Listopad 2017

30.11.2017 r. (czwartek)
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Klasy 4a (wych. p. Anna Sienkiewicz) i klasa 4b (wych. p. Justyna Flis) wzięły udział w zabawie andrzejkowej. W szkolnej stołówce rozbrzmiewała muzyka, a wsalach czekał słodki poczęstunek i kawałek ciepłej pizzy. taneczna. W rolę DJ-a wcielił się tata ucznia klasy 4b pan Przemysław Sokołowski. W szkolnym holu uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariusza czekały na uczestników zabawy z  wróżbami.

 

29.11.2017 r. (środa)
KONKURS "THE SYMBOLS OF THANKSGIVING"
W ostatnim tygodniu listopada w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego "The symbols of Thanksgiving". Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną związaną ze Świętem Dziękczynienia obchodzonym w Stanach Zjednoczonych. Zwycięzcą konkursu została Agnieszka Felińska z klasy 2e. Prace nie były jedynie piękną ozdobą holu, lecz posłużyły również za pomoce dydaktyczne w lekcjach o tym święcie.

thanksgiving

28.11.2017 r. (wtorek)
KALENDARZE ADWENTOWE

Uczniowie klasy 1a wraz z rodzicami zgłaszają pełną gotowość do świąt Bożego Narodzenia. Dziś dzieci wraz z rodzicami wykonywały adwentowe kalendarze z zadaniami na każdy dzień. Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Kreatywność dzieci i rodziców zdaje sie nie mieć granic. Dzięki magicznym kalendarzom czas do świąt upłynie bardzo szybko.

 

27.11.2017 r. (poniedziałek)
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

W związku z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia szkolna biblioteka gościła dzieci z klas pierwszych. Mali goście wysłuchali genezy tego święta oraz obejrzeli wystawkę książek, w których misie występują w roli głównej. Pani Ela przeczytała im opowiadanie z „Pamiętnika Czarnego Noska” J. Porazińskiej, a Weronika Żyznowska (4b) i Wiktoria Oleszek (4b) pięknie przedstawiły rozmowę pomiędzy „Przyrodnikiem” a „Niedźwiedziem” z książeczki M. Barańskiej „Zwierszyki na patyki, czyli co zwierzęta chronione mówią o sobie”.
Pierwszaki przyszły ze swoimi pluszakami i chętnie i barwnie opowiadały o tym, jak weszły w ich posiadanie. Żeby się trochę poruszać poćwiczyły razem z misiem: „głowa, ramiona, kolana, pięty…”. Było nawet zadanie domowe -  każdy uczeń otrzymał wizerunek misia do pokolorowania. Jeżeli rysunki wrócą do nas, zrobimy z nich wystawę.

 

23.11.2017 r. (czwartek)
CIEKAWE ZAWODY - PIELĘGNIARKA

Uczniów klasy Ic odwiedziła pielęgniarka z pobliskiej przychodni. Pani pielęgniarka okazała się mamą Michałka Jagusza - ucznia tej klasy. Pani Sylwia odpowiadała na pytania przygotowane przez pierwszaków, później wprowadziła wszystkich w tajniki tego zawodu a na koniec pokazała czynności, które każda pielęgniarka musi mieć w jednym palcu. Za manekina posłużył pluszowy miś, na którym Pani Sylwia pokazała jak robi bezbolesne zastrzyki i podłącza kroplówkę. Było zakładanie opatrunku, mierzenie ciśnienia a nawet stawianie baniek. Po takich zajęciach dzieci na pewno będą odczuwać mniejszy strach przed wizytą w gabinecie zabiegowym. Dziękujemy Pani Sylwi za urozmaicenie zajęć szkolnych.

 

22.11.2017 r. (środa)
WARSZTATY "MOJE SUKCESY"

"Moje sukcesy" to kolejny temat w cyklu warsztatów "Spojrz inaczej", w którym bierze udział klasa 4a. Każdy, najmniejszy nawet sukces to zasłużony powód do zadowolenia. Łatwiej dojść do czegoś wielkiego, jeśli wcześniej doszło się do czegoś mniejszego, bo małymi krokami można przebywać wielkie dystanse. Ktoś powiedział: „Sukces nie jest kluczem do szczęścia. To szczęście jest kluczem do sukcesu."

