Aktualności

egzamin

UWAGA - zamknięcie jednostek oświatowych

W związku z systematycznie przeprowadzanymi dezynfekcjami w miejskich jednostkach 12 czerwca 2020 planowane jest zamknięcie żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Zielona Góra.

Listy uczniów zakwalifikowanych/niezakwalifikowanych w naborze do SP2 zostaną wywieszone w holu szkoły. 

 

 dzień dziecka

KLIKNIJ TUTAJ :-)

 

 

 

 

Jesteśmy stęsknieni Waszego widoku. Mamy nadzieję, że Wy również tęsknicie za nami. Dlatego przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Jak te zajączki wielkanocne kicamy do Was z najlepszymi życzeniami.

świetlica życzenia

easter transparent background 17

 

FB IMG 1586156497512

 

UWAGA - UZUPEŁNIENIE W KOMUNIKACIE DYREKTORA SZKOŁY!!!

Szanowni Państwo!

W związku z oświadczeniem Pana Premiera o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w Polsce na okres dwóch tygodni, przekazuję Państwu informacje na temat pracy szkoły w najbliższym czasie.

  1. W czwartek i piątek (12 i 13 marca 2020 r.) nauczyciele i uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z PLANEM. W czasie lekcji nauczyciele będą prowadzić ZAJĘCIA O CHARAKTERZE OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYM. Stołówka wydaje obiady zgodnie z zaplanowanym jadłospisem (w czwartek schab w sosie własnym z kaszą mieszaną, w piątek ryba w jarzynach z ziemniakami). NIE MA KONSULTACJI I FAKULTETÓW. Zajęcia popołudniowe prowadzone przez firmy zewnętrzne odbywają się według informacji, jakie uzyskali Państwo od prowadzących.
  2. Od 16 marca do 25 marca szkoła jest zamknięta. Nie ma zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych ani popołudniowych. Sekretariat pracuje w godzinach 7:30 – 15:00. Odwołane zostają wszystkie wyjścia, wyjazdy, dni otwarte itp.
  3. Proszę zwrócić uwagę, aby w tym czasie uczniowie nie przebywali w dużych skupiskach ludzkich (np. w centrach handlowych)
  4. Nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrekcji szkoły.
  5. Pracownicy administracji i obsługi pracują zgodnie z harmonogramem.
  6. Nabór do szkoły i oddziału przedszkolnego przebiegać będzie zgodnie z wcześniejszym terminarzem. Komisja rekrutacyjna prowadzi nabór podobnie jak w latach ubiegłych.
  7. Pracownik opiekujący się dzieckiem do lat 8 ma prawo po złożeniu oświadczenia do dni wolnych (jeśli żłobek, przedszkole lub szkoła nie pracuje).
  8. Prosimy śledziś na bieżąco komunikaty pojawiające się na stronie internetowej.

Roman W. Łuczkiewicz

dyrektor szkoły

 

6.03.2020 (piątek) 

Europejski Dzień Logopedy w SP-2. Zagraliśmy w logopedyczną grę planszową, wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe i odczytywaliśmy łamańce językowe: "Czesał czyżyk czarny koczek, a kurkiem kranu kręcił kruk." Kto spróbuje?

dzień logopedy

 

UWAGA!!!

W związku z Zarządzeniem Prezydenta Miasta o odwołaniu wszystkich imprez organizowanych przez miejskie jednostki organizacyjne, decyzją dyrektora szkoły odwołane zostają dzisiejsze wyjścia grupowe na rekolekcje. Decyzja została podjęta po konsultacjach z ks. Proboszczem.
W dniu dzisiejszym uczniami zaopiekują się nauczyciele, którzy zgodnie z Komunikatem nr 21 mieli zaprowadzić dzieci do kościoła. Zajęcia opiekuńcze należy prowadzić w salach lekcyjnych.
Stołówka wydaje obiady zgodnie z planem.
Uczniów, którzy zadeklarowali przyjście bezpośrednio do kościoła, przyprowadzą do szkoły wyznaczeni nauczyciele.
Jutro (w piątek) zajęcia dydaktyczne odbędą się zgodnie z planem lekcyjnym.

