Październik 2019

ZEBRANIA Z RODZICAMI

We wtorek 05 listopada 2019 r. o godz. 17:00odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami w salach według planu:

1a – wych. Ilona Rymaszewska – sala C-6
1b – wych. Joanna Sobów – sala C-1
1c – wych. Anna Bogalska – sala C-
1d – wych. Katarzyna Szamotulska – sala C-
2a – wych. Alicja Raczyńska-Zbierska – sala C-1
2b – wych. Beata Narwicz – sala C-15
2c – wych. Anna Okowińska – sala A-4
2d – wych. Ewa Szymanowska – sala C-14
3a – wych. Katarzyna Golach-Urkiel – sala A-14
3b – wych. Urszula Kozłowska – sala B-4
3c – wych. Jolanta Harla – sala B-5
4a – wych. Anita Paszkowska – sala B-8
5a – wych. Ewa Mrozińska – sala A-13
5b – wych. Monika Dropińska – sala B-13
5c – wych. Joanna Solan – sala A-5
5d – wych. Magdalena Blicharczyk – sala A-15
6a – wych. Anna Sienkiewicz – sala B-14
6b – wych. Justyna Flis – sala B-18
6c – wych. Agnieszka Sawicka – sala B-7
7a – wych. Wioletta Kupczyk – sala B-17
8a – wych. Adam Szopa – sala A-4 (zebranie odbędzie się w środę, 06.11.2019 r. o godz. 17:00)

 

29.10.2019 (wtorek)
3. MIEJSCE W MISTRZOSTWACH MIASTA W UNIHOKEJU

Nasza drużyna unihokeja wywalczyła 3. miejsce w mistrzostwach miasta w unihokeju chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Dropiński 6b, Maciej Fiedot 6b, Olaf Górniak 6b, Tymon Marchelewski 6b, Szymon Matyjaszczyk 6b, Mateusz Narwicz 6b, Wojciech Sokołowski 6b, Jakub Pasiński 6c oraz Kamil Turowski 6c. Gratulujemy!

unihokej

25.10.2019 r. (piątek)
CODE WEEK 2019

Zakończyliśmy 3. edycję CodeWeek w naszej szkole. Prawie dwa tygodnie trwały zajęcia wprowadzające w świat programowania w klasach 1-3. Kodujemy na co dzień, jednak ostatni czas był wyjątkowo intensywny.

code week

21.10.2019 r. (poniedziałek)
KOŁO PLASTYCZNE COLLAGE

Zajęcia koła plastycznego COLLAGE cieszą się niezmienną popularnością wśród naszych uczniów. Temat ostatnich zajęć to "Akrylowa abstrakcja" - zapewne wkrótce będziemy mogli podziwiać efekty prac w holu szkoły.

collage

 

18.10.2019 r. (piątek)
DZIEŃ MARII MONTESSORI

"Dziecko, [...], które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję, nadzieję na pokój w przyszłości."
M. Montessori

Uczniowie klas 1-3 obchodzili dzień Marii Montessori. W salch lekcyjnych, świetlicowych oraz na świeżym powietrzu odbyły się zajęcia wg koncepcji Marii Montessori, która mówi o wspieraniu spontaniczności i twórczości dzieci, co pozwala im na wszechstronny rozwój fizyczny, duchowy, kulturowy i społeczny.

dzien montessori

15.10.2019 r. (wtorek)
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2019 przedstawiciele Rady Uczniowskiej złożyli pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki i pyszne ciasteczko. Samorząd Uczniowski zorganizował również konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie rozpoznać swoich nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Zadanie okazało się niełatwe ponieważ 100-procentowych trafień nie było. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi podały Klara Dróbka i Zuzia Cała. 
W czerwcowym głosowaniu uczniowie przyznali swoje wyróżnienia następującym nauczycielom:
Belfer z klasą - pani Anna Przybylak
Belfer z czarem - pani Justyna Dubowska-Zatorska
Belfer z kosą - pani Violetta Janecka.
Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymały pani Anita Paszkowska i pani Agnieszka Georgiczuk.

den1

11.10.2019 (piątek)
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Uczniowie 1 - 3 rozpoczęli warsztaty profilaktyczne "Net - okno na świat czy pułapka?". Na zajęciach rozmawiali o korzyściach i zagrożeniach, które niesie ze sobą Internet.

net

10.10.2019 r. (czwartek)
SZACHMAKS - INTERNETOWY TURNIEJ SZACHOWY

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w internetowym konkursie szachowym SzachMaks. Szachiści mieli 45 minut na rozwiązanie ośmiu zadań. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do tego rodzaju konkursu i jesteśmy pewni, że nie ostatni. Teraz z niecierpliwością oczekujemy wyników!
szachmaks

