), Dymaczewska-Winkler Zuzanna (kl.4b), Pieślak Wojciech (kl.7b), Witucki Natan 9kl.7b), Felińska Agnieszka  (kl.2e), Kuba Pawłowski (kl.2e), Jagodzińska Izabela (kl.2e), Kaźmierczak Zuzanna (kl.2e), Smul Alicja  (k.2e), Mowczan Alicja (k.2f), Pawlikowska Nikola (kl.2g).

 

19.12.2017 r. (wtorek)
WOLONTARIAT - SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Co drugi tydzień uczennice klas gimnazjalnych uczestniczą w wolontariacie na terenie zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Spędzają czas na wyprowadzaniu, głaskaniu i socjalizacji psiaków ze Schroniska. Łączymy pożyteczne z przyjemnym. Koordynatorką akcji i opiekunką młodzieży jest pani Michalina Kosowicz - Piwowar.

 

18.12.2017 r. (poniedziałek)
WARSZTATY DECOUPAGE

Świąteczny czas zobowiązuje. Małe świetliczanki dzielnie decoupage`owały pod czujnym okiem mistrzyni decoupage - pani Michaliny Kosowicz-Piwowar. Słoiczki oklejone świątecznymi wzorami staną się podarkami pod choinkę. Mimo czasochłonnego zadania wszystkim bardzo się podobało.

 
18.12.2017 r. (poniedziałek)
REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI

Martyna Biel (3e) i Malwina Blachowska (2h) zostały laureatkami XXI Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej „Niepodległość – 100 lat”. Podopieczne p. Ewy Mrozińskiej zajęły odpowiednio I i III miejsce. Konkurs rozgrywany był we Wrocławiu i miał rangę międzywojewódzką! Dziewczęta skupiły się na twórczości Kamila Krzysztofa Baczyńskiego i przebojowo wyrecytowały „Mazowsze” oraz „Nasz naród jest, jak drzewo”. W marcu uczestniczyć będą w uroczystej Gali w auli Uniwersytetu Wrocławskiego.

sfumato1

 

15.12.2017 r. (piątek)
BALLADA NA PODIUM

W dniach 12-13 grudnia w sali teatralnej ZOK odbyły się XXVIII Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych. W przeglądzie wzięło udział 14 grup z zielonogórskich szkół, ośrodków kultury i innych placówek oświatowych.
SP-2 reprezentowała PFT SFUMATO ze spektaklem „Niewesoła ballada o świątecznej rybie”. Młodzi aktorzy zagrali przepięknie,  z artystyczną pasją, dużą dyscypliną i wielkim sercem. Dzień ogłoszenia wyników był dla SFUMATO bardzo radosny, jury uhonorowało grupę w składzie: Anna Barska (kl.2g), Nikola Pawlikowska (kl.2g), Agnieszka Felińska (kl.2e), Bartosz Feliński (kl.2e),  Zuzia Kaźmierczak (kl.2e), Alicja Smul (kl.2e), Iza Jagodzińska (kl.2e), Jakub Pawłowski (kl.2e), Alicja Mowczan (kl.2f), Marta Błaszczyk (kl.3b), Karolina Krzyż (kl.3b), Ada Skibińska (kl.3b), Natalia Michalewska, Martyna Biel (kl.3e) NAGRODĄ GŁÓWNĄ i nominowało do prezentacji Wojewódzkich Spotkań Grup  Jasełkowych.
Ta nagroda nie pozwoli naszym aktorom spocząć na laurach, już zaczynamy myśleć o kolejnym spektaklu….i na pewno nie będzie łatwo.
FOTOGRAFIE POCHODZĄ Z ARCHIWUM ZOK.

sfumato1


14.12.2017 r. (czwartek)
I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Dziś odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy. W turnieju udział wzięło 12 dzieci z klas 1 oraz 4 szkoły podstawowej. Zawody rozegrano na dystansie 4 rund systemem szwajcarskim. Po zaciętych bojach na czołowych miejscach znaleźli się:
I miejsce Jakub Urkiej                      klasa 1 c      4 pkt.
II miejsce Olivier Nowak                   klasa 4a       3 pkt.
III miejsce Szymon Matyjaszczyk     klasa 4 b      2,5 pkt.
Zawody prowadziła pani Agnieszka Murawska. 