 

21.11.2017 r. (wtorek)
DZIEŃ GNIOTKA

Żeby przygotować gniotka potrzebny jest mocny balon i mąka ziemniaczana. Tylko tyle! Gniotek to wspaniała zabawka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pomaga w odstresowaniu się i poprawia humor. Gniotki mogą być albo bardzo minimalistyczne, albo bardzo ozdobne. Wszystko zależy od wyobraźni tworzącego. Dziś w świetlicy 4 - 8 powstały zabawne i niepowtarzalne gniotki.

 

20.11.2017 r. (poniedziałek)
PRZYSTĘPUJEMY DO AKCJI - SZLACHETNA PACZKA

W tym roku po raz pierwszy jako Szkoła Podstawowa nr 2 bierzemy udział w projekcie "Szlachetna Paczka". Pragniemy, by ten szczególny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia obfitował w uśmiech na twarzach i radość serc. Niejednokrotnie pokazaliśmy już, że warto pomagać, więc i teraz liczymy na dobroć Waszych serc.
W potrzebie jest Pani Magdalena, która samotnie wychowuje nastoletnią Julkę. Rodzinie dobrze się wiodło do momentu choroby Pani Magdaleny (uraz stawu biodrowego). Choroba i związane z nią leczenie, poważne operacje uniemożliwiły kobiecie kontynuowanie pracy zawodowej.
Aktualnie Pani Magdalena jest na zwolnieniu lekarskim. Po podliczeniu dochodów 2050 zł i wydatków 1630 zł, miesięczny dochód na jednego członka rodziny nieznacznie przekracza 200 zł. Mama Julki robi co może, aby córce żyło się jak najlepiej.

Pani Magdalena i Julka najpilniej potrzebują:
- żywności trwałej
- środków czystości
- przyborów szkolnych

Jeśli możesz wspomóc Panią Magdalenę żywnością, środkami czystości i zadbać, by odciążyć budżet domowy - DZIAŁAJ!
Julia potrzebuje artykułów szkolnych, a jej marzeniem jest nowy rower. Dołącz do Drużyny Szlachetnej Paczki! 

Zbiórka wszystkich artykułów odbywa się w świetlicy klas 1
w Szkole Podstawowej Nr 2
ul. Wyszyńskiego 101, Zielona Góra

od 21 listopada do 7 grudnia (włącznie)


  20.11.2017 r. (poniedziałek)
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Klasy 4 b, 2a i 3b zaprosiły na lekcję pana Krzysztofa Nicińskiego, który przeprowadził krótką prelekcję z pokazem na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na zajęciach pojawił się również fantom o imieniu Stefan, na którym można było poćwiczyć masaż serca.

 

17.11.2017 r. (piątek)
ŚW. MARCIN

Podopieczni p. Anny Burnagiel przypomnieli tradycje związane z Dniem św. Marcina. Uczniowie przygotowali kiermasz wypieków, konkursy na najbarwniejszy lampion i wiedzy o św. Marcinie. W tym ostatnim nagrodą były pyszne rogaliki.

 

17.11.2017 r. (piątek)
GALERIA JEDNEGO DZIEŁA

W „Galerii jednego dzieła” zaprezentowano pracę Karoliny Orzeszko (3d). Karolina od kilku lat uczęszcza na zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Grażynę Kawkę.

 

16.11.2017 r. (czwartek)
POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

Trwa zbiórka karmy dla zwierząt. Akcję „Psu na budę” organizuje Szkolny Wolontariat w porozumieniu ze Schroniskiem dla zwierząt.

 

16.11.2017 r. (czwartek)
PRZEDSZKOLAKI KODUJĄ

Kodowanie zatacza coraz szersze kręgi! Klasa 1a gościła młodszych kolegów z przedszkola "Tęczowy Zakątek". Przedszkolaki z "11stki" dzielnie kodowały na dywanie po czym zwiedziły naszą szkołę.