09.10.2019 r. (środa)
STARE POCZTÓWKI ZIELONEJ GÓRY - SPOTKANIE Z PANEM GRZEGORZEM BISZCZANIKIEM

Nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panem Grzegorzem Biszczanikiem - pasjonatem i znawcą naszego miasta, poszukiwaczem ciekawostek o Zielonej Górze i kolekcjonerem historycznych pocztówek. Dzieci miały okazję zobaczyć jak kiedyś wyglądał Winny Gród, podziwiać kolekcję pocztówek pana Grzegorza i zadać mnóstwo pytań, które sam prelegent opisał jako ciekawe i zaskakujące. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

G.Biszczanik

07.10.2019 (poniedziałek)
RADA UCZNIOWSKA 2019/2020

Mamy wyniki wyborów do Rady Uczniowskiej SP-2! Przewodniczącą szkoły została Aleksandra Wiatrowska z klasy 8b. Zastępcą jest Julia Sierachan a skład uzupełniają: Zofia Kniaziuk, Weronika Żyznowska i Maciej Fiedot. Serdecznie gratulujemy! Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Katarzyna Machaj.

RU 2019 20

 

04.10.2019 r. (piątek)
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dziś uczniowie klas 4 - 6 obchodzili IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nauczyciele matematyki przygotowali dla chętnych konkursy. Uczestnicy musieli zmierzyć się z tabliczką mnożenia w łamigłówkach i innych nietypowych zadaniach. Jedną z konkurencji było rozwiązanie jak największej liczby przykładów w ciągu 4 minut.

Mistrzami tabliczki mnożenia w rozwiązywaniu zadań na czas zostali:
Łukasz Franczyk, kl.4a
Oskar Konieczny, kl. 6c
Szymon Matyjaszczyk, kl. 6b
Julia Piasecka, kl. 6c
Anna Pilarczyk, kl.6b
Wojciech Sokołowski, kl.6b

Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas czwartych został: Tomasz Kotarba, kl.4a
Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas piątych została Zofia Kniaziuk, kl. 5b
Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas szóstych została Julia Piasecka, kl.6c.
Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Julia Piasecka z klasy 6c. 
Zwycięzcom zostały wręczone nagrody i dyplomy, a każdy uczestnik zabawy otrzymał drobny upominek.
 
 tabliczka mnoż

04.10.2019 r. (piątek)
GABINET LOGOPEDYCZNY

Zabawy artykulacyjne, zadania słuchowe, gimnastyka języka i trening oddechowy to ćwiczenia usprawniające mowę ochoczo wykonywane przez naszych uczniów w szkolnym gabinecie logopedycznym. Doskonale wyposażony gabinet, liczne pomoce terapeutyczne, zajęcia prowadzone w formie zabawy a przede wszystkim wspaniała pani logopedka, sprawiają, że dzieci bardzo chętnie na nie uczęszczają.

logopeda

04.10.2019 r. (piątek)
WYBORY DO RADY UCZNIOWSKIEJ SP-2

W dzień wyborów do Rady Uczniowskiej SP-2 komisja wyborcza pracowała od 8:50 do 12:30. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas 4-8 oraz pracownicy szkoły, ale tylko po okazaniu dokumentu tożsamości. Był specjalny lokal, prawdziwa urna, spis uprawnionych do głosowania, karty wyborcze i zasłony zapewniające tajność głosowania. Klasy 1-3 nie brały udziału w wyborach lecz uczestniczyły w lekcji obywatelstwa zwiedzając lokal wyborczy i poznając zasady głosowania. Ogłoszenie wyników już w poniedziałek!

wybory do RU


02.10.2019 r. (środa)
EUROPEJSKI DZIEŃ JEZYKÓW 2019

Zakończyliśmy XI edycję Europejskiego Dnia Języków 2019. W konkursie drużynowym z wiedzy o krajach europejskich 1 miejsce zajęła klasa 4a, 2 - klasa 6a a 3 - klasa 5b. W konkursie na najlepszy plakat propagujący naukę języków obcych nagrodę główną wygrała Magdalena Machaj z klasy 4a. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców SP-2, która ufundowała nagrody.

EDJ

02.10.2019 r. (środa)
ZBIERAMY KASZTANY DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI

Klasa 3c, już po raz drugi, koordynuje akcję "Zbieramy kasztany i nakrętki dla Domu Samotnej Matki". W działania włączyli się uczniowie klas 1, 2 i 3. Dziękujemy za wielkie serce.

kasztany

01.10.2019 r. (wtorek)
BAJKA O KOŹLE

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Nasz Lubuski” zawitało w świetlicowe progi z projektem edukacyjnym związanym z teatrem ilustracji Kamishibai. W jego ramach dzieci poznały tradycyjny instrument Regionu Kozła i wysłuchały "Bajki o koźle". Bajkę opowiedziała pani Kalina Patek, a na koźle zagrał pan Jerzy Skrzypczak.

bajka o kozle n

sniadanie daje moc
hum org
klub org
klasa

kluba34 EU flag Erasmus+ vect POS2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Gościmy:

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

03210786
Dzisiaj
Wczoraj
81
490
Twoje IP: 3.236.8.46

Logowanie