14.12.2017 r. (czwartek)
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

Nadszedł czas, aby przygotować świąteczną ozdobę na biurko do własnego pokoju. Do przygotowania własnej choinki dzieci z klasy 1c zaprosiły rodziców. Równo z dzwonkiem o godzinie 8.00 rozpoczęły się klasowe warsztaty plastyczne. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój, który sprawił, że powstały przepiękne dekoracje na sznurkowych choinkach. Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy znaleźli czas, aby wraz z dzieckiem stworzyć wspólne dzieło i towarzyszyć mu w jego szkolnym życiu. Uczniowie klasy 1c życzą wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

 

13.12.2017 r. (środa)
MIKOŁAJKI Z FALUBAZEM

Hej, hej wszyscy raz!
Heja heja Falubaz!
Hej, hej jeszcze raz!
Heja heja Falubaz!

Hymn Falubazu zna chyba każdy uczeń SP2. Śpiewali wszyscy, zarówno uczniowie klas pierwszych, czwartych, siódmych jak i gimnazjalnych. To było niezapomniane spotkanie z Patrykiem Dudkiem, Grzegorzem Zengotą i Mateuszem Tonderem. Były zawody w kibicowaniu, wyścigi mini-motocykli, zawody w rysowaniu. Kolejka po autografy zdawała się nie mieć końca, ale... kto był cierpliwy, ten został szczęśliwym posiadaczem podpisu aktualnego wicemistrza świata w jeździe na żużlu :-). 

 

13.12.2017 r. (środa)
SCENKI "STAN WOJENNY"

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku, został wprowadzony w Polsce stan wojenny, przez premiera generała Wojciecha Jaruzelskiego. Uzasadniany załamaniem gospodarczym kraju, groźbą anarchii, wojny domowej i przejęcia władzy przez Solidarność, w rzeczywistości miał na celu obronę istniejącego systemu poprzez rozbicie i zlikwidowanie Solidarności jako wielkiej siły społecznej niezależnej od władzy komunistycznej.
Władze państwowe zwalczały organizacje i instytucje podziemne, strajki okupacyjne i demonstracje uliczne,  pacyfikowały z użyciem specjalnych oddziałów MO (ZOMO) i ciężkiego sprzętu wojskowego. Łącznie kilkadziesiąt osób zginęło, zostało zamordowanych lub zmarło w wyniku pobicia, m.in. zastrzelono 9 górników w Kopalni Wujek w Katowicach  i 3 demonstrantów w Lubinie. Tysiące  osób aresztowano i skazano na kary więzienia lub grzywny, pozbawiono pracy a także  wymuszano składanie tzw. deklaracji lojalności wobec władz państwowych.
Dla przypomnienia tych czarnych dni w historii naszego kraju oraz dla uczczenia ofiar stanu wojennego, uczniowie klas 3e i 3f, zaprezentowali scenki dotyczące wprowadzenia stanu wojennego przez generała Wojciecha Jaruzelskiego.

13.12.2017 r. (środa)
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

13 grudnia wcale nie był pechowy dla klasy 4a. Już od 8 rano nasi milusińscy wykonywali świąteczne ozdoby, które trafiły na klasowa choinkę. :-) Dziękujemy rodzicom za sprezentowanie choinki!

 

12.12.2017 r. (wtorek) 
WER? WO? WAS?

XIX Konkurs Języka Niemieckiego „Wer? Wo? Was?”. W konkursie wzięły 2 - osobowe drużyny z klas drugich i trzecich gimnazjum, a także z klas siódmych SP-2. Do rozwiązania były rebusy, krzyżówki, quizy leksykalno-gramatyczne, a także zadania z krajoznawstwa.

Z zadaniami najlepiej poradzili sobie:
I miejsce - Hanna Jędraszewska( 2b) i Maja Szutta (2b)
II miejsce - Zuzanna Petryszyn (3f) i Karolina Troszczyńska (3f)
III miejsce - Nina Sługocka (7a) i Agata Morgiel (7a)
IV miejsce - Konrad Stępień (7a) i Jakub Kraś (7a)
V miejsce - Bartosz Oniszczuk (3d) i Agata Pierzyńska (3d)

Konkurs przygotowała p. Anna Burnagiel, a pomagały jej p. Magdalena Haremza i p. Anita Paszkowska.


11.12.2017 r. (poniedziałek)

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą. Klasa 4b (wych. p. Justyna Flis) uczestniczyła w warsztatach ozdabiania świec bożonarodzeniowych. Zajęcia poprowadziła pani Ewa Pilarczyk. Uczniowie stworzyli przepiękne świece, które z pewnością sprawią ich najbliższym wiele radości i ozdobią wigilijne stoły.