16.11.2017 r. (czwartek)
CUDAKI, ZWIERZAKI, STRASZAKI

W klasie Ic odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła uczennica tej klasy Martynka Trubiłowicz wraz z mamą. To jedna z propozycji na długie, jesienne wieczory. Wystarczy parę kamieni, pistolet na klej, oczka i już cudaki stoją na półce z zabawkami. Dziękujemy Pani Małgosi Trubiłowicz za urozmaicenie zajęć szkolnych.

 

16.11.2017 r. (czwartek)
ZABAWY MATEMATYCZNE 

Na dzisiejszych zajęciach terapeutycznych uczniowie klas 1 poprzez zabawę utrwalali umiejętności matematyczne z wykorzystaniem technik plastycznych. Nauka przez zabawę jest u dzieci zawsze mile widziana. Pierwszaki szykują się do wystawy swoich prac matematycznych. Czekamy z niecierpliwością!

 

16.11.2017 r. (czwartek)
MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

Nasza reprezentacja wywalczyła awans do finału miejskiego. Kapitanem drużyny jest Kinga Banaszyk 3b, pozostałe zawodniczki to Julia Moszkiewicz 3d, Agata Szczepańczyk 3d, Alina Kobyłecka 3h, Izabela Kowalska 2f, Rozalia Rogalska 2b, Zuzanna Grabowska 2d, Mariola Matyja 2e, Maja Wojciechowska 2e, Oliwia Mordal 2e, Natalia Buczek 3e. Drużynę przygotowała p. Katarzyna Marciniak.

 

16.11.2017 r. (czwartek)
TYMON RADZIK

Nasz ubiegłoroczny absolwent, Tymon Radzik (3e), został jako jeden z trzech kandydatów (Tymon, Mohamad i Faya) nominowany do tegorocznej Międzynarodowej Dziecięcej Nagrody Pokoju, która nazywana jest także dziecięcym Noblem. Tymon uczy się obecnie w Warszawie i na co dzień jest doradcą minister cyfryzacji, p. Anny Streżyńskiej. Jako gimnazjalista toczył sądowe spory o prawo młodych ludzi do debaty publicznej i występowania przed sądem.

Trzymamy mocno kciuki za Jego kandydaturą!

 

15.11.2017 r. (środa)
URODZINY UCZENNICY KL. 3C

Miłą niespodziankę sprawiły Oliwii Leisa (3c) jej koleżanki. Urodzinowe życzenia uświetniono gromkim śpiewem, balonikami i torcikiem.

received 1694509940581855a

  

15.11.2017 r. (środa)
KIERMASZ CIAST

Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz pysznych ciast. Akcja cieszyła się dużą popularnością. Zebrane w ten sposób fundusze zasilą konto SU.

received 1694509940581855a

  

13.11.2017 r.  (poniedziałek)
KONKURS "JESIENNA KARTKA"

Tym razem w wernisażu uczestniczyła klasa 4a. Tematyka prezentowanych prac związana była ze smokiem i jego upodobaniami. Pani Marzena Nowicka (kurator wystawy) zadbała o elementy zabawowe, bowiem ruchliwość uczniów klas czwartych zdecydowanie przewyższa smoczy dynamizm.

received 1694509940581855a

07.11.2017 r. (wtorek)
POLICJA W SZKOLE

Klasy czwarte zostały zaproszone na spotkanie z Policją. Nasi goście zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami porządku publicznego, numerami alarmowymi oraz zachowaniem się w sytuacjach kryzysowych.

06.11.2017 r. (poniedziałek)
PROFESOR MAREK BANASZKIEWICZ W SP-2

Dzięki uprzejmości p. Agnieszki Węgrzyn (rodzic z VII a) i zaradności p. Łukasza Cyroka mogliśmy gościć (po bardzo dłuuugim weekendzie) osobę nietuzinkową, bowiem odwiedził nas prof. Marek Banaszkiewicz – do niedawna prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (wcześniej dyrektor Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk). W spotkaniu uczestniczyły klasy gimnazjalne oraz uczniowie z klasy p. Cyroka – w sumie ponad 120 osób. Pytań zadano wiele, odpowiedzi były bardzo ciekawe i wyczerpujące, wzbogacające naszą wiedzę o kosmosie.

received 1694509940581855a

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Gościmy:

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03206660
Dzisiaj
Wczoraj
96
389
Twoje IP: 3.236.126.69

Logowanie