Roman W. Łuczkiewicz - dyrektor szkoły

 

 

27.02.2020 Nasi szóstoklasiści zajęli 1. miejsce w mistrzostwach miasta piłki ręcznej chłopców. Gratulujemy!
 
piłka ręczna
 
24.02.2020 (poniedziałek)
 
Jak działają elektrownie? Jakie są zalety i wady różnych źródeł energii? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie klas 6 podczas pracy w grupach na lekcjach geografii.
 
elektrownie
 
24.02.2020 (poniedziałek)
 
Koło plastyczne Collage prezentuje rzeźby "zwierzadeł" wykonane z gipsu.
 
plast
 
 
21.02.2020 (piątek)
 
Nasi nauczyciele na podium! 2. miejsce w Turnieju Pracowników Oświaty w piłce koszykowej! Gratulujemy!
 
nauczyciele kosz

21.02.2020 (piątek)

Dzień Języka Ojczystego uczniowie klas 4 - 8 spędzili na poszukiwaniu związków frazeologicznych ukrytych w rysunkach, które zostały rozwieszone na szkolnych oknach. Gra warta świeczki gdyż nagrodą za podanie wszystkich prawidłowych rozwiązań jest szóstka z języka polskiego!

djo

20.02.2020 (czwartek)

„Nieznana przygoda Karolci” to tytuł przedstawienia wg scenariusza uczniów 2c. Dzieci własnoręcznie przygotowały scenografię, rekwizyty oraz kukiełki.

karolcia 1karolcia 2

 19.02.2020 (środa)

KONCERT W FILHARMONII

Kolejni raz uczniowie SP-2 mieli okazję wysłuchać koncertu w Filharmonii Zielonogórskiej. Koncert  "Między dźwiękiem a obrazem", który wykonała orkiestra symfoniczna pod batutą pana Jerzego Grabowskiego, przypadł naszym uczniom do gustu. Elegancko ubrani, obeznani z koncertową etykietą młodzi bywalcy filharmonii zasiedli w wygodnych fotelach i zatopili się w dźwiękach muzyki. 

filharm

17.02.2020 (poniedziałek)
DZIEŃ KOTA

Dzisiaj swoje święto obchodzą wszystkie koty. Z tej okazji uczniów 3c odwiedził specjalny gość - Snu. Dzieci dowiedziały się jak we właściwy sposób zadbać o kocie zdrowie i samopoczucie, jakie obowiązki mają właściciele tych sympatycznych zwierząt i jak wygląda ich prawidłowa pielęgnacja.

dzien kota

17.02.2010 (poniedziałek)
KOŁO REGIONALNE

Uczestnicy koła regionalnego już po raz trzeci wybrali się do WiMBP. Tym razem zajęcia odbywały się w Muzeum Ilustracji Książek. Uczniowie poznali rozwój ilustracji książkowej oraz techniki graficzne od najstarszego drzeworytu poprzez miedzioryt i staloryt.

koło regionalne

13.02.2010 (czwartek)
RATUJMY PSZCZOŁY

Mimo, iż zima jeszcze się nie skończyła nasi najmłodsi uczniowie zaczynają już myśleć o pszczołach. W klasie 1b odbyły się warsztaty "Kochajmy pszczoły", 2d przeprowadziła akcję sadzenia przyjaznych zapylaczom kwiatów a w klasach 1c, 1d i 3c uczniowie wykonali torebki na nasiona, w których ukryli nasiona miododajnych roślin.

pszczoły

13.02.2010 (czwartek)
WALENTYNKOWA POTAŃCÓWKA

W zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski walentynkowej dyskotece wzięło udział ponad 100 uczniów klas 4 - 8. Rada Uczniowska dziękuje wszystkim za liczne przybycie i wspaniałą zabawę. Na kiermaszu walentynkowym wolontariusze zebrali ponad 300 zł, które zostaną przeznaczone na organizację kolejnych imprez SU.

walent

 

plakat A3 SP2

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Gościmy:

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03210841
Dzisiaj
Wczoraj
136
490
Twoje IP: 3.236.8.46

Logowanie