09.12.2017 r (sobota)

MISTRZOSTWA SZKOŁY NA 100M KRAULEM

Każdy uczestnik oprócz 100 metrów kraulem wybrał sobie również drugi styl pływacki, więc w efekcie mieliśmy pełen przegląd sportowych sposobów pływania. Dodatkową atrakcją - niespodzianką okazał się fakt, że w zawodach znienacka wystartował na dystansie 100 m kraulem p. Adam Szopa (oczywiście poza konkursem). Pan Adam uzyskał najlepszy wynik, ale najlepsi chłopcy byli tuż, tuż za nim. Ciekawe jak będzie na wiosnę?

A oto zwycięzcy poszczególnych dystansów:
GRUPA STARSZA:
100 m dowolnym (kraulem) : Martyna Turzańska i Wojtek Stachowski
100 m stylem klasycznym (żabka): 
Natalia Huba i Radek Molenda

100 m stylem grzbietowym: Paulina Sokołowska i Kamil Stępień
50 m stylem motylkowym (delfin): Agata Szczepańczyk i Michał Pilarczyk
GRUPA MŁODSZA:
100 m dowolnym (kraulem): 
Maja Jurga i Błażej Nogajczyk
100 m stylem klasycznym (żabka): Marysia Sierachan i Wojtek Borodziuk
100 m stylem grzbietowym: Maja Jurga
50 m stylem motylkowym (delfin): Nina Sługocka i Błażej Nogajczyk

Organizatorami zawodów byli pan Marcin Biłgorajski i pan Adam Szopa. 


09.12.2107 r. (sobota)
"KLASÓWKA" - TURNIEJ INTEGRACYJNY

Klasa 4a (wych.p. Anna Sienkiewicz) oraz klasa 4b (wych. p. Justyna Flis) zmierzyły się w turnieju integracyjnym "Klasówka". Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Żak, p. Piotr Mąkowski i p. Mariusz Małachowski. Zawody prowadziły: p. Patrycja Matyjaszczyk i p. Katarzyna Marciniak, a pomagały im uczennice klasy 2b: Maja Szutta oraz Hania Jędraszewska.
Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta, a konkurencje sportowe wywoływały ekstremalne emocje. Różnica punktowa między klasami była minimalna. Z tej rywalizacja zwycięsko wyszła klasa IV a. Wszystkie zespoły świetnie się bawiły. Obie klasy otrzymały słodką niespodziankę, a zwycięska klasa otrzymała czek ufundowany przez Radę Rodziców.


08.12.2017 (piątek)
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

Gościliśmy maluchów z zaprzyjaźnionych przedszkoli „Bajka” i "Słoneczko". To dla nich i dla klasy 1c p. Patrycja Matyjaszczyk zorganizowała tradycyjny, mikołajkowy turniej sportowy. Każdą grupą opiekowała się wyznaczona gimnazjalistka i czyniła to z pełnym oddaniem. Jakże miło było patrzeć na uśmiechnięte i zadowolone twarzyczki naszych gości – miejmy nadzieję, że w przyszłości naszych uczniów.

 

06.12.2017 r. (środa)
MIKOŁAJKI

Ho Ho Ho....Mikołaj już jedzie kochane dzieci....i właśnie w samo południe dojechał do naszych milusińskich z klas pierwszych. Mikołaj i jego dzielny zaprzęg przywiózł worki prezentów...żadnej rózgi w nich nie było!!! Gimnazjalistki z klasy 3C wraz z wychowawczynią Panią Beatą Narwicz przygotowały niespodziankę dla młodszych dzieci. Zabawa była przednia! Oliwia Leisa, Kasia Kasprzak, Nadia Ratajczak, Julia Zadrożna, Weronika Rajfur i Wiktoria Żabińska pomimo próbnego egzaminu gimnazjalnego znalazły czas, aby umilić mikołajkowy dzień najmłodszym w szkole .

 

05.12.2017 r. (wtorek)
UNIHOKEJ - KOLEJNY SPORTOWY SUKCES
Trzecie miejsce w mistrzostwach miasta w unihokeju zdobyli nasi uczniowie: Mikołaj Laskowski, Michał Kalinowski, Mikołaj McMurray, Kamil Ławrynowicz, Krystian Czekalski, Michał Waszkiewicz, Sebastian Kucia, Hubert Szymański. Chłopców przygotował pan Piotr Mąkowski.

 

04.12.2017 r. (poniedziałek)
LEKCJA W SĄDZIE

Sala rozpraw zamiast klasy, czyli...... lekcja w Sądzie Rejonowym. Uczniowie klasy 1c mieli okazję dowiedzieć się, jak funkcjonują sądy. Dzieci wraz z wychowawczynią panią Jolą Harlą i panią Anią Mikołajczyk (mamą ucznia tej klasy), odwiedzili Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Uczniów powitała sędzia Małgorzata Dobiecka- Woźniak, orzekająca w Wydziale Karnym. Pierwszoklasiści dowiedzieli się co orzeka się w tym wydziale, co należy do obowiązków sędziego, co robi adwokat a co prokurator. Dzieci zainteresowane zawodem prawniczym mogły zasiąść w fotelu za stołem sędziowskim, czy też stanąć na miejscu świadka. Dziękujemy sędzi Małgorzacie Dobieckiej - Woźniak  za przeprowadzenie zajęć przybliżających aspekty pracy sądu.

sad

04.12.2017 r. (piątek)
BARBÓRKA

Dzisiaj w ramach zajęć zawodoznawczych klasy 3"b" i 3"g" spotkały się z górnikiem naftowym - p. Mariuszem Ołpińskim, pracownikiem PGNiG w Zielonej Górze. Nasz gość - z okazji górniczego święta (dziś przecież Barbórka!) - zaprezentował się w galowym mundurze górniczym. Opowiedział nam o pracy górnika, zaprezentował filmy ukazujące odwierty. Mieliśmy okazję zobaczyć, z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się taka praca. Poznaliśmy też m.in. historię polskiego twórcy przemysłu naftowego - Igancego Łukasiewicza.


04.12.2017 r. (piątek)
ZIMA TUŻ TUŻ

Za oknem jeszcze jesień, ale wszyscy czekamy z niecierpliwością na zimę. Na warsztatach plastycznych młodzież zajęć terapeutycznych stworzyła zimowe gwiazdki i śnieżne girlandy. Tuż po próbnych egzaminach gimnazjalnych, zimowe dekoracje będzie można zobaczyć na terenie naszej szkoły.

DSC 2879

 

04.12.2017 r. (poniedziałek)
MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA

W tym roku nieco wcześniej niż zwykle, przeprowadziłyśmy Mikołajkową Loterię Fantową. Pośpiech spowodowany był egzaminami próbnymi, które odbywały się 5,6,7 grudnia. Loteria jak zwykle wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Losy zostały sprzedane w ciągu czterech pierwszych przerw. Chętni przychodzili jeszcze długo po jej zakończeniu, a nawet następnego dnia. Niestety fantów, a więc i losów było tylko 195 i wszystkie szybko zostały sprzedane. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Są to przede wszystkim dzieci z klas pierwszych, które przynosiły swoje pluszaki, z których „wyrosły”. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dyrekcji szkoły, którzy dostarczyli nam zabawki i inne fanty osobiście lub za pośrednictwem swoich pociech. Ze sprzedanych losów uzyskałyśmy 195 zł, za które kupimy parę książek wskazanych przez uczniów. Ich tytuły podamy na stronie biblioteki bibliogim1zgora.wordpress.com

Lista ofiarodawców:

Wabno Krystian  – 1b
Narwicz Lena – 1c
Lacroix Wiktor – 1a
Sobski Adam – 1a
Zbierska Karolina – 1c
Białek Lena – 1c
Wojciechowska Sandra – 1c
Jacukiewicz Marysia – 1a
Żyznowska Weronika – 4b
Zając Wiktoria – 4a
Słomska Ala – 4b
Skałecka Oliwia – 4a
Corsano Ala – 3c
Obukhova Anastazja – 3h

nauczyciele:

Blicharczyk Magdalena
Łuczkiewicz Roman
Paszkowska Anita
Pawluk Elżbieta
Sienkiewicz Anna
Szapućko Elżbieta

01.12.2017 r. (piatek)
ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

Andrzejki w bibliotece to już tradycja. I duzi i mali mieli sporo uciechy. Nasi pomocnicy z Koła Przyjaciół Biblioteki (Ania, Julka, Jagoda, Rozalia i Marcel) radzili sobie znakomicie w roli wróżbitów. 

andrzejki

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Gościmy:

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03228394
Dzisiaj
Wczoraj
560
597
Twoje IP: 34.238.248.103

Logowanie